Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360PS3XONEPS4
Okładka Chivalry: Medieval Warfare (X360)
OkładkaChivalry: Medieval Warfare (X360)

Chivalry: Medieval Warfare

Chivalry: Medieval Warfare Ultimate Edition

Przeznaczona wyłącznie do zabawy w trybie wieloosobowym gra akcji autorstwa niezależnego studia Torn Banner.

Akcji | FPP | średniowiecze | kooperacja | broń biała

Chivalry: Medieval Warfare Premiera

16paź2012

PC

3gru2014

X360 PS3

1gru2015

PS4 XONE

Chivalry: Medieval Warfare na komputery PC to uznana gra akcji przeznaczona do rozgrywki wieloosobowej z 2012 roku, stworzona przez studio Torn Banner. W późniejszym czasie produkcja została przeniesiona na konsole Xbox One, PlayStation 4, Xbox 360 i PlayStation 3. Wszystkie wersje są do siebie bardzo podobne, chociaż to edycja PC-towa w pełni oddaje założenia twórców, oferując rozgrywkę w multiplayrze dla 32 graczy, podczas gdy na pozostałych platformach sprzętowych ich liczba została ograniczona do 24. Ponadto na PC-tach Chivalry: Medieval Warfare w pełni rozwija skrzydła jeżeli chodzi o oprawę graficzną. Natomiast na najnowszych urządzeniach Sony i Microsoftu pojawił się tryb Horda dla 6 śmiałków. To jednak jedyne różnice, gdyż pozostałe elementy i rozgrywka są identyczne dla wszystkich edycji.

Mechanika

Chivalry: Medieval Warfare na PC, PS4 itd. to gra akcji ukazująca z perspektywy pierwszej osoby brutalny świat średniowiecznych walk. Tytuł ten jest komercyjnym spadkobiercą popularnego moda zatytułowanego Age of Chivarly. Twórcy rozwiązania zawarte w modyfikacji potraktowali jako fundamenty, na których wybudowali coś bardziej ambitnego.

Rozpoczynając rozgrywkę tworzymy naszego wojaka i wybieramy między dwoma stronami konfliktu - Zakonem Masońskim oraz Rycerzami Agathiańskimi. Gra oferuje wiele klas postaci, w tym m.in. łuczników, rycerzy, strażników oraz różnorodne klasy wsparcia. Bitwy toczymy przy wykorzystaniu różnego rodzaju mieczy, toporów, łuków, kusz, tarcz oraz innego tego typu żelastwa. Rozbudowany system walki umożliwia pełną kontrolę nad ciosami, blokami oraz unikami. Ponadto prowadzona postać zdobywa doświadczenie pozwalające na uczenie się nowych umiejętności, a także różnego rodzaju trofea i tytuły upamiętniające epickie wyczyny w boju.

Potyczki w Chivalry: Medieval Warfare na PC, PS4 itd. toczą się w bardzo zróżnicowanych lokacjach, w tym zarówno na niezabudowanych terenach równinnych, jak i na ulicach miast czy w czasie oblężeń twierdz. Zabawę dodatkowo uatrakcyjniają średniorocznie machiny wojenne, z których możemy zrobić użytek, w tym m.in. trybusze, katapulty, drabiny oraz wrzący olej.

Ostatnia modyfikacja 24 listopada 2015

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 2-32  

Ocena użytkowników: 1,7 / 10 na podstawie 930 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Chivalry: Medieval Warfare

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Chivalry: Medieval Warfare Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
  • łącze internetowe
PC
X360
PS3
XONE
PS4