Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS3PS4X360XONE
Okładka Chivalry: Medieval Warfare (PC)

Chivalry: Medieval Warfare

Chivalry: Medieval Warfare Ultimate Edition

Przeznaczona wyłącznie do zabawy w trybie wieloosobowym gra akcji autorstwa niezależnego studia Torn Banner.

Akcji | FPP | średniowiecze | multiplayer | kooperacja | broń biała

Okładka Chivalry: Medieval Warfare (PC)

data premiery gry:

16paź2012

PC

3gru2014

X360 PS3

1gru2015

XONE PS4

Chivalry: Medieval Warfare na komputery PC to uznana gra akcji przeznaczona do rozgrywki wieloosobowej z 2012 roku, stworzona przez studio Torn Banner. W późniejszym czasie produkcja została przeniesiona na konsole Xbox One, PlayStation 4, Xbox 360 i PlayStation 3. Wszystkie wersje są do siebie bardzo podobne, chociaż to edycja PC-towa w pełni oddaje założenia twórców, oferując rozgrywkę w multiplayrze dla 32 graczy, podczas gdy na pozostałych platformach sprzętowych ich liczba została ograniczona do 24. Ponadto na PC-tach Chivalry: Medieval Warfare w pełni rozwija skrzydła jeżeli chodzi o oprawę graficzną. Natomiast na najnowszych urządzeniach Sony i Microsoftu pojawił się tryb Horda dla 6 śmiałków. To jednak jedyne różnice, gdyż pozostałe elementy i rozgrywka są identyczne dla wszystkich edycji.

Mechanika

Chivalry: Medieval Warfare na PC, PS4 itd. to gra akcji ukazująca z perspektywy pierwszej osoby brutalny świat średniowiecznych walk. Tytuł ten jest komercyjnym spadkobiercą popularnego moda zatytułowanego Age of Chivarly. Twórcy rozwiązania zawarte w modyfikacji potraktowali jako fundamenty, na których wybudowali coś bardziej ambitnego.

Rozpoczynając rozgrywkę tworzymy naszego wojaka i wybieramy między dwoma stronami konfliktu - Zakonem Masońskim oraz Rycerzami Agathiańskimi. Gra oferuje wiele klas postaci, w tym m.in. łuczników, rycerzy, strażników oraz różnorodne klasy wsparcia. Bitwy toczymy przy wykorzystaniu różnego rodzaju mieczy, toporów, łuków, kusz, tarcz oraz innego tego typu żelastwa. Rozbudowany system walki umożliwia pełną kontrolę nad ciosami, blokami oraz unikami. Ponadto prowadzona postać zdobywa doświadczenie pozwalające na uczenie się nowych umiejętności, a także różnego rodzaju trofea i tytuły upamiętniające epickie wyczyny w boju.

Potyczki w Chivalry: Medieval Warfare na PC, PS4 itd. toczą się w bardzo zróżnicowanych lokacjach, w tym zarówno na niezabudowanych terenach równinnych, jak i na ulicach miast czy w czasie oblężeń twierdz. Zabawę dodatkowo uatrakcyjniają średniorocznie machiny wojenne, z których możemy zrobić użytek, w tym m.in. trybusze, katapulty, drabiny oraz wrzący olej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 2-32  

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 884 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,2 / 10 na podstawie 73 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Chivalry: Medieval Warfare

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Chivalry: Medieval Warfare

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
  • łącze internetowe
Chivalry: Medieval Warfare do pobrania za darmo; Mirage: Arcane Warfare w fazie beta
Chivalry: Medieval Warfare do pobrania za darmo; Mirage: Arcane Warfare w fazie beta

wiadomość28 marca 2017

Studio Torn Banner zdecydowało się udostępnić za darmo średniowieczną grę FPP Chivalry: Medieval Warfare. Produkcję można ściągnąć nieodpłatnie do godziny 19:00 i zachować na zawsze w bibliotece Steam. Kolejny tytuł zespołu - Mirage: Arcane Warfare - wszedł zaś w okres zamkniętej bety oraz otrzymał datę oficjalnej premiery.

Wieści ze świata (Unreal Engine 4,5, NBA Live 15, Chivalry: Medieval Warfare) 14/10/14
Wieści ze świata (Unreal Engine 4,5, NBA Live 15, Chivalry: Medieval Warfare) 14/10/14

wiadomość15 października 2014

Dziś piszemy m.in. o nowej wersji technologii Unreal Engine, soundtracku w grze NBA Live 15 oraz dacie premiery konsolowej wersji Chivalry: Medieval Warfare. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Chivalry: Medieval Warfare trafi na PS3 i X360; wersję PC kupiono 2 miliony razy
Chivalry: Medieval Warfare trafi na PS3 i X360; wersję PC kupiono 2 miliony razy

wiadomość16 września 2014

Firma Activision do swojego katalogu wydawniczego dodała Chivalry: Medieval Warfare, jednocześnie zapowiedając wypuszczenie gry na PlayStation 3 i Xbox 360. Konsolowa edycja średniowiecznej produkcji sieciowej ukaże się przed końcem bieżącego roku. Przy okazji wydawca zdradził, że do tej pory po pecetową wersję gry sięgnęło 2 miliony graczy.

Chivalry: Deadliest Warrior zadebiutuje 14 listopada
Chivalry: Deadliest Warrior zadebiutuje 14 listopada

wiadomość8 listopada 2013

Zespół deweloperski Torn Banner Studios ogłosił datę premiery pierwszego dodatku do całkiem dobrzej przyjętej gry sieciowej Chivalry. Deadliest Warrior, bo o nim mowa, pozwoli graczom wcielić się w postać samuraja czy wikinga.

W dodatku Chivarly: Deadliest Warrior zagramy samurajami i spartanami
W dodatku Chivarly: Deadliest Warrior zagramy samurajami i spartanami

wiadomość23 sierpnia 2013

Zespół Torn Banner zapowiedział Chivarly: Deadliest Warrior, czyli pierwsze duże rozszerzenie do gry Chivalry: Medieval Warfare. Dodatek wprowadzi nowe mapy oraz kilka dodatkowych typów postaci, w tym samurajów i spartan.

PC
X360
PS3
XONE
PS4