Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 września 2014, 10:03

autor: luckie

Chivalry: Medieval Warfare trafi na PS3 i X360; wersję PC kupiono 2 miliony razy

Firma Activision do swojego katalogu wydawniczego dodała Chivalry: Medieval Warfare, jednocześnie zapowiedając wypuszczenie gry na PlayStation 3 i Xbox 360. Konsolowa edycja średniowiecznej produkcji sieciowej ukaże się przed końcem bieżącego roku. Przy okazji wydawca zdradził, że do tej pory po pecetową wersję gry sięgnęło 2 miliony graczy.

Od Modern Warfare do Medieval Warfare, czyli krótka historia firmy Activision - Chivalry: Medieval Warfare trafi na PlayStation 3 i Xboksa 360. Średniowieczną grę sieciową wyda Activision - wiadomość - 2014-09-16
Od Modern Warfare do Medieval Warfare, czyli krótka historia firmy Activision
Chivalry: Medieval Warfare na PS3 i X360
  1. Producent: Torn Banner Studios, Mercenary Technology
  2. Wydawca: Activision
  3. Cechy szczególne: multiplayerowe starcia dla 12 graczy w średniowiecznej otoczce
  4. Data premiery: czwarty kwartał 2014 roku

Chivalry: Medieval Warfare zostało zapowiedziane w wersji na PlayStation 3 i Xboksa 360. Konsolową adaptacją multiplayerowej gry akcji osadzonej w średniowieczu zajmie się studio Torn Banner – twórcy pecetowego oryginału – przy współpracy z zespołem Mercenary Technology, a za dystrybucję gry odpowiadać ma firma Activision (do tej pory Chivalry było produkcją niezależną). W odróżnieniu od wydania na komputery osobiste, gdzie razem mogło grać do 32 osób, konsolowy Chivalry: Medieval Warfare umożliwi zabawę dla maksymalnie 12 graczy. Tytuł trafi na urządzenia poprzedniej generacji w wersji cyfrowej (do pobrania z PlayStation Network lub Xbox Live) jeszcze w tym roku, choć nie podano dokładnej daty premiery.

Przy okazji zapowiedzi nowej wersji gry, firma Activision podała zaktualizowane wyniki sprzedaży. Chivalry: Medieval Warfare rozeszło się do tej pory w liczbie przekraczajacej 2 miliony kopii. Poprzednie dane na ten temat pochodziły z sierpnia ubiegłego – wtedy to wynik ten wynosił 1,2 miliony. Poniżej znajdziecie oficjalny zwiastun konsolowej edycji gry:

Chivalry: Medieval Warfare trafiło na PC jesienią 2012 roku. Tytuł powstał jako komercyjna wersja Age of Chivalry – modyfikacji stworzonej na silniku Source. Dzięki popularności moda grę udało się sfinansować metodą społecznościową na Kickstarterze, a stworzyło ją i wydało niezależne studio Torn Banner. Sednem rozgrywki, podobnie jak w pierwowzorze, są drużynowe starcia średniowiecznych rycerzy, zmagających się ze sobą w różnych sceneriach (np. wioski czy zamki) i przy użyciu rozmaitej broni z tamtych czasów. Sama walka wręcz rozwiązana jest w ciekawy sposób – da się wyprowadzać rozmaite ciosy i bloki, a dodatkowo widok FPP umożliwia większą precyzję. Chivalry: Medieval Warfare spotkało się z wieloma pochlebnymi opiniami zyskując średnią ocen bliską 80%.

  1. Oficjalna strona gry Chivalry: Medieval Warfare