Chivalry: Medieval Warfare trafi na PS3 i X360; wersję PC kupiono 2 miliony razy
Firma Activision do swojego katalogu wydawniczego dodała Chivalry: Medieval Warfare, jednocześnie zapowiedając wypuszczenie gry na PlayStation 3 i Xbox 360. Konsolowa edycja średniowiecznej produkcji sieciowej ukaże się przed końcem bieżącego roku. Przy okazji wydawca zdradził, że do tej pory po pecetową wersję gry sięgnęło 2 miliony graczy.
Łukasz Szliselman
- Producent: Torn Banner Studios, Mercenary Technology
- Wydawca: Activision
- Cechy szczególne: multiplayerowe starcia dla 12 graczy w średniowiecznej otoczce
- Data premiery: czwarty kwartał 2014 roku
Chivalry: Medieval Warfare zostało zapowiedziane w wersji na PlayStation 3 i Xboksa 360. Konsolową adaptacją multiplayerowej gry akcji osadzonej w średniowieczu zajmie się studio Torn Banner – twórcy pecetowego oryginału – przy współpracy z zespołem Mercenary Technology, a za dystrybucję gry odpowiadać ma firma Activision (do tej pory Chivalry było produkcją niezależną). W odróżnieniu od wydania na komputery osobiste, gdzie razem mogło grać do 32 osób, konsolowy Chivalry: Medieval Warfare umożliwi zabawę dla maksymalnie 12 graczy. Tytuł trafi na urządzenia poprzedniej generacji w wersji cyfrowej (do pobrania z PlayStation Network lub Xbox Live) jeszcze w tym roku, choć nie podano dokładnej daty premiery.
Przy okazji zapowiedzi nowej wersji gry, firma Activision podała zaktualizowane wyniki sprzedaży. Chivalry: Medieval Warfare rozeszło się do tej pory w liczbie przekraczajacej 2 miliony kopii. Poprzednie dane na ten temat pochodziły z sierpnia ubiegłego – wtedy to wynik ten wynosił 1,2 miliony. Poniżej znajdziecie oficjalny zwiastun konsolowej edycji gry:
Chivalry: Medieval Warfare trafiło na PC jesienią 2012 roku. Tytuł powstał jako komercyjna wersja Age of Chivalry – modyfikacji stworzonej na silniku Source. Dzięki popularności moda grę udało się sfinansować metodą społecznościową na Kickstarterze, a stworzyło ją i wydało niezależne studio Torn Banner. Sednem rozgrywki, podobnie jak w pierwowzorze, są drużynowe starcia średniowiecznych rycerzy, zmagających się ze sobą w różnych sceneriach (np. wioski czy zamki) i przy użyciu rozmaitej broni z tamtych czasów. Sama walka wręcz rozwiązana jest w ciekawy sposób – da się wyprowadzać rozmaite ciosy i bloki, a dodatkowo widok FPP umożliwia większą precyzję. Chivalry: Medieval Warfare spotkało się z wieloma pochlebnymi opiniami zyskując średnią ocen bliską 80%.
Więcej:Wymagania Black Ops 7 są zgodne z oczekiwaniami. Nowy CoD pójdzie nawet na karcie sprzed 10 lat

Gracze
Steam
OpenCritic
- gry akcji
- Activision
- multiplayer
- widok FPP / TPP
- średniowiecze
- Torn Banner Studios
- PC
- X360
- PS3
Komentarze czytelników
zanonimizowany857724 Pretorianin
Mam nadzieje że serwery będą wspólne. Już nie mogę się doczekać tej rzezi konsolowców, którzy będą liczyć że nadążą nad graczami pctowymi pod względem szybkości i czułości :) Będzie rzeź niewiniątek!
Jabkosky Chorąży
Jeśli szukasz slashera fpp z rozgrywką nastawioną na pvp to bierz w ciemno. Pomimo 1000h gra nadal mnie bawi bo nie znalazłem innej produkcji ,która równie udanie odwzorowała by walkę wrecz.
eglume Konsul
gra jedyna w swoim rodzaju (war of the roses coś tam próbowało ale gra porzucona zaraz po premierze)zaczynająca jak mega kultowy counter-strike (age of chivalry mod do hl2) nic dziwnego, że odnieśli sukces na pc