Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 września 2014, 22:35

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (8-14 września 2014 r.)

Miniony tydzień był dla polskiego rynku gier bardzo spokojny. Mimo to udało nam się zgromadzić kilka ciekawych wieści i zapowiedzi.

Train Simulator 2015 ukaże się w naszym kraju nakładem firmy Techland. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (8-14 września 2014 r.) - wiadomość - 2014-09-15
Train Simulator 2015 ukaże się w naszym kraju nakładem firmy Techland.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku w minionym tygodniu.

Zapowiedzi wydawnicze

Train Simulator 2015

Firma Techland poinformowała, że do jej planów wydawniczych dołączyła gra Train Simulator 2015. Produkcja zmierza wyłącznie na pecety i zadebiutuje w naszym kraju już 18 września, czyli w dzień światowej premiery projektu.

Dying Light – znamy dokładną datę premiery

Studio Techland ujawniło również datę premiery gry Dying Light. Produkcja trafi do sprzedaży w Europie 30 stycznia 2015 roku. W USA i Kanadzie debiut rynkowy nastąpi tradycyjnie trzy dni wcześniej. Projekt ukaże się jednocześnie na wszystkie platformy docelowe, a więc na PC oraz konsole Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3 oraz PlayStation 4.

Sugerowana cena wydania pecetowego wyniesie 139 zł. Twórcy chcą zachęcić do składania zamówień przedpremierowych nagradzając je bonusowym DLC z dodatkowym trybem multiplayer, nazwanym Be the Zombie.

Warto przy okazji wspomnieć, że w sieci pojawił się w trwający prawie siedem minut materiał video stanowiący zapis rozgrywki trybu kooperacyjnego.

60 seconds

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (8-14 września 2014 r.) - ilustracja #2

Niezależne polskie studio Robot Gentleman zapowiedziało projekt 60 seconds, który zmierza na pecety oraz urządzenia mobilne działające w oparciu o systemy iOS, Android i Windows Phone.

Gra będzie humorystycznym survivalem, który opowie o życiu niewielkiej amerykańskiej rodziny w schronie po wybuchu wojny atomowej. Produkcja ukaże się pod koniec tego roku lub na początku przyszłego.

Tanie serie

The Adventure Collection

Firma IQ Publishing wystartowała z nową tanią seria wydawniczą zatytułowaną The Adventure Collection. Ukazywać się w niej mają premierowe, niewydane wcześniej w Polsce przygodówki. Wszystkie będą w polskiej wersji językowej, a w pudełkach znajdziemy m.in. drukowane instrukcje i kolekcjonerskie plakaty.

Pierwszym tytułem wydanym pod tym szyldem jest Face Noir, które można kupić za 49,90 złotych.

Pozostałe wieści

F1 2014 – Andrzej Borowczyk komentatorem w polskiej wersji gry

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (8-14 września 2014 r.) - ilustracja #3

Firma Cenega pochwaliła się, że znany dziennikarz sportowy Andrzej Borowczyk będzie komentatorem w polskiej wersji F1 2014. Warto dodać, że osoby preferujące edycję anglojęzyczną otrzymają możliwość jej włączenia.

Przypomnijmy, że gra ukaże się w połowie października tego roku na pecetach oraz konsolach Xbox 360 i PlayStation 3.

Ciekawe linki

  1. Premiery gier w Polsce + Ryk Premier (8-12 września 2014)
  2. Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Revolution od dziś w sprzedaży
  3. Wyjątkowa kolekcja gier z serii Batman Arkham w sprzedaży
  4. The Sims 4 dopełnia formalności. Top Empik - Tydzień - 36