Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 września 2014, 21:35

F1 2014 – Andrzej Borowczyk komentatorem w polskiej wersji gry

Firma Cenega ogłosiła, że Andrzej Borowczyk, a więc znany dziennikarz sportowy związany z wyścigami F1, będzie komentatorem w polskiej wersji gry F1 2014. Tytuł ukaże się w połowie października tego roku na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3, a także komputerach PC.

Borowczyk wyścigami F1 interesuje się od połowy lat 80.

Do premiery gry F1 2014, wyznaczoną na 17 października tego roku, pozostał już zaledwie miesiąc. Firma Cenega, która jest oficjalnym wydawcą tytułu w naszym kraju, przygotowała niespodziankę dla fanów serii studia Codemasters, która związana jest z lokalizacją gry. W roli komentatora wyścigów rodzimi gracze usłyszą Andrzeja Borowczyka. Jest on znanym motoryzacyjnym dziennikarzem sportowym, który od ponad 30 lat zajmuje się zawodami F1. Jako pierwszy reporter w Polsce otrzymał stałą akredytację Międzynarodowej Federacji Samochodowej. Pełni także stanowisko dyrektora ds. mediów Rajdu Polski. W tej chwili, charakterystyczny komentarz Borowczyka, nie raz będący przedmiotem żartów oraz uszczypliwości fanów motoryzacji, usłyszeć możemy w trakcie relacji transmitowanych przez telewizję Polsat. Warto zaznaczyć, że osoby, które nie są miłośnikami talentu Polaka, będą mogły w rodzimym wydaniu F1 2014 skorzystać z angielskiej wersji językowej gry.

Na koniec wspomnijmy jeszcze, że z okazji zapowiedzi firmy Cenega, serwis Top Gear przeprowadził krótki wywiad z Borowczykiem, w którym pyta się go o początki jego kariery, a także bardzo pobieżnie o wrażenia z pracy podczas lokalizacji.

F1 2014 jest ostatnią odsłoną serii, którą stworzono z myślą o konsolach poprzedniej generacji. Mimo wszystko, Codemasters wprowadziło do zabawy liczne zmiany regulaminowe (dotyczące m.in. silników i aerodynamiki), które zostały wprowadzone do F1 w tym sezonie. Gracze mogą liczyć również na uaktualnione składy drużyn, a także kolejne tory i bolidy. Promowany przez twórców nowy system tworzenia kierowcy ma rozpoznawać umiejętności gracza i dopasowywać poziom gry do jego umiejętności. Tytuł ukaże się 17 października na konsolach PlayStation 3 oraz Xbox 360, a także komputerach PC.

  1. Oficjalna strona gry F1 2014
  2. Wywiad z Andrzejem Borowczykiem w serwisie Top Gear