Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCX360PS3
Okładka F1 2014 (PC)

F1 2014

Symulacja wyścigów samochodowych, stanowiąca kolejną odsłonę cyklu na licencji Mistrzostw Świata Formuły 1 (Formula One World Championship). F1 2014 pozwala graczom wcielić się w role profesjonalnych kierowców i zasiąść w wirtualnych kokpitach bolidów F1.

Wyścigi | Formuła 1 | samochodowe | multiplayer

Okładka F1 2014 (PC)

producent: Codemasters

wydawca: Codemasters

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

17paź2014

PC PS3 X360
Kolekcja gier
Obserwuj grę

F1 2014 jest kolejnym symulatorem bolidów Formuły 1, przygotowywanym rokrocznie przez studio Codemasters. Jak zwykle, twórcy postarali się o wierne odwzorowanie tej dyscypliny, implementując aktualne zespoły, pojazdy, tory i kierowców – co w tym sezonie wiąże się ze stosunkowo dużymi zmianami, zwłaszcza jeśli chodzi o bolidy, w których zamieniono wolnossące silniki V8 na turbodoładowane V6.

Kariera doczekała się drobnych modyfikacji – teraz oprócz pełnego sezonu, możemy zdecydować się także na mistrzostwa w skróconym wariancie. Rozbudowaniu uległ tryb scenariuszy, obejmujący wyzwania z prawdziwego świata i wydarzenia, jakie miały miejsce w historii najnowszej Formuły 1.

Zmiany nie ominęły również systemu oceniania umiejętności gracza. Teraz zamiast brać udział w teście dla młodego kierowcy (Young Driver Test), zaraz po uruchomieniu F1 2014 trafiamy za kierownicę bolidu z zadaniem pokonania jednego okrążenia na torze w wyścigu – na podstawie uzyskanego rezultatu gra sugeruje nam stopień trudności na start. Aby radość z prowadzenia formuły mogli odczuwać także nowicjusze, dodano jeszcze jedno ustawienie poziomu wyzwań (bardzo niskie). Niestety, w odróżnieniu od poprzedniej odsłony serii, w edycji 2014 zabrakło trybu z historycznymi bolidami, kierowcami, torami etc.

Pod względem jakości oprawy graficznej omawiana gra nie różni się zanadto od poprzedniczki, jako że została jeszcze wydana na te same platformy sprzętowe. Niemniej, warstwy technologicznej produkcji nie ominęły zmiany – usprawniono bowiem model jazdy bolidem, co jest zasługą ulepszonej fizyki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 389 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,1 / 10 na podstawie 473 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 134,90 PLN

Klasyfikacja PEGI F1 2014

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe F1 2014

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core i7 2.5 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 550 lub lepsza)
  • 20 GB HDD
  • Windows Vista(SP1)/7(SP1)/8 64-bit
F1 2014 - wirtualna Formuła 1 nie przyniesie rewolucji
F1 2014 - wirtualna Formuła 1 nie przyniesie rewolucji

Przed premierą 23 września 2014, 12:50

Wygląda także na to, iż tegoroczna edycja ma być swoistą próbą „przeczekania” okresu przejścia tej serii na konsole ósmej generacji – Xboksa One oraz PlayStation 4. F1 2014 nie pojawi się na tych urządzeniach, wobec czego w F1 pogramy na komputerach osobistych oraz Xboksie 360 i PS3. Jak twierdzą twórcy, prace nad silnikiem EGO mającym napędzać serię w przyszłości okazały się znacznie bardziej skomplikowane, a ekipa Codemasters nie chce korzystać z niedokończonego narzędzia, więc jego pełnię możliwości ujrzymy dopiero za rok. W zamian za to na konsolach stacjonarnych w tym roku mamy obserwować rozgrywkę w stałej prędkości 60 klatek na sekundę.

PC
PS3
X360