Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 lipca 2014, 19:35

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

F1 2014 wyjdzie w tym roku na X360, PS3 i PC; zapowiedź edycji 2015

Firma Codemasters zdradziła szczegóły dotyczące gry F1 2014, która ukaże się 17 października na konsolach PlayStation 3, Xbox 360 i komputerach PC. Jednocześnie zapowiedziano, że w 2015 roku pojawi się kolejna odsłona, tym razem na PlayStation 4, Xboksa One i PC-ty.

F1 2014 - gra pojawi się w tym roku na X360, PS3 i PC. Zapowiedziano edycję 2015 - ilustracja #1
F1 2014 w skrócie:
  • Gatunek: gra wyścigowa
  • Deweloper: Codemasters
  • Platformy sprzętowe: PlayStation 3, Xbox 360, PC
  • Data premiery: 17 października

Zgodnie z niedawną obietnicą, firma Codemasters podzieliła się informacjami dotyczącymi nadchodzącej gry F1 2014. Mało tego, od razu ujawniono kolejną odsłonę serii. Ale po kolei.

Przede wszystkim tegoroczna część pojawi się na konsolach Xbox 360, PlayStation 3 i komputerach PC 17 października. Tytuł wprowadzi do zabawy liczne zmiany regulaminowe (dotyczące m.in. silników i aerodynamiki), których doczekał się ten sport w tym sezonie. Nie zabraknie oczywiście wszystkich torów i bolidów, a całość ma być najbardziej przystępną grą F1 w historii Codemasters. Specjalny system szybko zaznajomi się z naszymi umiejętnościami, dopasowując odpowiednio ustawienia. Oczywiście nie oznacza to, że starzy wyjadacze mogą się pożegnać z jakimkolwiek wyzwaniem, gdyż będą oni mogli dowolnie manipulować opcjami, dostosowując poziom symulacji.

Tytuł posiadać ma też usprawnione sterowanie przy użyciu padów, a tryb scenariusza zostanie znacznie ulepszony. Pisząc w skrócie, szykują się znaczące zmiany, więc gra ma być „ekscytującym i świeżym doświadczeniem”. To właściwie wszystko, co wiadomo na temat F1 2014. Poniżej możecie obejrzeć jeszcze pierwszy zwiastun produkcji i kilka screenów.

Koniecznie muszę jednak wspomnieć o przyszłorocznej edycji, która pojawi się na konsolach PlayStation 4, Xbox One i komputerach PC na początku sezonu Formuły 1 i będzie stale aktualizowana w oparciu o prawdziwe zmagania kierowców. Niestety nie zdradzono nic więcej. Kolejne szczegóły zostaną ujawnione zapewne po premierze tegorocznej odsłony.

F1 2014 to gra na past-geny i PC-ty.

W F1 2014 zostaną uwzględnione wszystkie zmiany, jakie wprowadzono w tym sezonie Formuły 1.