Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lutego 2016, 12:56

Wieści ze świata (American Truck Simulator, F1 2015, BioWare Austin) 16/2/2016

Dziś piszemy o m.in. pierwszym darmowym DLC (aktualizacji) do gry American Truck Simulator, nadchodzącym wsparciu dla DirectX 12 w F1 2015 oraz rekrutacji do potencjalnego nowego projektu studia BioWare Austin. Witajcie w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

American Truck Simulator

Studio SCS Software opublikowało pierwsze darmowe DLC do gry American Truck Simulator. Nowości są dość skromne i wciąż nie doczekaliśmy się zapowiedzianego trzeciego stanu – Arizony. Niemniej twórcy udostępnili kolejny wóz ciężarowy, Kenworth W900, jak również wprowadzili garść zmian do rozgrywki, w tym zmniejszone grzywny dla nowych graczy. Ponadto od teraz można legalnie skręcać w prawo na czerwonym świetle, co wcześniej skutkowało mandatami, mimo że w świetle amerykańskiego prawa jest jak najbardziej legalne (choć wbrew wewnętrznym ustaleniom wielu przedsiębiorstw).

F1 2015

Twórcy gry F1 2015 co miesiąc publikują kolejne aktualizacje swojej produkcji, choć można się spodziewać niedługiej zapowiedzi kolejnej odsłony serii gier wyścigowych. Póki co jednak na oficjalnym forum firmy Codemasters potwierdzono, że tytuł doczeka się zaimplementowania obsługi bibliotek DirectX 12. Niestety, nie podano konkretnej daty, ograniczając się do stwierdzenia, że opcja ta nie pojawi się w najbliższym patchu.

BioWare Austin

W ostatnim czasie studio BioWare Austin skupiało się na rozwijaniu swojego MMORPG w uniwersum Gwiezdnych wojen. - Wieści ze świata (American Truck Simulator, F1 2015, BioWare Austin) 16/2/2016 - wiadomość - 2016-02-16
W ostatnim czasie studio BioWare Austin skupiało się na rozwijaniu swojego MMORPG w uniwersum Gwiezdnych wojen.

Ostatni raz o zespole BioWare Austin słyszeliśmy w nienajlepszych okolicznościach, kiedy to rok temu anulowano produkcję tego studia, sieciowe RPG Shadow Realms. Teraz jednak twórcy Star Wars: The Old Republic zamieścili ogłoszenie rekrutacyjne na stanowisko starszego prowadzącego inżyniera systemów serwerowych („senior lead server engineer”), który miałby pokierować pracami nad rozwiązaniem odpowiedzialnym za rozgrywkę sieciową w „nowej ekscytującej grze”. Nie będzie to kontynuacja żadnej z dotychczasowych serii BioWare, lecz „nowa, niezapowiedziana marka”.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze screeny z naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej