Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCXONEPS4
Okładka F1 2015 (PC)

F1 2015

Kolejna z dorocznych odsłon gry wyścigowej, poświęconej w całości zmaganiom kierowców i bolidów Formuły 1. Za jej powstanie odpowiada niezmiennie brytyjskie studio Codemasters, znane z tak legendarnych tytułów, jak Colin McRae Rally, TOCA Race Driver czy Micro Machines.

Wyścigi | Formuła 1 | samochodowe

Okładka F1 2015 (PC)

producent: Codemasters

wydawca: Codemasters

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

10lip2015

PS4 XONE PC

F1 2015 to kolejna część popularnej serii gier wyścigowych, skupiających się na zmaganiach kierowców Formuły 1. W tej odsłonie deweloperzy ze studia Codemasters (twórcy serii DiRT, Race Driver, Colin McRae Rally, Micro Machines itd.) zatroszczyli się o zupełnie nową technologię napędzającą grę oraz zmianę okienka wydawniczego. Wcześniejsze gry ukazywały się bowiem pod koniec każdego roku, a F1 2015 zostało wypuszczone w połowie roku.

Gra posiada pełną licencję F1, w związku z czym podczas zabawy zasiadamy za sterami wirtualnych odpowiedników prawdziwych bolidów, jeździmy po wszystkich torach z sezonu 2015 oraz wcielamy się w znanych kierowców. Oprócz tego twórcy oddali graczom możliwość powrotu do sezonu 2014. W stosunku do poprzednich części okrojono trochę liczbę trybów rozgrywki, łącznie z karierą, pozostawiając jedynie pojedyncze Grand Prix, cały sezon, próbę czasową I multiplayer.

Najważniejszą zmianą w stosunku do wcześniejszych części serii jest wykorzystanie zupełnie nowej wersji technologii EGO, zaprojektowanej z myślą o PC-tach i konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One. Silnik, oprócz dużo lepszej oprawy graficznej (m.in. dopieszczone modele bolidów, nowe tekstury oraz efekty), pozwala także na generowanie bardziej realistycznej fizyki. Na model jazdy bolidu wpływa wiele czynników – od pogody panującej na torze, przez poziom paliwa w baku, aż po zanieczyszczenie trasy.

Co ciekawe, produkcja pozwala na wykorzystywanie komend głosowych, wydawanych przy pomocy posiadanego headsetu. W ten sposób kontaktujemy się ze swoim inżynierem w boksie i w dość realistyczny sposób możemy uzyskiwać kluczowe informacje podczas wyścigu oraz wydawać polecenia odnośnie zmian w bolidzie na kolejnym pit-stopie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 6,7 / 10 na podstawie 485 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,7 / 10 na podstawie 456 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 159,90 PLN

Klasyfikacja PEGI F1 2015

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe F1 2015

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Quad 3.0 GHz/AMD Phenom II X4 3.2 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460/Radeon HD 5870 lub lepsza
 • 20 GB HDD
 • Windows 7/8 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5-3570 3.4 GHz/AMD FX-6300 3.5 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970/Radeon R9 290 lub lepsza
 • 20 GB HDD
 • Windows 7/8 64-bit
Recenzja gry F1 2015 - nowe pomysły, nienajlepsze wykonanie
Recenzja gry F1 2015 - nowe pomysły, nienajlepsze wykonanie

Recenzja 16 lipca 2015, 13:58

Komunikaty inżyniera, który mówi do nas przez cały wyścig, wydają się być główną atrakcją w F1 2015. Nie dość, że stale informuje on o sytuacji na torze, stanie paliwa, opon, pit-stopach, to jeszcze sami możemy pytać go przez mikrofon o te kwestie, prosić o zmiany w konfiguracji samochodu czy też – niczym Fernando Alonso – kompletnie wyciszyć. Listę dostępnych komend wywołujemy przyciskiem, który należy przytrzymać w trakcie mówienia – tu pojawia się pewien problem polskiej (kinowej) wersji językowej, która wyświetla dość dowolnie przetłumaczone polecenia. Aby komunikować się z mechanikiem, będziemy musieli przygotować sobie na boku właściwą listę („box this lap”, „vehicle condition”, „traction advice” itp.) lub grać z angielskimi napisami. Niestety, pomimo wielu testów i idealnie działającego mikrofonu w systemie Windows czy programie Skype, nie udało mi się zmusić gry do współpracy z nim, a bez komend głosowych szybka zmiana strategii podczas wyścigu będzie trochę utrudniona.

PS4
XONE
PC