Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS3PS4X360PSV
Okładka MotoGP 14 (PC)

MotoGP 14

Kolejna odsłona popularnego cyklu gier motocyklowych, który od ubiegłego roku powrócił ponownie pod skrzydła doświadczonego włoskiego studia Milestone.

Wyścigi | motocyklowe

Okładka MotoGP 14 (PC)

producent: Milestone

wydawca: pQube

wydawca PL: CDP

Strona oficjalna

data premiery gry:

20cze2014

PC PS3 PS4 PSV X360

MotoGP 14 jest kolejną odsłoną popularnej symulacji wyścigów motocyklowych, która wystartowała w 2000 roku na konsoli PlayStation 2. Za nową część cyklu odpowiada ponownie włoskie studio Milestone, które po kilkuletnim rozbracie z serią przejęło ponownie markę w 2013 roku. Ten doświadczony deweloper, znany dziś głównie z WRC: FIA World Rally Championship oraz SBK: Superbike World Championship, debiutował jeszcze w latach 90-tych i ma na swoim koncie m.in. dwie odsłony kultowego arcade’owego cyklu Screamer.

MotoGP 14 tradycyjnie już posiada pełną licencję Motocyklowych Mistrzostw Świata, dzięki czemu w grze znajdziemy ponad setkę prawdziwych zawodników – zarówno tych z sezonu 2013/2014, jak i legendarnych kierowców historycznych. Do dyspozycji graczy oddano motocykle wszystkich klas wyścigowych, z uwzględnieniem oficjalnych producentów i sponsorów, związanych z tym popularnym sportem motorowym. Zmagania toczą się na 18 trasach, odtworzonych w najdrobniejszych szczegółach na bazie realnie istniejących torów.

W grze znajdziemy szeroką gamę sprawdzonych trybów zabawy na czele z trybem kariery, w którym poprowadzimy początkującego motocyklistę do sukcesów na arenie światowej. Listę uzupełniają tryby: Grand Prix – odtwarzający przebieg pojedynczych zawodów, World Championship – pozwalający na udział w całym sezonie wyścigowym, Time Attack – gdzie sprawdzimy swe umiejętności z innymi zawodnikami z całego świata oraz Real Events – gdzie możemy uczestniczyć w realnych wydarzeniach, jakie rozegrały się na torach. Nie zapomniano rzecz jasna o opcji zabawy w trybie wieloosobowym, począwszy od rywalizacji dwóch graczy na podzielonym ekranie – do kilku wariantów rozgrywek sieciowych, w których brać może udział jednocześnie do 12 osób.

MotoGP 14 pracuje na kompletnie przebudowanym silniku graficznym, oferującym m.in. jeszcze więcej detali i dynamiczne efekty świetlne, generowane w czasie rzeczywistym. Przy współudziale społeczności graczy zmodyfikowano też nieco fizykę jazdy, aby jak najbardziej zbliżyć się do oczekiwań grających. Nowa odsłona serii korzysta także z nowego engine’u audio, gwarantującego wysoką jakość i realizm efektów dźwiękowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran     Liczba graczy: 1 - 12  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 191 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,1 / 10 na podstawie 31 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 94,90 PLN

Klasyfikacja PEGI MotoGP 14

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe MotoGP 14

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core i7 3.5 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB (GeForce GTX 780 lub lepsza)
  • 18 GB HDD
  • Windows Vista(SP2)/7(SP1)/8
MotoGP 14 – premiera pod koniec czerwca
MotoGP 14 – premiera pod koniec czerwca

wiadomość31 maja 2014

Znamy dokładną datę premiery motocyklowej gry wyścigowej MotoGP 14. Podczas rozgrywki będziemy ściągać się na 18 autentycznych trasach, zasiadając za kierownicą licencjonowanych jednośladów i konkurować z ponad setką zawodowych kierowców.

Nadjeżdża MotoGP 14 - nowa odsłona cyklu studia Milestone zadebiutuje w czerwcu
Nadjeżdża MotoGP 14 - nowa odsłona cyklu studia Milestone zadebiutuje w czerwcu

wiadomość9 marca 2014

Zespół Milestone zapowiedział grę wyścigową MotoGP 14, czyli kolejną odsłoną popularnego motocyklowego cyklu. Produkcja ukaże się w czerwcu tego roku.

PC
PS3
PS4
PSV
X360