Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 maja 2014, 15:02

autor: Ender

MotoGP 14 – premiera pod koniec czerwca

Znamy dokładną datę premiery motocyklowej gry wyścigowej MotoGP 14. Podczas rozgrywki będziemy ściągać się na 18 autentycznych trasach, zasiadając za kierownicą licencjonowanych jednośladów i konkurować z ponad setką zawodowych kierowców.

Twórcy z dużą uwagą zadbali o odtworzenie autentycznych tras oraz modeli motocykli - MotoGP 14 – premiera pod koniec czerwca - wiadomość - 2014-05-31
Twórcy z dużą uwagą zadbali o odtworzenie autentycznych tras oraz modeli motocykli

MotoGP 14 to kolejna odsłona serii wyścigowych gier motocyklowych, która powstaje we włoskim studiu deweloperskim Milestone. Producenci potwierdzili, że tytuł zadebiutuje w europejskich sklepach 20 czerwca. Pojawi się on wówczas na komputerach PC, konsolach Xbox 360, PlayStation 3, PS Vita, a także po raz pierwszy na systemie nowej generacji – PlayStation 4.

Produkcja może pochwalić się nowym silnikiem graficznym i fizycznym, mającym rozwiązać i wyeliminować problemy, które dotykały MotoGP 13. Twórcy korzystają nadal z oficjalnej licencji motocyklowych mistrzostw świata, co pozwala im na zamieszczenie w grze 18 autentycznych tras, dziesiątków licencjonowanych motocykli, należących do trzech klas wydajnościowych (Moto3, Moto2 i MotoGP). Nie zabraknie również ponad 100 nazwisk zawodowych kierowców, biorących udział w zawodach w sezonach 2013/2014, a także legendarnych gwiazd sprzed lat. MotoGP 14 poza kampanią singleplayer zaoferuje rozgrywki wieloosobowe dla maksymalnie 12 osób.

Studio Milestone to prawdziwa legenda wśród graczy lubiących duże prędkości. Deweloperzy z Mediolanu działają w branży od połowy lat 90. Po powstaniu włoski zespół szybko wyspecjalizował się w produkcjach wyścigowych. Do dziś znany jest z serii, takich jak WRC: FIA World Rally Championship czy SBK: Superbike World Championship, a także z dwóch odsłon arcade’owego cyklu Screamer.

  1. Oficjalna strona MotoGP 14