Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCX360PS3PSV
Okładka MotoGP 13 (PC)
OkładkaMotoGP 13 (PC)

MotoGP 13

MotoGP 13 to nowa odsłona popularnej serii symulatorów wyścigów opartych na oficjalnej licencji Motocyklowych Mistrzostw Świata. Za tytuł odpowiedzialne jest włoskie studio Milestone, które pracowało wcześniej nad MotoGP 08, jedną z poprzednich odsłon cyklu.

Wyścigi | motocyklowe

MotoGP 13 Premiera

21cze2013

PC X360 PS3 PSV

producent: Milestone wydawca: pQube wydawca PL: CDP Strona oficjalna

Gry podobne do MotoGP 13

Moto GP 08

SBK 2011

SBK Generations

MotoGP 13 to kolejna odsłona serii symulatorów wyścigów motocyklowych, tworzonych na bazie oficjalnej licencji Motocyklowych Mistrzostw Świata. Jej twórcy to włoskie studio Milestone, znane przede wszystkim ze swoich rajdowych cykli WRC oraz SBK. Jest to drugie podejście do marki MotoGP tego zespołu, bo wcześniej odpowiadał on za deweloping MotoGP 8.

W grze dla pojedyńczego gracza dostępnych jest pięć sposobów rozgrywki. W trybie Grand Prix uczestniczymy w pojedynczych zawodach, na wstępie wybierając jeden z oficjalnych zespołów, zawodnika, trasę, warunki pogodowe oraz kategorię wyścigu. W World Championship natomiast dowodzimy swoich umiejętności podczas trwania całych Mistrzostw, które w zależności od naszego wyboru liczą sobie od 4 do 18 wyścigów. Time Attack umożliwia wszystkim chętnym sprawdzenie się z przeciwnikami z całego świata, gdyż najlepsze wyniki uzyskiwane w ramach konkretnych tras są publikowane na oficjalnej liście rankingowej. Poprzez tryb Kariery wcielamy się w początkującego zawodnika, który dopiero stawia pierwsze kroki w zawodach MotoGP. Najpierw prowadzimy go przez eliminacje, potem początkowe wyścigi, by następnie sięgnąć po tytuł mistrzowski. Dodatkowo, za pomocą Real in-game Events możemy brać udział w wydarzeniach, które naprawdę rozegrały się na torach MotoGP 2013.

W ramach posiadanych praw licencyjnych, w grze zobaczymy wszystkie oficjalne trasy oraz uczestników znanych z sezonu MotoGP 2013. Ponadto dostępna zawartość jest na bieżąco uaktualniana na podstawie rzeczywistych wydarzeń z torów.

MotoGP 13 wykorzystuje nowy engine, co przekłada się na wyraźne usprawnienie wszystkich najważniejszych elementów gry – grafiki, fizyki, sposobu kontroli motoru, modeli otoczenia oraz dźwięku.

Tryb multiplayer MotoGP 13 oferuje, oprócz tradycyjnych rozgrywek Grand Prix i Sprint Season, możliwość wspólnej zabawy dwóch osób za pomocą jednego ekranu.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 254 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,4 / 10 na podstawie 103 głosów czytelników.

MotoGP 13 cena w dniu premiery: 39,90 PLN

Klasyfikacja PEGI MotoGP 13

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

MotoGP 13 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 2 GB RAM (3 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 1 GB (GeForce 9800 GX2 lub lepsza)
  • 5
  • 5 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
PC
X360
PS3
PSV