Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPSVX360PS3
Okładka MotoGP 13 (PC)

MotoGP 13

MotoGP 13 to nowa odsłona popularnej serii symulatorów wyścigów opartych na oficjalnej licencji Motocyklowych Mistrzostw Świata. Za tytuł odpowiedzialne jest włoskie studio Milestone, które pracowało wcześniej nad MotoGP 08, jedną z poprzednich odsłon cyklu.

Wyścigi | motocyklowe

Okładka MotoGP 13 (PC)

producent: Milestone

wydawca: pQube

wydawca PL: CDP

Strona oficjalna

data premiery gry:

21cze2013

PC X360 PS3 PSV

MotoGP 13 to kolejna odsłona serii symulatorów wyścigów motocyklowych, tworzonych na bazie oficjalnej licencji Motocyklowych Mistrzostw Świata. Jej twórcy to włoskie studio Milestone, znane przede wszystkim ze swoich rajdowych cykli WRC oraz SBK. Jest to drugie podejście do marki MotoGP tego zespołu, bo wcześniej odpowiadał on za deweloping MotoGP 8.

W grze dla pojedyńczego gracza dostępnych jest pięć sposobów rozgrywki. W trybie Grand Prix uczestniczymy w pojedynczych zawodach, na wstępie wybierając jeden z oficjalnych zespołów, zawodnika, trasę, warunki pogodowe oraz kategorię wyścigu. W World Championship natomiast dowodzimy swoich umiejętności podczas trwania całych Mistrzostw, które w zależności od naszego wyboru liczą sobie od 4 do 18 wyścigów. Time Attack umożliwia wszystkim chętnym sprawdzenie się z przeciwnikami z całego świata, gdyż najlepsze wyniki uzyskiwane w ramach konkretnych tras są publikowane na oficjalnej liście rankingowej. Poprzez tryb Kariery wcielamy się w początkującego zawodnika, który dopiero stawia pierwsze kroki w zawodach MotoGP. Najpierw prowadzimy go przez eliminacje, potem początkowe wyścigi, by następnie sięgnąć po tytuł mistrzowski. Dodatkowo, za pomocą Real in-game Events możemy brać udział w wydarzeniach, które naprawdę rozegrały się na torach MotoGP 2013.

W ramach posiadanych praw licencyjnych, w grze zobaczymy wszystkie oficjalne trasy oraz uczestników znanych z sezonu MotoGP 2013. Ponadto dostępna zawartość jest na bieżąco uaktualniana na podstawie rzeczywistych wydarzeń z torów.

MotoGP 13 wykorzystuje nowy engine, co przekłada się na wyraźne usprawnienie wszystkich najważniejszych elementów gry – grafiki, fizyki, sposobu kontroli motoru, modeli otoczenia oraz dźwięku.

Tryb multiplayer MotoGP 13 oferuje, oprócz tradycyjnych rozgrywek Grand Prix i Sprint Season, możliwość wspólnej zabawy dwóch osób za pomocą jednego ekranu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 252 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,4 / 10 na podstawie 103 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 39,90 PLN

Gry podobne do MotoGP 13

Klasyfikacja PEGI MotoGP 13

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe MotoGP 13

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 2 GB RAM (3 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 1 GB (GeForce 9800 GX2 lub lepsza)
  • 5
  • 5 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
MotoGP 13 poza pierwszą dziesiątką. Top 10 UK (16 - 22 czerwca)
MotoGP 13 poza pierwszą dziesiątką. Top 10 UK (16 - 22 czerwca)

wiadomość24 czerwca 2013

The Last of Us drugi tydzień z rzędu okazała się być najchętniej kupowaną grą na Wyspach w sprzedaży detalicznej według organizacji Charttrack. Zobacz jak wygląda pozostała część stawki do miejsca dziesiątego.

Premiera MotoGP 13
Premiera MotoGP 13

wiadomość21 czerwca 2013

Wyprodukowana przez studio Milestone gra motocyklowa MotoGP 13 trafiła do sprzedaży. W naszym kraju wypuszczono wyłącznie wersję pecetową w wydaniu cyfrowym.

MotoGP 13 - demo dostępne na PC i Xboksie 360

wiadomość13 czerwca 2013

Kolejna odsłona popularnej serii wyścigów motocyklowych - MotoGP 13 - otrzymała wersję demonstracyjną. Demo można już pobierać na komputerach PC i konsoli Xbox 360. W przyszłym tygodniu dostęp do niego uzyskają użytkownicy PlayStation 3.

MotoGP 13 zostało ukończone. Premiera nastąpi 21 czerwca
MotoGP 13 zostało ukończone. Premiera nastąpi 21 czerwca

wiadomość3 czerwca 2013

Prace nad grą MotoGP 13 zostały ukończone - poinformowało studio Milestone, deweloper produkcji. Dodatkowo opublikowano materiał wideo prezentujący wykorzystanie technologii motion capture.

MotoGP 13 najnowszą produkcją studia Milestone
MotoGP 13 najnowszą produkcją studia Milestone

wiadomość14 stycznia 2013

Włoskie studio Milestone zapowiedziało nadchodzącą premierę MotoGP 13 - najnowszej odsłony znanej marki. Powstająca na bazie licencji międzynarodowej organizacji motocyklowej gra ukazać ma się jeszcze w tym roku w wersji PC, X360, PS3 oraz PSV.

PC
X360
PS3
PSV