Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 czerwca 2013, 09:03

autor: Góral

MotoGP 13 zostało ukończone. Premiera nastąpi 21 czerwca

Prace nad grą MotoGP 13 zostały ukończone - poinformowało studio Milestone, deweloper produkcji. Dodatkowo opublikowano materiał wideo prezentujący wykorzystanie technologii motion capture.

Studio Milestone, odpowiedzialne za grę MotoGP 13, poinformowało, że prace nad najnowszą odsłoną motoryzacyjnej serii zostały ukończone. Przy okazji opublikowano nagranie wideo z cyklu The Making of, w którym twórcy prezentują wykorzystanie technologii motion capture.

Deweloper zatrudnił profesjonalnego kaskadera, który odgrywał różne scenki – od poprawiania swojej pozycji na motorze, przez skręcanie i wheelie, po wypadki. Twórcy chwalą się, że każdy zawodnik posiada pięć różnych stylów i tyle samo pozycji podczas jazdy. Do tego dochodzi fizyka, która opiera się na dwudziestu wytycznych (prędkość, przyśpieszenie, kąt nachylenia, itd.). Dzięki temu na ekranie nie uświadczymy w tym samym czasie dwóch identycznie wyglądających i poruszających się zawodników.

MotoGP 13 zostało zapowiedziane w styczniu bieżącego roku. Będzie to kolejna odsłona popularnej symulacji wyścigów motocyklowych. Produkcja ma zawierać wszystkie oficjalne trasy oraz zawodników znanych z sezonu 2013. Tytuł ukaże się 21 czerwca na konsolach PlayStation 3, Xbox 360, PS Vita i komputerach PC.

Prace nad MotoGP 13 zostały ukończone. - MotoGP 13 zostało ukończone. Premiera nastąpi 21 czerwca - wiadomość - 2013-06-03
Prace nad MotoGP 13 zostały ukończone.

Milestone to włoski deweloper gier wideo założony w 1996 roku w Milanie, specjalizujący się w produkcjach wyścigowych. Studio najbardziej znane jest z serii Superbike i WRC. Firma pracowała już przy marce MotoGP, jednak ostatnia część spod ich dłuta wyszła w 2008 roku.