Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS3PCX360
Okładka SBK 2011 (PC)
OkładkaSBK 2011 (PC)

SBK 2011

SBK 2011 to symulacja wyścigów motocyklowych przygotowana przez specjalizującą się w tym gatunku gier firmę Milestone. Tytuł posiada oficjalną licencję FIM (Międzynarodowej Federacji Motocyklowej) .

Wyścigi

SBK 2011 Premiera

6maj2011

X360 PS3

13maj2011

PC

Gry podobne do SBK 2011

MotoGP 13

Moto GP 08

Superbike 2000

SBK 2011 to kolejny już tytuł z tej ciepło przyjętej przez graczy serii symulatorów wyścigów motocyklowych. Podobnie jak poprzedniczka, również wersja 2011 została wyprodukowana przez studio Milestone, odpowiedzialne także za takie gry jak: Screamer, Evolution GT oraz WRC: FIA World Rally Championship.

Superbike World Championship - znane również jako SBK - to coroczne zmagania producentów i motocyklistów o mistrzostwo świata w tej unikalnej klasie wyścigów. W przeciwieństwie do MotoGP mamy tu do czynienia z seryjnie produkowanymi maszynami, które są nieznacznie tylko modyfikowane.

W trybie dla pojedynczego gracza oddano pełen sezon SBK widziany z perspektywy motocyklisty. Począwszy od stworzenia swojego alter ego, poprzez przebieranie w ofertach zespołów, aż po uczestnictwo w wyścigach, w których to gracz musi zmierzyć się z kontrolowanymi przez AI przeciwnikami na czternastu drobiazgowo odwzorowanych torach. Dzięki umowie z SBK World Championship w grze dostępne są wszystkie zespoły, klasy motocykli, tory oraz zawodnicy, którzy w rzeczywistości biorą udział w wyścigach podczas sezonu 2011 roku.

W SBK 2011 znacznej poprawie uległa przede wszystkim szata graficzna. Deweloper dodał nowe modele, tekstury, oświetlenie, otoczenie torów oraz zmienił nieco wygląd menu, które stało się bardziej przejrzyste. Ponadto autorzy wysłuchali niektórych z postulatów fanów i wprowadzili zaproponowane zmiany zarówno w trybie dla jednego, jak i wielu graczy, w tym m.in. poprawiono model jazdy i zwiększono wpływ warunków pogodowych na sposób prowadzenia motorów. Ulepszono także opcję photo mode pozwalającą zatrzymywać wyścigi w dogodnym momencie, obracać dowolnie kamerą i fotografować zmagania motocyklistów. Istnieje także opcja udostępniania swoich kolekcji zdjęć szerszej publiczności – za pomocą Internetu.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-16  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,1 / 10 na podstawie 153 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,6 / 10 na podstawie 66 głosów czytelników.

SBK 2011 cena w dniu premiery: 129,90 PLN

Klasyfikacja PEGI SBK 2011

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

SBK 2011 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepszy)
  • 3 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
X360
PS3
PC