Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS3PCX360
Okładka SBK 2011 (PS3)

SBK 2011

SBK 2011 to symulacja wyścigów motocyklowych przygotowana przez specjalizującą się w tym gatunku gier firmę Milestone. Tytuł posiada oficjalną licencję FIM (Międzynarodowej Federacji Motocyklowej) .

Wyścigi

Okładka SBK 2011 (PS3)

data premiery gry:

6maj2011

X360 PS3

13maj2011

PC

SBK 2011 to kolejny już tytuł z tej ciepło przyjętej przez graczy serii symulatorów wyścigów motocyklowych. Podobnie jak poprzedniczka, również wersja 2011 została wyprodukowana przez studio Milestone, odpowiedzialne także za takie gry jak: Screamer, Evolution GT oraz WRC: FIA World Rally Championship.

Superbike World Championship - znane również jako SBK - to coroczne zmagania producentów i motocyklistów o mistrzostwo świata w tej unikalnej klasie wyścigów. W przeciwieństwie do MotoGP mamy tu do czynienia z seryjnie produkowanymi maszynami, które są nieznacznie tylko modyfikowane.

W trybie dla pojedynczego gracza oddano pełen sezon SBK widziany z perspektywy motocyklisty. Począwszy od stworzenia swojego alter ego, poprzez przebieranie w ofertach zespołów, aż po uczestnictwo w wyścigach, w których to gracz musi zmierzyć się z kontrolowanymi przez AI przeciwnikami na czternastu drobiazgowo odwzorowanych torach. Dzięki umowie z SBK World Championship w grze dostępne są wszystkie zespoły, klasy motocykli, tory oraz zawodnicy, którzy w rzeczywistości biorą udział w wyścigach podczas sezonu 2011 roku.

W SBK 2011 znacznej poprawie uległa przede wszystkim szata graficzna. Deweloper dodał nowe modele, tekstury, oświetlenie, otoczenie torów oraz zmienił nieco wygląd menu, które stało się bardziej przejrzyste. Ponadto autorzy wysłuchali niektórych z postulatów fanów i wprowadzili zaproponowane zmiany zarówno w trybie dla jednego, jak i wielu graczy, w tym m.in. poprawiono model jazdy i zwiększono wpływ warunków pogodowych na sposób prowadzenia motorów. Ulepszono także opcję photo mode pozwalającą zatrzymywać wyścigi w dogodnym momencie, obracać dowolnie kamerą i fotografować zmagania motocyklistów. Istnieje także opcja udostępniania swoich kolekcji zdjęć szerszej publiczności – za pomocą Internetu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-16  

Nośnik: 1 BD

Ocena czytelników: 6,8 / 10 na podstawie 153 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,6 / 10 na podstawie 66 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 205,99 PLN

Wymagania sprzętowe SBK 2011

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepszy)
  • 3 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Zapowiedziano SBK Generations
Zapowiedziano SBK Generations

wiadomość3 marca 2012

Mamy dobre wieści dla miłośników jednośladów. Duet Black Bean Games i Milestone zapowiedział bowiem właśnie grę SBK Generations, czyli najnowszą odsłonę popularnej serii wirtualnych wyścigów motocyklowych.

Galapagos Interactive ujawnia istnienie WRC 2011
Galapagos Interactive ujawnia istnienie WRC 2011

wiadomość21 stycznia 2011

Firma Galapagos Interactive, która rozpoczęła działalność na polskim rynku gier we wrześniu 2010 roku, została wyłącznym wydawcą tytułów Black Bean Games, Tecmo Koei i Lace Mamba w Polsce. Wraz z powyższą informacją światło dzienne ujrzały szczegóły planu wydawniczego firmy na 2011 rok, w którym znalazła się jedna niespodzianka w postaci gry rajdowej WRC 2011.

Black Bean zapowiada SBK 2011
Black Bean zapowiada SBK 2011

wiadomość30 listopada 2010

Wszyscy fani szybkich jednośladów i gier komputerowych już mogą zacierać ręce. Firma Black Bean Games zapowiedziała, że premiera nowej części serii SBK będzie mieć miejsce już na wiosnę przyszłego roku.

X360
PS3
PC