Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiX360PS3
Okładka MotoGP 10/11 (PS3)

MotoGP 10/11

Drugie podejście studia Monumental Games do wyścigowej serii MotoGP. Tym razem twórcy gry postanowili dać graczom większą swobodę w wyborze pomiędzy realistycznym a bardziej zręcznościowym modelem jazdy superszybkimi motocyklami.

Wyścigi

Okładka MotoGP 10/11 (PS3)

producent: Monumental Games

wydawca: Capcom

wydawca PL: Cenega S.A.

data premiery gry:

15mar2011

X360 PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

MotoGP 10/11 to czwarta z rzędu odsłona symulatora wyścigów motocyklowych wydana przez firmę Capcom, korzystająca z oficjalnej licencji Motocyklowych Mistrzostw Świata. Dewelopingiem gry ponownie zajęło się studio Monumental Games, obiecując znaczący progres w porównaniu z wcześniejszą odsłoną cyklu. Wydawca pozostał także wierny pomysłowi bezpłatnego dodatku typu DLC, zawierającego dane o zawodnikach, zespołach i motocyklach z sezonu 2011.

Podobnie jak w poprzedniej części serii rozgrywka w MotoGP 10/11 bazuje na kilku trybach zabawy. Za najważniejszy uznać można „karierę”, w której gracze mają możliwość nabrać doświadczenia, przechodząc przez kolejne klasy wyścigowe aż do najbardziej prestiżowej „800”. W trybie tym rywalizacja na torze stanowi tylko jeden z elementów. Równie ważne jak umiejętności prowadzenia motocykla jest skuteczne zarządzanie zespołem, ustalanie najlepszych strategii czy wprowadzanie zmian w ustawieniach maszyny.

Gracze mają możliwość dostosowania modelu jazdy do własnych upodobań. Mniej obeznani oraz preferujący bardziej zręcznościową zabawę mogą skorzystać z szeregu automatycznych rozwiązań. Z kolei miłośnicy realistycznych symulacji mają okazję przejąć pełną kontrolę nad pracą różnych podzespołów motocykla.

Poza trybem „kariery” twórcy gry zadbali także o klasyczne „mistrzostwa świata” oraz krótkie „próba czasowa” i „wyzwanie”. Nowością w serii jest możliwość wspólnej zabawy z drugim graczem przy wykorzystaniu podzielonego ekranu. Nie zabrakło też opcji wyścigów wieloosobowych, w których za pośrednictwem sieci Internet może brać udział nawet 20 uczestników.

W porównaniu do wcześniejszej odsłony cyklu MotoGP deweloper wprowadził szereg zmian w silniku fizycznym, mających na celu spotęgowanie wrażenia prowadzenia prawdziwego motocykla wyścigowego. Poprawie uległa również strona wizualna gry, dzięki czemu wirtualne tory mają nie tylko kształty swoich rzeczywistych odpowiedników, ale również prezentują się bardziej autentycznie.

Podobnie jak w przypadku MotoGP 09/10 wydawca zdecydował się umożliwić graczom skorzystanie z danych o zawodnikach, zespołach i motocyklach z dwóch sezonów wyścigowych. Domyślnie są to informacje z sezonu 2010. Bezpłatnie można jednak pobrać dodatek typu DLC z danymi aktualnymi dla sezonu 2011.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna   / podzielony ekran     Liczba graczy: 1-20  

Nośnik: 1 BD

Ocena czytelników: 7,2 / 10 na podstawie 49 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,8 / 10 na podstawie 14 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 239,90 PLN

Gry podobne do MotoGP 10/11

Klasyfikacja PEGI MotoGP 10/11

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
Wieści ze świata (Mass Effect 3, Gears of War 3, Final Fantasy XIII-2, SSX) 17/2/12
Wieści ze świata (Mass Effect 3, Gears of War 3, Final Fantasy XIII-2, SSX) 17/2/12

wiadomość17 lutego 2012

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o dodatkach DLC do gier Gears of War i Final Fantasy XIII-2, nietypowej akcji promocyjnej Mass Effect 3, wersji demonstracyjnej SSX oraz rozwiązaniu studia Monumental Games.

Wieści ze świata (F.3.A.R., Halo: Reach, MotoGP 10/11) 15/02/11

wiadomość15 lutego 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o dodatkach do Mindjack i Halo: Reach, demie MotoGP 10/11, bohaterach F.3.A.R., a także likwidacji studia The Code Monkeys. Zapraszamy do lektury.

Data premiery MotoGP 10/11, demo w lutym
Data premiery MotoGP 10/11, demo w lutym

wiadomość27 stycznia 2011

Firma Capcom potwierdziła dokładną datę premiery MotoGP 10/11 – kolejnej odsłony popularnego symulatora wyścigów motocyklowych. Okazuje się, że gracze będą mogli rozpocząć zabawę jeszcze przed startem prawdziwego sezonu Mistrzostw Świata.

X360
PS3