Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lutego 2012, 14:40

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wieści ze świata (Mass Effect 3, Gears of War 3, Final Fantasy XIII-2, SSX) 17/2/12

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o dodatkach DLC do gier Gears of War i Final Fantasy XIII-2, nietypowej akcji promocyjnej Mass Effect 3, wersji demonstracyjnej SSX oraz rozwiązaniu studia Monumental Games.

Magicka

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Magicka. Dzieło studia Paradox Interactive możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Produkcja kosztuje 2,49 euro (ok. 11 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Wasteland

Serwis IGN donosi, że Brian Fargo ze studia inXile Entertainment myśli nad reaktywowaniem marki Wasteland. Pierwowzór został wydany w 1988 roku i był grą RPG rozgrywającą się w postapokaliptycznym świecie. Nowa odsłona niekoniecznie musi być pełnoprawną kontynuacją, a raczej czymś w rodzaju wznowienia cyklu. Twórca zapewnia jednak, że gdyby doszło do oficjalnej zapowiedzi, to produkcja z pewnością pozostanie wierna oryginałowi i nie zostaniemy zaskoczeni zupełną zmianą gatunku, jak choćby w przypadku nadchodzącego odświeżenia Syndicate. Powodzenie projektu zależy od tego, czy zebrany zostanie milion dolarów w serwisie Kickstarter – Fargo próbuje wykorzystać więc pomysł Tima Schafera ze studia Double Fine, który niedawno zdobył w ten sposób pieniądze na stworzenie nowej przygodówki.

Final Fantasy XIII-2

Firma Square Enix zapowiedziała dodatek DLC Sazh: Head Or Tails? do gry Final Fantasy XIII-2. Rozszerzenie pozwoli zagrać jako Sazh, jeden z bohaterów Final Fantasy XIII. Znajdziemy tutaj także dwie karcianki: Chronobind oraz Serendipity Poker. DLC ukaże się 28 lutego w usłudze Xbox Live i dzień później na łamach europejskiego PlayStation Network. Cena została ustalona na poziomie 400 punktów Microsoftu oraz ok. 18 złotych. W tych samych dniach w obu serwisach pojawią się także nowe stroje dla Noela i Serah, za które zapłacimy 240 punktów Microsoftu lub ok. 12 złotych.

Wieści ze świata (Mass Effect 3, Gears of War 3, Final Fantasy XIII-2, SSX) 17/2/12 - ilustracja #1

Catalyst 12.2

Na oficjalnej stronie AMD pojawiły się sterowniki AMD Catalyst 12.2 jeszcze przed certyfikacją. Nie będą się one znacząco różnić od oficjalnej wersji (premiera na przełomie lutego i marca), poza ich zatwierdzeniem przez firmę Microsoft.

RIFT

Fani gry RIFT ustalili nowy Rekord Guinessa w liczbie zawartych wirtualnych związków małżeńskich. W ciągu 24 godzin od 14 lutego zatwierdzono 21 879 małżeństw w świecie produkcji studia Trion World. Wszyscy „nowożeńcy” zostaną umieszczeni w kolejnej edycji Księgi Rekordów Guinnessa.

PlayStation Vita

Firma Sony ujawniła listę tytułów startowych na PlayStation Vita, w które będzie można grać z użytkownikami PlayStation 3. Mowa o MotorStorm RC, Top Darts, Hustle Kings oraz WipEout 2048. Warto dodać, że produkcja zakupiona na jednej platformie będzie grywalna także na drugiej. Dodatkowo firma Capcom zaoferuje kompatybilne dodatki DLC do gry Ultimate Marvel vs Capcom 3 na obu konsolach.

Mass Effect 3

Firma Electronic Arts zdecydowała się na nietypową kampanię promocyjną gry Mass Effect 3. Wydawca w przyszłym tygodniu będzie wysyłać w specjalnych balonach nowe egzemplarze produkcji studia BioWare. Każde pudełko będzie wyposażone w urządzenie GPS, dzięki czemu prześledzimy ich położenie na oficjalnej stronie serii. Osoby, które jako pierwsze znajdą długo oczekiwany tytuł, staną się jego szczęśliwymi posiadaczami jeszcze przed premierą. Balony będą wypuszczane w Nowym Jorku, San Francisco, Las Vegas, Berlinie, Londynie oraz Paryżu.

Gears of War 3

Serwis Game Trailers przedstawił szczegóły na temat nowego dodatku DLC do gry Gears of War 3. Rozszerzenie Forces of Nature wprowadzi przede wszystkim pięć map do trybu multiplayer: Aftermath, Artillery, Cove, a także znane fanom serii Jacinto oraz Raven Down. Dostaniemy również cztery modele postaci (dostępne wcześniej jako bonus do zamówień przedpremierowych), dwie skórki na bronie i natychmiastowy dostęp do pięciu obecnych w pełnej wersji. DLC zadebiutuje 27 marca w usłudze Xbox Live. Jego cena pozostaje nieznana – wiadomo tylko, że posiadacze przepustki Season Pass otrzymają je bez dodatkowych opłat.

Wieści ze świata (Mass Effect 3, Gears of War 3, Final Fantasy XIII-2, SSX) 17/2/12 - ilustracja #2

Monumental Games

Studio Monumental Games do końca bieżącego roku zostanie oficjalnie rozwiązane. Deweloper odpowiedzialny m.in. za ostatnie części serii MotoGP sprzedaje własność intelektualną i jak donosi serwis Develop, nie brakuje zainteresowanych zakupem.

SSX

21 lutego w usłudze Xbox Live i dzień później na łamach europejskiego PlayStation Network zadebiutuje wersja demonstracyjna gry SSX. Znajdziemy w niej dwa samouczki, cztery wyzwania oraz Zoe jako grywalną postać (z możliwością odblokowania Maca po „odwołaniu się do znajomego”). Produkcja ukaże się 2 marca w Europie.

Galeria filmów

Polecamy Waszej uwadze najnowsze filmy z gier: