Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360PS3
Okładka Syndicate (PC)

Syndicate

Inspirowana kultową grą taktyczną Syndicate z 1993 roku, pierwszoosobowa strzelanina w realiach cyberpunk. Za jej powstanie odpowiada studio Starbreeze, znane z takich gier, jak The Darkness czy The Chronicles of Riddick.

Akcji | FPP | cyberpunk | FPS | multiplayer | strzelanki

Okładka Syndicate (PC)

data premiery gry:

21lut2012

PC X360 PS3

Syndicate to powrót do świata kultowej produkcji pod tym samym tytułem, którą w 1993 roku zaserwowało nam należące do Petera Molyneux studio Bullfrog Productions. Tytuł przenosi nas w cyberpunkowe realia znane z oryginału, tym razem nie mamy jednak do czynienia z grą taktyczną, lecz z dynamiczną pierwszoosobową strzelaniną.

Syndicate przedstawia ponurą rzeczywistość świata przyszłości 2069 roku, podzielonego między trzy megakorporacje. Cayman Global, Aspari i Eurocorp niepodzielnie rządzą każdą częścią amerykańskiej gospodarki i toczą ze sobą krwawe walki. Wcielamy się w członka ostatniej z nich, Milesa Kilo, i zostajemy wrzuceni w wir zawiłej intrygi. Podczas zabawy fani serii mają okazję natknąć się na znane lokacje i wychwycić wiele nawiązań do oryginału.

Jak na nowoczesną strzelaninę przystało, w Syndicate otrzymujemy do dyspozycji cały arsenał futurystycznych broni, a na dodatek kilogramy przydatnych gadżetów i nano-usprawnień, które pozwalają nam między innymi podnieść czasowo umiejętności, widzieć przez ściany, a nawet spowolnić czas.

Oprócz kampanii dla pojedynczego gracza twórcy przygotowali również rozbudowany tryb multiplayer. Jego największym atutem jest możliwość odwiedzenia, wraz z trójką towarzyszy, lokacji stworzonych na podstawie map z oryginalnego Syndicate i wykonanie w nich misji mocno nawiązujących do tych, jakie znamy z pierwowzoru. Dostajemy również możliwość zarządzania własnym syndykatem, prowadzenia badań i dozbrajania agentów nowymi technologiami.

Oprawa graficzna Syndicate stoi na najwyższym poziomie. Mroczna, zimna paleta barw podkreśla charakter realiów, w których rozgrywa się akcja tytułu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 DVD

Ocena gry 7,9 / 10 na podstawie 633 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 8,5 / 10 na podstawie 185 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 149,90 PLN

Gry podobne do Syndicate

Klasyfikacja PEGI Syndicate

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Syndicate

PC Windows

Rekomendowane: Core 2 Duo 2.4 GHz, 2 GB RAM (3 GB RAM - Vista/7), karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza), 10.5 GB HDD, Windows XP/Vista/7

Syndykat, czyli jatka rodem z F.E.A.R. - recenzja gry Syndicate

Recenzja 26 lutego 2012, 12:56

Nasza postać zdobywa doświadczenie i awansuje na kolejne poziomy, wraz z każdym odblokowując nowe możliwości DART6 i uzyskując dostęp do coraz lepszego uzbrojenia. Z czasem może stać się na tyle silna, by próbować samodzielnego szturmu na którąś z map, bo gra daje i taką możliwość. Praktyka uczy jednak, że zgodnie z duchem starego Syndicate, w akcji najlepiej sprawdza się czteroosobowy spec-oddział. Krótko podsumowując, za dobrze wyważony, wciągający i sprawnie zrealizowany tryb kooperacji Starbreeze należą się brawa.

PC
X360
PS3