Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 marca 2012, 13:41

Kolejny projekt twórców Syndicate zostanie oparty na mikropłatnościach

Syndicate, czyli najnowsza produkcja zespołu Starbreeze zadebiutowała w zeszłym miesiącu. Pracownicy tego studia nie zamierzają jednak udać się na urlop. Zamiast tego pracują już nad dwoma kolejnymi projektami, z których jeden oparty zostanie na modelu darmowym z mikropłatnościami.

Kolejny projekt twórców Syndicate zostanie oparty na mikropłatnościach - ilustracja #1
Syndicate

W zeszłym miesiącu do sprzedaży trafiła gra Syndicate szwedzkiego studia deweloperskiego Starbreeze. Okazuje się, że zespół pracuje już nad kolejnymi projektami. Pierwszym z nich jest Cold Mercury. Na razie wiadomo o tym tytule jedynie to, że skorzysta z coraz popularniejszego modelu darmowego z mikropłatnościami. Będzie to pierwsza produkcja tego typu w historii tej firmy.

Druga gra, nad którą pracują obecnie Szwedzi, nosi nazwę P13. Twórcy próbowali zainteresować nią potencjalnych wydawców na imprezie Game Developers Conference 2012. Niestety, nie wiemy, czy im się to udało. Warto dodać, że w projekt zaangażowany jest Josef Fares, czyli reżyser mający na koncie takie filmy jak m.in. Farsan, W obcym kraju czy Leo.

Wszystkie te informacje powinny uspokoić fanów Starbreeze zaniepokojonych słabymi wynikami Syndicate. Cykl produkcyjny tego FPS-a trapiony był wieloma problemami. Wystarczy tylko wspomnieć, że pierwsze informacje na temat wskrzeszenia tej marki pojawiły się w 2008 roku. Niestety, gotowy produkt nie okazał się sukcesem. W pierwszym tygodniu dostępności na rynku Amerykanie zakupili raptem 34 tysiące egzemplarzy. Nie da się ukryć, że oczekiwania były znacznie większe. W rezultacie, wkrótce po premierze zwolniono ze studia 25 osób.

Kolejny projekt twórców Syndicate zostanie oparty na mikropłatnościach - ilustracja #2 Studio Starbreeze zadebiutowało w 2000 roku strategią The Outforce. Dwa lata później do sprzedaży trafiło Enclave, za którym w krótkim czasie podążyło Knights of the Temple: Infernal Crusade. Popularność Szwedom przyniosło jednak dopiero wyjątkowo ciepło przyjęte The Chronicles of Riddick: Escape from Butcher Bay. Kolejnymi projektami zespołu okazały się - oparty na licencji komiksowej FPS The Darkness oraz rozszerzony remake Escape from Butcher Bay zatytułowany The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że Starbreeze nigdy nie udało się stworzyć pełnowymiarowej kontynuacji żadnej ze swoich gier. Szwedzi rozpoczęli prace nad Enclave II, ale projekt ostatecznie skasowano. Natomiast Knights of the Temple oraz The Darkness doczekały się drugich części, ale zostały one wyprodukowane przez inne zespoły.

gry