Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXBOXGCNPS2
Okładka Knights of the Temple: Infernal Crusade (PC)

Knights of the Temple: Infernal Crusade

Gra zaliczana do gatunku Action/Adventure (typu: hack-and-slash), stworzona przez programistów ze szwedzkiego studia developerskiego Starbreeze, znanego w świecie dzięki dwóm częściom serii Enclave.

Akcji | TPP | średniowiecze

Okładka Knights of the Temple: Infernal Crusade (PC)

data premiery gry:

19mar2004

PC

8kwi2004

XBOX GCN

4cze2004

PS2

Knights of the Temple to gra zaliczana do gatunku Action/Adventure (typu: hack-and-slash), stworzona przez programistów ze szwedzkiego studia developerskiego Starbreeze, znanego w świecie dzięki dwóm częściom serii Enclave. Akcja tego tytułu umiejscowiona została w średniowieczu, w czasach kolejnych wypraw krzyżowych i chwilach rozkwitu zakonu Templariuszy. Opowiada o odwiecznej walce dobra ze złem. W tym przypadku dobro jest uosabiane przez naszego bohatera, Paula, stosunkowo „świeżego” i niedoświadczonego rycerza zakonu Templariuszy, zaś zło przez niegodziwego biskupa, który wykorzystując boskie moce uprowadzonej młodej kobiety o imieniu Adele, dąży do otwarcia Bramy do Piekła i sprowadzenia do naszego świata sił zła.

Gra poprowadzi nas przez 25 pełnych walk i przygód etapów osadzonych w różnych lokacjach (akcja gry toczy się zarówno Europie jak i na Ziemi Świętej), na których napotkamy około 30 różnych typów przeciwników, tj. upadłych rycerzy zakonu Templariuszy, Czarnych Rycerzy, Saracenów, czy zwykłych żołnierzy. Całość podana została nam w nienagannie zrealizowanej oprawie graficznej, oczywiście w pełnym 3D (około 160 różnych ruchów i animacji składających się na model poruszania się bohatera). Autorzy zadbali również o innowacyjny system walk (skupiający się zarówno na aspektach zręcznościowych jak i czysto taktycznych – kilka rodzajów ataków, bloki, podskoki, itp.) za pomocą wszelkiego rodzaju średniowiecznych narzędzi niosących ze sobą śmierć i zagładę dla każdego, kto znajdzie się po nieodpowiedniej stronie (m.in. topory, miecze, halabardy, kusze, itp.).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 3 CD

Ocena gry 8,2 / 10 na podstawie 727 ocen czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 14,90 PLN

Gry podobne do Knights of the Temple: Infernal Crusade

Klasyfikacja PEGI Knights of the Temple: Infernal Crusade

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Knights of the Temple: Infernal Crusade

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 1.2 GHz, 256MB RAM, 32MB akcelerator 3D

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: karta pamięci

Microsoft Xbox

Wykorzystuje: Xbox Live

Nintendo GameCube

Wykorzystuje: karta pamięci

Knights of the Temple: Infernal Crusade - recenzja gry

Recenzja 22 czerwca 2004, 11:06

Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że walka to 90% czasu spędzonego z KotT. Na szczęście system potyczek został bardzo umiejętnie zaprojektowany i wykonany, dzięki czemu samo granie daje dużą satysfakcję i jest bardzo przyjemne. Technika moton capture zapewnia tutaj doskonale dynamiczne ruchy postaci, a walki wyglądają nad wyraz realistycznie.

PC
PS2
XBOX
GCN