Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS2GCNXBOX
Okładka Hitman 2: Silent Assassin (PC)

Hitman 2: Silent Assassin

Kontynuacja znakomicie przyjętej skradanki studia Io-Interactive z 2000 roku. Fabuła gry rozpoczyna się w sycylijskim klasztorze, gdzie znany z pierwowzoru Agent 47 pragnie zapomnieć o swych uczynkach, oddając się modlitwie oraz pokucie.

Akcji | TPP | skradanki | TPS | strzelanki

Okładka Hitman 2: Silent Assassin (PC)

data premiery gry:

30wrz2002

XBOX

2paź2002

PS2

3paź2002

PC

19cze2003

GCN
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Stary slogan mówi, że ucieczka przed przeznaczeniem jest niemożliwa. Przekonał się o tym Agent 47, były płatny zabójca, który bardzo chciał zerwać z przeszłością, zaszywając się w sycylijskim klasztorze. Niestety, odnaleziony przez rosyjskiego handlarza broni, groźbą i szantażem został zmuszony do powrotu do zawodu.

Gracz wcielając się w skórę nieszczęsnego zabójcy, ma do wykonania 21 misji w różnych częściach świata (Sycylia, Indie, Japonia, St. Petersburg, Malezja i inne). Każde zadanie łączy się najczęściej będzie z czyimś zgonem, a od gracza zależy, by to nie był jego zgon. Likwidacja „celów” nie jest łatwa, nie są to mało znaczarce plotki, ale grube ryby, prawie zawsze chronione przez potężne mury i uzbrojonych po żeby strażników. Aby wypełnić kontrakt, każdą akcję należy bardzo dokładnie zaplanować. Drobiazgowe rozpoznanie terenu, poznanie zwyczajów, słabych stron nieprzyjaciół, a nawet zaplanowanie drogi ucieczki – oto chleb powszedni szanującego się zabójcy. Pomocna w przeprowadzaniu rekonesansów jest możliwość przełączania się między widokami z perspektywy pierwszej i trzeciej osoby. Takie działania jak pozostanie niewidzialnym do ostatniej chwili, atak z zaskoczenia, a następnie rozpłyniecie się we mgle gwarantują sukces. Hałaśliwe zachowanie to najczęściej gwarancją błyskawicznego zarobienia kulki, a zdrowie głównego bohatera jest wyjątkowo słabe – jeden strzał i koniec zabawy. Na szczęście arsenał, którym gracz dysponuje, jest wyjątkowo bogaty: karabinki snajperskie (idealne do „sprzątania” na odległość), pistolety, strzelby, granaty, kusze, noże, a nawet waciki nasączone chloroformem i linki do duszenia. Uszkodzonych strażników zabójca transportuje w ustronne miejsce, by ich ciała nie zaalarmowały niepożądanych osób i tym samym nie zniszczyły misternie uknutego planu. Grafika i animacja w grze wykorzystuje silnik zwany Glacier, dzięki któremu można przestrzeliwać okna, drzwi i inne „miękkie” przeszkody, oblicza również w czasie rzeczywistym dynamikę upadających ciał i przedmiotów. Ścieżka dźwiękowa została skomponowana przez Jespera Kyda (autora muzyki do takich gier jak „Messiah”, „MDK2” czy „Hitman: Codename 47”) i odgrywana jest przez budapeszteńską orkiestrę symfoniczna. Ze względu na długi czas wykonywania poszczególnych misji, autorzy umożliwili zapisywanie stanu gry w ich trakcie. Gra ze względu na drastyczne sceny przemocy przeznaczona jest dla starszych graczy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 5314 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 139,90 PLN

Gry podobne do Hitman 2: Silent Assassin

Klasyfikacja PEGI Hitman 2: Silent Assassin

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Hitman 2: Silent Assassin

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 800MHz
  • 256MB RAM
  • 32MB akcelerator 3D
Hitman 2: Silent Assassin - recenzja gry
Hitman 2: Silent Assassin - recenzja gry

Recenzja 30 października 2002, 11:38

Działanie w ukryciu jest jednym z kluczy do sukcesu. Podobnie jak w pierwszej części, także i tu 47 może przebrać się w ciuchy dowolnego faceta. Jest jeden warunek-ich właściciel musi być martwy. Po zdobyciu odzieży można ukryć zwłoki, co zazwyczaj opóźnia odkrycie działalności Hitmana. Oczywiście samo przebranie w nowe fatałaszki nie kończy maskowania. To byłoby za proste. Wyobraźcie sobie, że dwumetrowy, łysy facet, próbuje wtopić się w tłum w czasie wykonywania zadania w Indiach. Zgodzicie się chyba, że sam turban nie wystarczy. Najskuteczniejsza metoda to po pierwsze dobre przebranie, a po drugie najlepiej trzymać się z daleka od ludzi, którzy mogą przejrzeć naszą maskaradę.

PC
GCN
XBOX
PS2