Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCGBAPS2XBOXGCN
Okładka Tom Clancy's Splinter Cell (PC)

Tom Clancy's Splinter Cell

Przygotowana przez ekipę Ubisoft Montreal trzecioosobowa gra akcji w konwencji skradanki, inspirowana twórczością słynnego pisarza Toma Clancy’ego oraz książkami z serii NetForce.

Akcji | TPP | skradanki | szpiegowskie

Okładka Tom Clancy's Splinter Cell (PC)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

wydawca PL: Play-It

Strona oficjalna

data premiery gry:

28lis2002

XBOX

18lut2003

PC

27mar2003

PS2

5cze2003

GBA GCN

Tom Clancy's Splinter Cell to gra akcji inspirowana twórczością Toma Clancyego oraz książkami z serii NetForce opowiadającymi o cyberterroryzmie, tajnych agencjach rządowych i zadaniach wykonywanych na ich zlecenie. W odróżnieniu od wielu poprzednich gier z serii Tom Clancy's, gdzie główny nacisk położono na dowodzenie oddziałem i rozgrywkę zespołową, Splinter Cell to gra skupiająca się wokół jednej postaci. Gracz staje się tajnym agentem (Sam Fisher), członkiem jednej z tzw. „grup cieni” nazwanej „Third Echelon”, wchodzącej w skład NSA (National Security Agency). Na wykonanie czeka czternaście ultra-tajnych zadań polegających najczęściej na likwidacji wyjątkowo niebezpiecznych wrogów, niszczeniu dokumentów i tajnych instalacji. Autorzy oddali do dyspozycji grających asortyment trzynastu broni, jednak w Splinter Cell najważniejsza jest nie siła ognia, lecz sztuka infiltracji, to tzw. „stealth-action game”. Oprawa graficzna gry wykonana została przy użyciu najdoskonalszego obecnie, trójwymiarowego silnika graficznego Unreala. Akcja przedstawiona jest z perspektywy trzeciej osoby.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 3 CD

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 2657 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 129 PLN

Gry podobne do Tom Clancy's Splinter Cell

Klasyfikacja PEGI Tom Clancy's Splinter Cell

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Tom Clancy's Splinter Cell

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 256MB RAM
  • 64MB akcelerator 3D
  • 2.1 GB HDD
Tom Clancy's Splinter Cell - recenzja gry
Tom Clancy's Splinter Cell - recenzja gry

Recenzja 3 kwietnia 2003, 10:37

Doskonale wykonane zostały wszelkiego rodzaju pomieszczenia i obiekty oraz tekstury na nich znajdujące się. Odnosimy bardzo sugestywne wrażenie realizmu i przeniesienia poszczególnych przedmiotów prosto ze świata realnego. Wykonując np. misje na platformie wiertniczej, da się odczuć silny, wiejący tuż nad oceanem wiatr. Wrażenia potęgowane są przez oślepiające promienie słońca i szum wody poniżej.

PC
GBA
GCN
PS2
XBOX