Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXBOXPS2
Okładka Metal Gear Solid 2: Substance (PC)
OkładkaMetal Gear Solid 2: Substance (PC)

Metal Gear Solid 2: Substance

Rozszerzona edycja gry Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty. W grze śledzimy losy dwóch tajnych agentów: znanego z pierwszej części serii Snake’a oraz młodego i niedoświadczonego Raidena, którzy w dwóch oddzielnych scenariuszach starają się powstrzymać groźnych terrorystów.

Akcji | TPP | skradanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Metal Gear Solid 2: Substance Premiera

4mar2003

PS2 XBOX

27mar2003

PC

producent: Konami wydawca: Konami wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Metal Gear Solid 2 jest sequelem znakomitej gry firmy Konami wydanej jeszcze na starsze PlayStation. Główny projektant gry – Hideo Kojima – w drugiej części wykorzystał ogromną cześć potencjału konsol szóstej generacji, dostarczając produkt wykonany prawie perfekcyjnie od technicznej strony. Grafika, efekty dźwiękowe i muzyka są prawdziwym pokazem mistrzów. Gra zaczyna się, gdy Solid Snake – komandos od zadań specjalnych, bohater wszystkich części gry – dostaje się na statek, na którym podobno ukrywana nowa wersja mecha zdolnego przenosić pociski nuklearne. Snake ma za zadanie spenetrować ten okręt. Po niezbyt długiej, acz znakomitej rozgrywce na statku, akcja przeniesie nas na platformę wiertniczą, gdzie rozegra się druga część gry. Co ciekawe, w niej wcielimy się w role Raidena – młodego adepta w swym fachu, a Snake’a będziemy mieli okazje podziwiać z boku, jako wspomagającą nas personę; Hideo Kojima chciał w ten sposób ukazać jedna z najbardziej popularnych postaci gier wideo z nowej perspektywy i myli się ten, kto powie, że Solid Snake wcale nie jest głównym bohaterem tej gry. Zakończenie gry jasno wskazuje, kto tu ma najwięcej do powiedzenia – dosłownie i w przenośni. Fabuła gry jest bardzo zawiła, niektórzy twierdzą, że aż za bardzo. Metal Gear Solid 2 to uczta dla oczu i uszu. Muzykę skomponowal Harry Gregson-Williams, który układał nuty m.in. do filmu Enemy of the State (Wróg Publiczny), czy The Rock (Twierdza). Grafika to znakomite tekstury, bogate w detale otoczenie i znakomita animacja postaci. Scenki przerywnikowe ukazane są na silniku gry i prezentują się nie gorzej niż renderowane sceny w innych grach – mistrzostwo i olbrzymi kunszt grafików.

Edycja z podtytułem Substance to rozszerzona o liczne dodatki wersja gry. Dodatki te doskonale komponują się z całością i ci, którzy narzekać będą na małą liczbę godzin właściwej gry (duża ilość filmików i dialogów), tu odnajdą prawdziwe pokłady niczym nieskrępowanej zabawy. Substance zawiera ponad 100 niełatwych misji VR, wśród których rzadko spotyka się, które polegają tylko na dotarciu z punktu A do punktu B. 5 nowych epizodów Snake'a na pewno rozpali Wasza ciekawość. No i całą grę można przejść jako Snake – to zaleta w oczach graczy, którym nie przypadł do gustu Raiden. W zestawie znajduje się także specjalna płyta z materiałem dokumentalnym.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,6 / 10 na podstawie 1530 głosów czytelników.

Metal Gear Solid 2: Substance cena w dniu premiery: 159,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Metal Gear Solid 2: Substance

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Metal Gear Solid 2: Substance Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Procesor Pentium III 800 MHz
  • 128 MB RAM
  • 32 MB akcelerator 3D
Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PC
PS2
XBOX