Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 września 2020, 16:10

Metal Gear Solid 1 i 2 trafiły na GOG.com. Powrót klasyki Konami

Zgodnie z plotkami, na platformie GOG.com pojawiły się reedycje kultowych gier Konami. Mowa o Metal Gear Solid 1 i 2 oraz klasycznych częściach serii Castlevania i Contra, które powróciły po latach na PC.

Metal Gear Solid 1 i 2 trafiły na GOG.com. Powrót klasyków Konami - ilustracja #1
Od teraz pierwsze dwie odsłony Metal Gear Solid bez problemów zadziałają na współczesnych PC.

Niedawno do sieci trafiły plotki i doniesienia sugerujące, że firma Konami przymierza się do wznowienia sprzedaży pierwszych gier z serii Metal Gear, Castlevania i Contra na PC. Nie musieliśmy długo czekać na ich oficjalne potwierdzenie. Na platformę cyfrowej dystrybucji GOG.com trafiły właśnie Metal Gear, Metal Gear Solid, Metal Gear Solid 2: Substance oraz oryginalne części serii Castlevania i Contra.

W skład klasycznego pakietu Konami wchodzi pięć tytułów: Castlevania, Castlevania II: Simon’s Quest, Castlevania III: Dracula’s Curse oraz Contra i Super C. W żadnym przypadku nie mamy do czynienia z remasterem – nie należy więc spodziewać się lepszej oprawy audiowizualnej. Wymienione gry zostały jednak dostosowane do współczesnych systemów operacyjnych (Windows 7, Windows 8 i Windows 10), a wybrane zaktualizowano o takie funkcje jak możliwość szybkiego zapisu rozgrywki. Każda z nich jest dostępna w wersji DRM-Free, czyli bez jakichkolwiek zabezpieczeń antypirackich.

Metal Gear Solid 1 i 2 trafiły na GOG.com. Powrót klasyków Konami - ilustracja #2
W sumie dzisiaj na platformę GOG.com trafiło 8 klasycznych gier Konami.

Metal Gear i paczka klasyki Konami zostały wycenione na 21,99 zł. Z kolei za pierwsze dwie części Metal Gear Solid, które po raz pierwszy trafiły do elektronicznej dystrybucji, trzeba zapłacić po 35,99 zł. Choć jest to tylko zwykłe wznowienie, dzięki któremu uruchomimy jednak te gry bez problemu na współczesnych komputerach osobistych, to zapewne wielu fanów ucieszy się z powrotu tych marek po tylu latach. Według plotek Konami może planować także pełnoprawny remake pierwszego Metal Gear Solid na PS5 i PC – zalecamy traktować je z przymrużeniem oka.