Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 września 2020, 09:56

Na PC powróci Metal Gear Solid 1 i 2 oraz seria Castlevania

Dzięki tajwańskiej agencji ratingowej potwierdzone zostały doniesienia o reedycjach gier Metal Gear Solid i MGS2 na PC. Co ciekawe, ma do nich dołączyć pierwsza część cyklu oraz wczesne odsłony marek Castlevania i Contra.

Na PC powróci Metal Gear Solid 1 i 2 oraz seria Castlevania - ilustracja #1
Metal Gear Solid 2 i inne klasyki Konami mogą wkrótce powrócić na PC.

Organizacje zajmujące się przydzielaniem kategorii wiekowych są często doskonałym źródłem informacji o niezapowiedzianych projektach. Najnowszym tego przykładem stała się baza danych tajwańskiej agencji ratingowej, w której odnaleziono wpisy dotyczące nowych wersji gier Metal Gear, Metal Gear Solid oraz Metal Gear Solid 2 Substance. Wszystkie mają zmierzać na PC.

W tym samym miejscu pojawiła się także notka odnośnie zestawu nazwanego Konami Collector's Series: Castlevania and Contra. W jego skład miałyby wchodzić gry Castlevania, Castlevania II: Simon's Quest i Castlevania III: Dracula's Curse, Contra oraz Super Contra.

Na PC powróci Metal Gear Solid 1 i 2 oraz seria Castlevania - ilustracja #2
Na PC mają również trafić wczesne odsłony cyklu Castlevania.

Nie spodziewamy się, że którykolwiek z tytułów znalezionych w bazie danych tajwańskiej agencji ratingowej to remake. Najpewniej otrzymamy lekko ulepszone reedycje, zmienione tak, aby dobrze działały na współczesnych pecetach.

Mimo to i tak te produkcje powinny okazać się sporą gratką dla fanów gier firmy Konami. Wiele z nich nigdy nie ukazało się na PC, a te które doczekały się konwersji, obecnie nie są legalnie dostępne na rynku.

Warto dodać, że pierwsze plotki o powrocie Metal Gear Solid oraz Metal Gear Solid 2: Substance pojawiły się wczoraj. Dzisiejsze informacje tylko je potwierdzają. Nowością jest obecność Metal Gear, czyli pierwszej części serii, jak również Konami Collector's Series: Castlevania and Contra, gdyż o tych pozycjach nie było mowy we wcześniejszych doniesieniach.

Mamy nadzieję, iż to te informacje nie tylko okażą się prawdziwe, ale również, że będą tylko początkiem udostępniania przez firmę Konami swoich klasyków na PC. Zwłaszcza chętnie zobaczylibyśmy pecetowe wersje Metal Gear Solid 3: Snake Eater, Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots oraz Castlevania: Symphony of the Night.

  1. Metal Gear Solid – 30 lat największej skradankowej sagi gier wideo - felieton
  2. Strona internetowa firmy Konami