Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2
Okładka Metal Gear Solid 3: Snake Eater (PS2)
OkładkaMetal Gear Solid 3: Snake Eater (PS2)

Metal Gear Solid 3: Snake Eater PS2

MGS 3: Snake Eater

Trzecia pełnoprawna odsłona cyklu skradankowych gier akcji firmy Konami.

Akcji | TPP | science fiction | skradanki | zimna wojna | TPS | lata 60. i 70. XX wieku | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Metal Gear Solid 3: Snake Eater Premiera PS2

17listopada2004

pudełko PL

3marca2005

producent: Konami wydawca: Konami wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Metal Gear Solid 3: Snake Eater to trzecia część, najpopularniejszego na konsolę Sony PlayStation 2, cyklu skradanek (gier akcji typu "stealth"). Fabuła omawianej produkcji przenosi graczy do Związku Radzieckiego w 1964 roku, gdzie - jako doświadczony żołnierz oddziałów specjalnych, noszący kryptonim Snake - muszą przechwycić nowy, odkryty niedawno rodzaj broni, pozwalający na przenoszenie ładunku nuklearnego. Oczywiście jest to tylko zarys wątku fabularnego, gdyż w grze pełno jest odwołań do poprzednich części (twórcy postanowili wyjaśnić część nurtujących miłośników Snake'a kwestii).

Po raz pierwszy w historii serii, zdecydowano się przenieść akcję z otoczenia industrialnego na dżunglę. Snake ukrywa się za drzewami, czołga się w gęstej trawie, nurkuje w rzekach/stawach, potrafi również wejść na drzewo i zwisać z jego gałęzi (i/lub stamtąd prowadzić efektywny ostrzał wroga). Ponadto, programiści z firmy Konami zadbali o nowy system walki wręcz (combo pistolet + nóż sprawdza się bardzo dobrze, nawet podczas bijatyki z kilkoma rywalami naraz), usprawniono także sposób poruszania się z przeciwnikiem, wykorzystywanym jako tzw. "żywą tarczę".

Rywalami w grze są nie tylko żołnierze, ale i zwierzęta. W końcu starcia z wężami czy aligatorami do najprzyjemniejszych nie należą, jednak nie sposób ich uniknąć podczas długiego przebywania na obszarze dżungli. Nie obejdzie się również bez rozmaitych pułapek zastawionych na naszego herosa, przywodzących na myśl konflikt w Wietnamie czy filmy z Rambo w roli głównej (spadające kolce, zapadnie, etc.).

Metal Gear Solid 3: Snake Eater używa zupełnie nowego silnika graficznego (dokładne oddanie zachowania przyrody: drzew, trawy, wody w różnych, zmieniających się losowo warunkach pogodowych w stylu na przykład deszczu wymagało poświęcenia mnóstwa godzin wytężonej pracy). Nie zapomniano o klimatycznej oprawie dźwiękowej (obsługa Dolby 5.1) oraz kilkudziesięciu strojach, ułatwiających Snake'owi kamuflaż w dżungli.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 2121 głosów czytelników.

Metal Gear Solid 3: Snake Eater cena w dniu premiery: 239,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Metal Gear Solid 3: Snake Eater

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Metal Gear Solid 3: Snake Eater Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
  • Network Adaptor