Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS2XBOX
Okładka Alias (PC)

Alias

Dynamiczna gra akcji z popularnymi obecnie elementami typu „stealth”, w której stajemy się specjalną agentką agencji rządowej CIA - Sydney Bristow.

Przygodowe | TPP | skradanki | seriale TV | przygodowe gry akcji

Okładka Alias (PC)

data premiery gry:

5kwi2004

PS2 XBOX

4maj2004

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Trójwymiarowa gra akcji z perspektywy TPP połączona z elementami skradanki.

Fabuła tej gry, opartej na bardzo popularnym w Stanach Zjednoczonych (a także emitowanym w polskiej telewizji) serialu, silnie nawiązuje do jego drugiego epizodu, zwł. zakończenia. Jako wiecznie zmieniająca swa osobowość (i przy okazji ubrania, co zostało ładnie odwzorowane w grze - tzn. ciuchy, nie ich zmienianie) oraz supertajna 'agentka o stu twarzach' (polski tytuł serialu) wyruszamy na poszukiwania kolejnego artefaktu Rambaldi, w trakcie, których przeszkadzać i niekiedy pomagać nam będą znani fanom pierwowzoru bohaterzy. Za scenariusz, podobnie jak opracowanie dialogów, scenek przerywnikowych, projekty kostiumów i masę innych aspektów, odpowiedzialne są te same osoby, co przy produkcji serialu, oraz analogicznie - Ci sami aktorzy użyczyli postaciom głosów.

Gra duży nacisk położyła na elementy skradankowe, w związku, z czym w czasie rozgrywki mamy możliwość m.in. cichego skradania się, chowania za elementami otoczenia czy wyglądanie zza węgłów. W tym pierwszym trybie dostępne są ciche ataki, które po zajściu od tylu pozwalają jednym płynnym (oraz efektownym) ruchem, bez wzbudzania alarmu, pozbycia się stojącego samotnie oponenta. Niestety - AI przeciwników jest mocno niedopracowane, i czasem nawet przy idealnym zakamuflowaniu wrogowie potrafią nas wypatrzyć, podczas gdy kiedy indziej nie widza nas w jasnym pokoju, stojąc z twarzą zwrócona w naszym kierunku 20 kroków dalej. Sytuacje ratuje trochę fakt, iż konspiracja, aczkolwiek przydatna, nie jest niezbędna do ukończenia żadnej z misji. W grze zawarto również szeregu mini-gierek, jak włamywanie się do komputerów czy otwieranie zamków bez pomocy klucza.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 488 głosów czytelników.

Acclaim przedstawia „Alias” i „Gladiator Sword of Vengeance”
Acclaim przedstawia „Alias” i „Gladiator Sword of Vengeance”

wiadomość8 maja 2003

Znany zachodni wydawca, firma Acclaim, uruchomił oficjalne strony internetowe (i tym samym ujawnił produkcję) swych dwóch nowych gier dedykowanych zarówno komputerom klasy PC jak i konsolom nowej generacji: PlayStation 2 oraz Xbox. Pierwsza to trzecioosobowa gra akcji „Alias”, druga zaś to gra przygodowa z dużą ilością krwawej walki o tytule „Gladiator Sword of Vengeance”. Obie mają pojawić się pod koniec tego roku.

PC
PS2
XBOX