Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2
Okładka Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty (PS2)
OkładkaMetal Gear Solid 2: Sons of Liberty (PS2)

Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty PS2

MGS 2: Sons of Liberty

Czwarta odsłona wykreowanej przez Hideo Kojimę serii Metal Gear, stanowiąca bezpośrednią kontynuację gry Metal Gear Solid z 1998 roku. Fabuła tytułu podzielona została na dwie części.

Akcji | TPP | science fiction | skradanki | współczesne konflikty | TPS | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty Premiera PS2

13listopada2001

producent: Konami wydawca: Konami Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty

Metal Gear Solid 3: Snake Eater

Hitman 2: Silent Assassin

Batman: Vengeance

Metal Gear Solid 2 jest sequelem do znakomitej gry firmy Konami wydanej jeszcze na starsze PlayStation. Główny projektant gry – Hideo Kojima – w drugiej części wykorzystał ogromna część potencjału konsoli PS2 dostarczając produkt wykonany prawie perfekcyjnie od technicznej strony. Grafika, efekty dźwiękowe i muzyka są prawdziwym pokazem mistrzów.

Gra zaczyna się, gdy Solid Snake – komandos od zadań specjalnych, bohater wszystkich części gry – dostaje się na statek, na którym podobno ukrywana nowa wersja mecha zdolnego przenosić pociski nuklearne. Snake ma za zadanie spenetrować ten okręt. Po niezbyt długiej, acz znakomitej rozgrywce na statku, akcja przeniesie nas na platformę wiertnicza. Gdzie rozegra się druga cześć gry. Co ciekawe, w niej wcielimy się w role Raidena – młodego adepta w swym fachu, a Snake’a będziemy mieli okazje podziwiać z boku, jako wspomagającą nas personę; Hideo Kojima chciał w ten sposób ukazać jedną z najbardziej popularnych postaci gier wideo z nowej perspektywy i myli się ten, kto powie, że Solid Snake wcale nie jest głównym bohaterem tej gry. Zakończenie gry jasno wskazuje, kto tu ma najwięcej do powiedzenia – dosłownie i w przenośni. Fabuła gry jest bardzo zawiła, niektórzy twierdza, że aż za bardzo. Wydaje się, że ma faktycznie nieco za dużo wątków, jednak główny nurt fabuły jest fascynujący i pełen niesamowitych zwrotów akcji. Metal Gear Solid 2 to uczta dla oczu i uszu. Muzykę skomponował Harry Gregson-Williams, który ukladal nuty m.in. do filmu Enemy of the State (Wróg Publiczny), czy The Rock (Twierdza). Grafika to znakomite tekstury, bogate w detale otoczenie i znakomita animacja postaci. Scenki przerywnikowe ukazane są na silniku gry i prezentują się nie gorzej niż renderowane sceny w innych grach – mistrzostwo i olbrzymi kunszt grafików.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,8 / 10 na podstawie 498 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty: 16+

Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci