Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 maja 2009, 09:00

autor: Jiker

Piąty Metal Gear Solid już niemal pewny. Głównymi bohaterami Big Boss i Raiden?

Serwis internetowy zwiastujący zapowiedź nowego dzieła Hideo Kojimy doczekał się kolejnej aktualizacji. Zmianie uległa pogoda. Najważniejsze jest jednak ujawnienie kolejnych wskazówek mających przybliżać nas do uzyskania odpowiedzi na zasadnicze pytanie: czy produkcja będzie kolejną odsłoną cyklu Metal Gear?

Serwis internetowy zwiastujący zapowiedź nowego dzieła Hideo Kojimy doczekał się kolejnej aktualizacji. Zmianie uległa ponownie pogoda – ulewa przybrała na sile, a niebo rozrywają coraz częstsze i silniejsze wyładowania elektryczne. Najważniejsze jest jednak ujawnienie kolejnych wskazówek mających przybliżać nas do uzyskania odpowiedzi na zasadnicze pytanie: czy produkcja będzie kolejną odsłoną cyklu Metal Gear?

Wydaje się, że dzisiejszy update rozwiewa wszelkie wątpliwości, które przedstawialiśmy na naszych łamach przez kilka ostatnich dni, a pomaga mu w tym specjalna publikacja zamieszczona w najnowszym numerze magazynu Famitsu (szerzej o niej w ostatnim akapicie tej wiadomości). W miarę kolejnych potężnych wyładowań naszym oczom ukazują się następne litery – do już znanych „5”, „E”, „3” i „e” dołączyły „P” oraz „R”. Wszystko wskazuje na to, że nie kryje się pod nimi nic tajemniczego. Obstawiamy, że chodzi tu tylko i wyłącznie o fakt, że produkcja doczeka się prezentacji w trakcie E3. Pozostaje już zatem tylko rozwikłanie łamigłówki z „5” w roli głównej.

Piąty Metal Gear Solid już niemal pewny. Głównymi bohaterami Big Boss i Raiden? - ilustracja #1

Big Boss pojawiający się w momencie jednego z wyładowań.

Najciekawsze jednak jest to, że jeśli poczekamy odpowiednio długo, to naszym oczom ukaże się podobizna Big Bossa, najlepszego żołnierza dwudziestego wieku, odgrywającego rolę głównego bohatera w Metal Gear Solid 3: Snake Eater na PlayStation 2. Nawiązanie do marki MGS jest zatem na tyle czytelne, że wszelkie plotki i spekulacje możemy już tak naprawdę zostawić na boku. Pojawiają się tu jednak inne pytania. Jedno z nich brzmi: czy piąta odsłona Metal Gear Solid będzie ponownie prequelem (tak samo jak wspomniana trójka), opowiadającym wydarzenia z przeszłości? Szansa na to jest naprawdę duża.

Szczególnie gdy rzucimy okiem na ujawnione w Internecie skany z najnowszego numeru japońskiego magazynu Famitsu, prezentujące wyjątkowy wywiad z Hideo Kojimą na temat jego tajemniczej produkcji. Legendarny projektant ujawnia w nim, że jego nowa gra to faktycznie kolejna odsłona serii Metal Gear Solid.Wśród zdjęć ilustrujących rozmowę widzimy m.in. dodaną powyżej grafikę, a także kilka innych – jedna z nich ukazuje Raidena (to prawdopodobnie z nim wiążą się te wszystkie wyładowania elektryczne zawarte na stronie). Fani marki MGS twierdzą, że oznacza to, iż w nowej grze Kojimy role głównych bohaterów przypadną właśnie Big Bossowi oraz Raidenowi. Wywiad bardzo trudno odczytać, ponieważ spora część tekstu została zakryta. Był to jeden z punktów umowy zawiązanej pomiędzy Kojimą a redakcją Famistu. Mamy jednak nadzieję, że już niedługo wszystkie tajemnice zostaną rozstrzygnięte. Skany prezentujące wywiad znajdziecie m.in. na łamach serwisu Kotaku.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.