Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 3 maja 2009

Prezes Atomic Games w sprawie kontrowersji wokół Six Days In Fallujah

Szymon Liebert, 3 maja 2009, 14:19

O kontrowersjach wokół Six Days In Fallujah słyszeliśmy już kilkukrotnie. Jakiś czas temu firma Konami zrezygnowała z wydawania gry. Taką decyzję podjęto wobec protestów, co do jej treści. Produkcja miałaby ukazywać wojnę w Iraku w rzetelny sposób, podejmując także drażliwe kwestie. Prezes studia zajmującego się tytułem wypowiedział się w tej kwestii, pytając o kondycję gier, jako środka przekazu.

Wietnam, Kuba, Afryka i ZSRR obszarami działań w kolejnym Call of Duty?

Piotr Doroń, 3 maja 2009, 14:15

Z plotek zamieszczonych na łamach serwisu That VideoGame Blog wynika, że koncern Activision rozgląda się za licencjonowanymi utworami z czasów wojny wietnamskiej, a także kompozycjami kubańskimi, afrykańskimi oraz mającymi coś wspólnego ze ZSRR. Źródła tych informacji donoszą, że w całość zaangażowany jest Noah Heller, producent Call of Duty: World at War.

Seria Patapon doczeka się kontynuacji?

Szymon Liebert, 3 maja 2009, 12:35

Seria gier muzyczno-zręcznościowych Patapon prawdopodobnie będzie kontynuowana. Chociaż na razie nie ogłoszono żadnych szczegółów odnośnie następnych części, to wydaje się, że nie wyklucza ich sam producent - Chris Hinojosa-Miranda. Wraz z premierą dzieła w USA skomentował on sytuację tego tytułu. Podobno twórcy otrzymują wiele próśb od fanów w kwestii np. wersji gry na PlayStation 3.

Informacje o testach Delta Force: Xtreme 2 i Section 8
Informacje o testach Delta Force: Xtreme 2 i Section 8

Szymon Liebert, 3 maja 2009, 12:18

Dowiedzieliśmy się o testach dwóch strzelanek oferujących również rozgrywkę sieciową. Firma Novalogic ogłosiła start otwartej bety swojego nowego dzieła – Delta Force: Xtreme 2 – czyli kontynuacji dobrze znanej serii. Tymczasem TimeGate Studios zaprasza chętnych do wypróbowania swojego projektu – Section 8 – ciekawie zapowiadającej się strzelanki, która postara się namieszać w tym gatunku.

Pierwotni twórcy powracają do produkcji Splatterhouse
Pierwotni twórcy powracają do produkcji Splatterhouse

Piotr Doroń, 3 maja 2009, 10:50

Potwierdziły się plotki, sugerujące, że do ekipy zajmującej się dewelopingiem nowej, next-genowej wersji gry akcji Splatterhouse dołączyło kilka osób ze studia BottleRocket. Jest to o tyle dziwne, że na początku lutego cały zespół BottleRocket został odsunięty od produkcji z uwagi na niezadowolenie wydawcy, koncernu Namco Bandai, wynikające ze słabej jakości zaprezentowanego fragmentu kodu gry.

Twórcy The Conduit wycisną z Wii jeszcze więcej
Twórcy The Conduit wycisną z Wii jeszcze więcej

Piotr Doroń, 3 maja 2009, 09:59

Przedstawiciele High Voltage Software, producenta dobrze zapowiadającej się strzelaniny FPP The Conduit, poinformowali, że w trakcie zbliżających się targów E3 ujawnią dwie nowe produkcje. Obie powstają na konsolę Wii i, jak zapewniają sami autorzy, zaskoczą nas wieloma oryginalnymi rozwiązaniami.