Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 5 maja 2009

Poradnik: Kroniki Riddicka: Assault on Dark Athena

Redakcja GRYOnline.pl, 5 maja 2009, 18:18

„Ponad 250000 znaków, 700 zdjęć i 60 szczegółowo opisanych poziomów – oto poradnik-gigant do zestawu The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena!"

Trzeci dodatek DLC do Fallouta 3 w wersji na PC uszkodzony

Szymon Liebert, 5 maja 2009, 18:10

Już w kilkadziesiąt minut po opublikowaniu kolejnego dodatku DLC do Fallouta 3, czyli Broken Steel, na oficjalnym forum pojawiły się doniesienia kilku użytkowników o tym, że nie da się go zainstalować. Po upływie paru godzin Bethesda musiała przyznać się do błędu. Rzeczywiście trzecie rozszerzenie do ostatniego dzieła firmy w wersji na komputery osobiste jest wadliwe i zostało tymczasowo wycofane.

Szukasz prezentu komunijnego? W Empiku ciągle znajdziesz wszystko, co trzeba
Szukasz prezentu komunijnego? W Empiku ciągle znajdziesz wszystko, co trzeba

Piotr Doroń, 5 maja 2009, 17:10

Niezwykła reakcja polskich mediów na komunijną promocję salonów sieci Empik spowodowała, że przedstawiciele sklepu przyznali się do błędu i zobowiązali się do całkowitego wycofania z pomysłu. Jak jednak informuje internetowa platforma stacji TVN24, Empik w dalszym ciągu wystawia konsole, Pisma Święte oraz różańce na specjalnych stoiskach z ofertą komunijną.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (5 maja 2009)

Piotr Doroń, 5 maja 2009, 13:30

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: UTIII załatany, koniec Shadowbane odwleczony w czasie, środa w Xbox Live Arcade, demonstracja nowych przygód Wolverine w ofercie Xbox Live, Mistwalker pracuje nad nową marką i inne. Zapraszamy do lektury.

Pierwszy trailer Red Steel 2
Pierwszy trailer Red Steel 2

Michał Zieliński, 5 maja 2009, 13:00

Red Steel miał być siłą napędową rewolucji zapowiedzianej przez Nintendo. Rewolucja w pewnym sensie się odbyła, jednak niestety wyczekiwany tytuł miał w niej niewielki udział. Czyżby jego twórcy wzięli sobie za punkt honoru obronę nadkruszonej reputacji? Biorąc pod uwagę najnowszy trailer wszystko wskazuje na to, że tak.

Punkty karmy w piątej odsłonie GTA?
Punkty karmy w piątej odsłonie GTA?

Michał Zieliński, 5 maja 2009, 12:50

We współczesnych grach coraz większy nacisk kładzie się na rozwój bohaterów. Podobny los spotkał również sagę GTA, gdzie kierowana przez gracza postać zmieniała swój wygląd, uczestniczyła w czysto rozrywkowych mini grach, ogólnie odzwierciedlała codzienne czynności. Wszystko wskazuje na to, że w nowym Grand Theft Auto twórcy pójdą jeszcze dalej.

Najlepiej sprzedające się gry w USA na PC (19 - 25 kwietnia 2009)
Najlepiej sprzedające się gry w USA na PC (19 - 25 kwietnia 2009)

Przemysław Zamęcki, 5 maja 2009, 12:21

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym zestawieniem dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na komputery osobiste w Stanach Zjednoczonych w okresie od 19 do 25 kwietnia 2009. Zostało ono przygotowane przez amerykańską organizację NPD zajmującą się badaniem i analizą amerykańskiego rynku branży elektronicznej.

Dobry wynik sprzedaży Dead Space; twórcy zmieniają nazwę studia
Dobry wynik sprzedaży Dead Space; twórcy zmieniają nazwę studia

Filip Grabski, 5 maja 2009, 11:47

Każda nowa marka w świecie zdominowanym przez odnoszące sukcesy sequele gier o ustalonej pozycji to ryzyko. Jakiś czas temu wydawałoby się, że Electronic Arts nigdy nowymi markami się już nie pochwali. Tymczasem zeszłoroczne Mirror’s Edge i, przede wszystkim, Dead Space pokazały, że można zrobić coś nowego, dobrego i nie stracić na tym.

Producent Final Fantasy XIII o demie, europejskiej premierze i porcie na Xboksa 360
Producent Final Fantasy XIII o demie, europejskiej premierze i porcie na Xboksa 360

Piotr Doroń, 5 maja 2009, 11:35

Yoshinori Kitase, producent Final Fantasy XIII, udzielił w ostatnich dniach znaczącego wywiadu dla redakcji VideoGamer.com. Podjął w nim kilka ważnych tematów. Skupił się m.in. na kwestii europejskiej premiery dzieła, nawiązał do spekulacji sugerujących wydanie dema gry poza granicami Japonii oraz wypowiedział się na temat procesu deweloperskiego.

Twórcy Sim City, The Sims i Spore pracują nad wieloosobową grą akcji?

Szymon Liebert, 5 maja 2009, 11:35

Studio Maxis, znane z popularnej serii The Sims oraz niedawnej gry Spore, poszukuje pracownika w związku ze swoim tajemniczym projektem. Według opisu umieszczonego w ogłoszeniu o pracę będzie nim szybka, multiplayerowa gra akcji. Naturalnie na razie nie wiemy kompletnie nic o tej rzekomej produkcji, która przynajmniej gatunkowo wydaje się nie mieć wiele wspólnego ze sztandarowymi markami firmy.

Czy zobaczymy chińską podróbkę World of Warcraft?
Czy zobaczymy chińską podróbkę World of Warcraft?

Szymon Liebert, 5 maja 2009, 11:06

Chińska firma The9, odpowiedzialna za obsługę gier sieciowych, zapowiedziała dzieło World of Fight, produkcję MMO, która, według spekulacji, będzie swoistą podróbką jednego z najbardziej znanych MMORPG-óg na świecie, czyli World of Warcraft. Jakiś czas wcześniej azjatyckie przedsiębiorstwo straciło licencję na zajmowanie się dziełem Blizzarda na terenie Chin, na rzecz swojego konkurenta - NetEase.

EMPiK - Top Lista - tydzień 18 (05/05/09)

Przemysław Zamęcki, 5 maja 2009, 10:54

Zapraszamy do kolejnego notowania najlepiej sprzedających się gier w salonach EMPiK. Na liście znajdują się tytuły wydane na komputery osobiste oraz konsole PS2, PSP, PS3 i Xbox 360. Dane pochodzą z okresu pomiędzy 27 kwietnia a 3 maja i zostały zebrane w 135 salonach sieci.

Trzeci dodatek do Fallout 3 debiutuje na rynku [news uaktualniony]
Trzeci dodatek do Fallout 3 debiutuje na rynku [news uaktualniony]

Piotr Doroń, 5 maja 2009, 10:00

Dzisiaj na rynku zadebiutuje trzeci i, jak wydają się zapewniać twórcy, ostatni dodatek do Fallout 3 – Broken Steel. W związku z tym firma Bethesda opublikowała specjalny premierowy zwiastun produkcji. DLC zostanie wydany za kilka godzin w wersjach na konsolę Xbox 360 oraz komputery osobiste i kosztuje 800 punktów MS.

Demo Demigod w planach. Problemy sieciowe rozwiązane?
Demo Demigod w planach. Problemy sieciowe rozwiązane?

Szymon Liebert, 5 maja 2009, 09:29

Brad Wardell z firmy Stardock zapowiedział wersję demonstracyjną Demigod, najnowszego dzieła studia Gas Powered Games. Nie wiemy, kiedy miałaby ona się pojawić, ale jest w planach. Wardell, w charakterystyczny dla siebie sposób, poprosił też graczy o pomoc, zadając pytanie o to, jaki jest ich zdaniem najlepszy sposób na ograniczenie dema tak, aby ludzie wciąż chcieli kupić pełną wersję gry.

Zabezpieczenia w Dragon Age: Początek
Zabezpieczenia w Dragon Age: Początek

Szymon Liebert, 5 maja 2009, 08:35

Firma BioWare przybliżyła nam rodzaj zabezpieczeń, jakich możemy spodziewać się w zapowiadanej produkcji RPG, czyli Dragon Age: Origins. Okazuje się, że twórcy postanowili nie męczyć graczy wymyślnymi systemami, aktywacjami i ograniczeniami. Pudełkowa wersja gry będzie posiadała jedynie zabezpieczenie sprawdzające obecność oryginalnej płyty w napędzie, bez dodatkowych udziwnień.

DLC do Wheelmana już dostępne
DLC do Wheelmana już dostępne

Piotr Doroń, 5 maja 2009, 08:30

Firmy Ubisoft, Midway oraz Tigos Studios poinformowały o wydaniu dwóch paczek DLC do gry Wheelman. O ile jednak za pierwszą musimy zapłacić, o tyle druga jest już w pełni darmowa. W chwili obecnej dodatki mogą pobrać jedynie posiadacze Xboksa 360. Właściciele PlayStation 3 muszą poczekać do czwartku.

Windows 7 RC dostępny dla wszystkich chętnych

Szymon Liebert, 5 maja 2009, 07:30

Od dzisiaj w sieci dostępna jest ostatnia testowa wersja kolejnego systemu operacyjnego Microsoftu. Windows 7 Release Candidate pojawił się wcześniej, bo 30 kwietnia tego roku, tylko dla wybranych partnerów, czyli abonentów MSDN oraz TechNet Plus. Dopiero od dziś trafia on do wszystkich zainteresowanych zupełnie za darmo i będzie do ściągnięcia co najmniej do 30 czerwca.