Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 maja 2009, 10:00

autor: Jiker

Trzeci dodatek do Fallout 3 debiutuje na rynku [news uaktualniony]

Dzisiaj na rynku zadebiutuje trzeci i, jak wydają się zapewniać twórcy, ostatni dodatek do Fallout 3 – Broken Steel. W związku z tym firma Bethesda opublikowała specjalny premierowy zwiastun produkcji. DLC zostanie wydany za kilka godzin w wersjach na konsolę Xbox 360 oraz komputery osobiste i kosztuje 800 punktów MS.

Dzisiaj na rynku zadebiutuje trzeci i, jak wydają się zapewniać twórcy, ostatni dodatek do Fallout 3Broken Steel. W związku z tym firma Bethesda opublikowała specjalny premierowy zwiastun produkcji. DLC zostanie wydany za kilka godzin w wersjach na konsolę Xbox 360 oraz komputery osobiste. Jego cena ustalona została na poziomie 800 punktów MS.

Trzeci dodatek do Fallout 3 debiutuje na rynku [news uaktualniony] - ilustracja #1

O ile w pierwsze dwa rozszerzenia – Operation Anchorage oraz The Pitt – mogli zagrać wszyscy posiadacze gry, nawet ci którzy nie ukończyli głównego wątku fabularnego, o tyle Broken Steel wymagać już będzie od nas zaliczenia ostatniej misji zawartej w podstawowej wersji Fallout 3. Akcja DLC rozgrywa się dwa tygodnie po wydarzeniach mających miejsce w końcówce podstawki. Bohater budzi się w Cytadeli i stwierdza, że postnuklearny świat zaprojektowany przez Bethesdę uległ dosyć dramatycznym zmianom. Protagonista, nie bacząc na konsekwencje, podejmuje decyzję o udzieleniu pomocy członkom Brotherhood of Steel, biorącym udział w nierównej walce z Enklawą. Jednym z jego zadań jest wsparcie budowy nowej broni – tzw. Tesla Cannon. Całość zajmie mu, a przy okazji także graczom, około pięciu godzin.

Broken Steel ma być zdecydowanie bardziej wymagający od poprzednich dodatków. Umożliwi nam także dotarcie aż do trzydziestego poziomu doświadczenia, co będzie miało spore znaczenie w obliczu starć z najtrudniejszymi oponentami. Nierzadko bohater na poziomie niższym, aniżeli dwudziesty będzie miał naprawdę spore problemy z pokonaniem grupy wrogów, np. super mutantów overlordów. Na szczęście twórcy oddadzą do naszej dyspozycji nową broń – w tym rozbudowaną wersję miotacza ognia, będącą na wyposażeniu Enklawy (tzw. Heavy Incinerator). Funkcjonowanie środków destrukcji możecie sprawdzić m.in. dzięki wspomnianemu już, premierowemu filmowi, który opisuje dodatkowo kilka szczegółów fabularnych oraz prezentuje nowe lokacje.

Czy Bethesda nie powtórzy błędów, które pogrzebały dwa poprzednie dodatki (Operation Anchorage zabijał przeciętnością, a The Pitt doprowadzał do płaczu liczbą błędów, na szczęście usuniętych po kilku dniach katorgi)? Miejmy nadzieję, że tak – posiadacze F3 już za moment będą mogli sprawdzić to sami. Fakt, że Broken Steel zapowiada się na najbardziej rozbudowany dodatek paradoksalnie może jednak wpłynąć na większą jego porażkę. Oczekiwania graczy są bowiem spore, w związku z czym bardzo trudno będzie je spełnić. Co z polską premierą dodatku? Będzie, kiedyś z pewnością – wszystko zależy tu od dystrybutora, firmy Cenega Poland, która ciągle nie zmieniła swojego stanowiska, szeroko komentowanego na naszych łamach już kilkukrotnie.

UAKTUALNIENIE: Broken Steel jest już dostępne i można je pobrać za pośrednictwem usługi LIVE (jeśli taka możliwość istnieje). Informację tę potwierdził Major Nelson.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.