Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 11 maja 2009

Kolejne materiały z Duke Nukem Forever
Kolejne materiały z Duke Nukem Forever

Piotr Doroń, 11 maja 2009, 20:00

Pracownicy zamkniętego studia 3DRealms ujawnili kolejne materiały prezentujące Duke Nukem Forever. Gra, której dalszy los ciągle nie jest nam znany, ku zaskoczeniu wszystkich nabiera dzięki nim konkretnych kształtów. Nowymi elementami układanki są zdjęcia w wysokiej rozdzielczości, grafiki ukazujące projekty poziomów i tabele z informacjami na temat fabuły oraz misji.

Thief 4 oficjalnie potwierdzony!
Thief 4 oficjalnie potwierdzony!

Piotr Doroń, 11 maja 2009, 16:15

Montrealskie studio deweloperskie brytyjskiego koncernu Eidos przerwało wszelkie spekulacje, ujawniając swój drugi, obok Deus Ex 3, tytuł znajdujący się aktualnie w fazie produkcji. Potwierdził tym samym plotki sprzed niemal miesiąca i informacje przedstawione przez magazyn EDGE przed tygodniem. Owym, długo oczekiwanym tytułem jest czwarta odsłona legendarnego cyklu Thief!

Tegoroczna edycja Develop 100 - znamy wyniki

Michał Zieliński, 11 maja 2009, 14:45

Rankingi od dawna są miarodajnym wyznacznikiem sukcesu bądź porażki. Nic więc dziwnego, że kolejna odsłona Develop 100 zyskała duże zainteresowanie nie tylko wśród producentów, ale i zwykłych graczy. Kto tym razem wywalczył koronę najlepszego dewelopera?

Next-genowy Indiana Jones na Wii i Playstation2?
Next-genowy Indiana Jones na Wii i Playstation2?

Michał Zieliński, 11 maja 2009, 14:15

Indiana Jones już lata temu zaskarbił sobie serca wszystkich miłośników nietuzinkowej akcji. Dotyczy to również graczy, którzy z niecierpliwością oczekują na kolejne części wirtualnych przygód charyzmatycznego bohatera. Trend ten utrzymuje się do dziś, o czym świadczy wrzawa, jaka wybuchła wokół nowej odsłony sagi.

Gran Turismo 5 ze zmienną pogodą, nocnymi wyścigami i systemem zniszczeń
Gran Turismo 5 ze zmienną pogodą, nocnymi wyścigami i systemem zniszczeń

Piotr Doroń, 11 maja 2009, 13:20

Kazunori Yamauchi ujawnił w wywiadzie dla koncernu Audi kilka nowych faktów na temat piątej odsłony cyklu Gran Turismo. Zasugerował, że w grze zawarty zostanie cykl dobowy, wyścigi nocne oraz zmienne warunki atmosferyczne. Dodał również, że firma pracuje ciężko nad zapowiadanym od ponad roku systemem zniszczeniem.

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (3 - 9 maja)
Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (3 - 9 maja)

Przemysław Zamęcki, 11 maja 2009, 12:29

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym notowaniem najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii według organizacji Charttrack. Obejmuje ono okres między 3 a 9 maja.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (11 maja 2009)

Piotr Doroń, 11 maja 2009, 12:10

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: zwolnienia u deweloperów, Gearbox Software szuka talentów, byli członkowie Ensemble Studios zakładają czwarte studio, szczegóły o kolejnej łatce do Dawn of War II i inne. Zapraszamy do lektury.

Pierwsze ujęcia z filmowej adaptacji Prince of Persia: The Sands of Time
Pierwsze ujęcia z filmowej adaptacji Prince of Persia: The Sands of Time

Piotr Doroń, 11 maja 2009, 11:10

Minęło już całkiem sporo czasu od publikacji ostatnich materiałów z planu filmowej adaptacji Prince of Persia: The Sands of Time. Wczoraj do sieci przedarło się cos naprawdę ekstra – mamy tu na myśli kilka dłuższych fragmentów prezentujących nie tylko zmontowane już sceny, ale także kilka chwil z planu dzieła, nad którego formą czuwa niezastąpiony Jerry Bruckheimer, słynny amerykański producent.

Nowy „killer” FPS od Bethesdy na targach E3
Nowy „killer” FPS od Bethesdy na targach E3

Filip Grabski, 11 maja 2009, 10:45

Doskonale wiemy, jak to z zapowiedziami gier bywa. Szczególnie takimi, które początkowo opierają się tylko na słowach ludzi z firm odpowiedzialnych za produkcję. A tak właśnie jest z nadchodzącą strzelaniną, którą dla Bethesdy tworzy studio Splash Damage. Wierzyć?

Pierwszy film z Modern Warfare 2, zwiastun już niedługo
Pierwszy film z Modern Warfare 2, zwiastun już niedługo

Piotr Doroń, 11 maja 2009, 10:10

Już 24 maja dojdzie do premiery pełnowymiarowego trailera strzelaniny Modern Warfare 2. Publikację zapowiada krótki zwiastun, ujawniający kilka drobnych informacji na temat długo oczekiwanej kontynuacji Call of Duty 4: Modern Warfare.

E-Sport: Podsumowanie tygodnia (4-10 maja)
E-Sport: Podsumowanie tygodnia (4-10 maja)

Maciej Śliwiński, 11 maja 2009, 10:00

Ostatni tydzień w e-sporcie był szczególnie emocjonujący dla fanów Counter Strike’a. W ciągu kilku dni odbyły się dwa duże turnieje, w których udział wzięła cała światowa czołówka. Ciekawie było również w Polsce. Zapraszamy do lektury.

Fatalna sprzedaż ostatniej gry z 50 Centem w roli głównej
Fatalna sprzedaż ostatniej gry z 50 Centem w roli głównej

Piotr Doroń, 11 maja 2009, 08:59

Wydane pod koniec lutego 50 Cent: Blood on the Sand miało wielkie szanse na odniesienie sukcesu. Bardzo pozytywne recenzje światowych krytyków oraz spory, przedpremierowy szum medialny wydawały się idealnie promować nową produkcję z popularnym raperem w tytułowej roli. Z danych, do których dotarła redakcja serwisu Kotaku wynika jednak, że z jakichś względów tak się nie stało.

Premiery gier w Polsce (4-10 maja)
Premiery gier w Polsce (4-10 maja)

Marek Grochowski, 11 maja 2009, 08:52

Dzisiejsze wydanie Premier gier w Polsce przedstawia się wyjątkowo skromnie, a to z prostej przyczyny – w ubiegłym tygodniu do rodzimych sklepów trafiły zaledwie trzy nowości – strategia Grand Ages: Rome, kontynuacja Kronik Riddicka oraz kieszonkowy quiz z serii Buzz.