Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 maja 2009, 12:10

autor: Jiker

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (11 maja 2009)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: zwolnienia u deweloperów, Gearbox Software szuka talentów, byli członkowie Ensemble Studios zakładają czwarte studio, szczegóły o kolejnej łatce do Dawn of War II i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: zwolnienia u deweloperów, Gearbox Software szuka talentów, byli członkowie Ensemble Studios zakładają czwarte studio, szczegóły o kolejnej łatce do Dawn of War II i inne. Zapraszamy do lektury.

Zwolnienia według analityka

Amerykańska analityczka Wanda Meloni poinformowała za sprawą swojego bloga, że od lipca 2008 roku zwolnionych zostało 8450 specjalistów zatrudnionych w firmach zajmujących się produkcją i promocją gier. 75% z nich pochodzi ze stanów Zjednoczonych. Reszta głównie z Wielkiej Brytanii i Azji (Japonia). W większości przypadków przyczyną był światowy kryzys finansowy.

Armin van Buuren - In the Mix

Jesienią do sklepów trafi Armin van Buuren - In the Mix – produkcja firmy Cloud 9, utrzymana w stylu DJ Hero. Jak wskazuje sam tytuł, ta rytmiczno-muzyczna pozycja powstaje przy współudziale holenderskiego DJ’a, Armina van Buurena. Zostanie wydana wyłącznie na konsolę Nintendo Wii.

Last Rebellion

Mniej więcej w tym samym czasie trafi na amerykański rynek produkcja RPG o tytule Last Rebellion. Dzieło studia Nippon Ichi Software, autorów m.in. Phantom Brave, Disgaea oraz GrimGrimoire powstaje wyłącznie na konsolę PlayStation 3. Jedną z jego głównych cech będzie oprawa graficzna utrzymana w pastelowym stylu, charakterystycznym dla NIS.

Gearbox Software

Studio Gearbox Software, znane z produkcji m.in. serii Brothers in Arms, a także Borderlands i Aliens: Colonial Marines, uruchomiło specjalny program dla wszystkich osób pragnących pracować w przemyśle elektronicznej rozrywki jako projektanci gier komputerowych. Firma poszukuje stażystów, którzy mogliby rozpocząć praktyki w firmie począwszy od 15 czerwca. Oferta skierowana jest do osób, które nie są aktualnie nigdzie zatrudnione. Wszystkie szczegóły znajdziecie w tym miejscu.

Ensemble Studios

Byli członkowie zlikwidowanego studia Ensemble założyli już czwartą ekipę deweloperską. Po Robot Entertainment, Bonfire Studios i Windstorm Studios przyszła pora na NewToy, studio zajmujące się aktualnie produkcją World War Robot na iPhone’a i iPod Touch. Więcej informacji znajdziecie na łamach oficjalnego serwisu dewelopera.

Warhammer 40,000: Dawn of War II

Firma Relic Entertainment podzieliła się szczegółową listą zmian, jakie będzie chciała wprowadzić do gry wraz z nowym patchem, oznaczonym numerem 1.3.0. Jego premiera już niedługo.

Fight Night Round 4

Osoby, które złożą przedpremierowe zamówienie na grę bokserską Fight Night Round 4 w brytyjskim sklepie GameStation, uzyskają możliwość przetestowania wersji demonstracyjnej już 14 maja. Demo stanie się dostępne powszechnie na przełomie bieżącego miesiąca i czerwca. Pełna wersja zadebiutuje 30 czerwca. Więcej informacji na jej temat znajdziecie w naszym playteście.

Electronic Arts

Koncern Electronic Arts udostępnił pełną listę 24 tytułów, które zostaną zaprezentowane przez firmę w trakcie zbliżających się targów E3 (2-4 czerwca, Los Angeles). Znalazły się wśród nich: Boom Blox Bash Party, EA Sports Active, Fight Night Round 4, Grand Slam Tennis, MySims Agents, MySims Racing, Need for Speed Shift, Tiger Woods PGA Tour 10, The Saboteur, The Sims 3, Warhammer Online, Dragon Age: Origins, NCAA Football 10, Battlefield 1943, Brutal Legend, Madden NFL 10, Spore Galactic Adventures, Need for Speed Nitro, Battlefield Bad Company 2, Dead Space Extraction, Army of Two TFD, Spore Hero, Spore Hero Arena oraz GI Joe.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Speedway Liga

Blood Bowl X360

Blood Bowl PC

Operation Flashpoint: Dragon Rising

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Transformers: Zemsta upadłych

Anno 1404 - tutorial movie #1

Colin McRae: DiRT 2 - Z dziennika developera

Darkest of Days

The Path

Rabbids Go Home

The Chronicles of Riddick: Assault on Dark video porady

Przegląd tygodnia - najlepsze gry maja video magazyn

gry