Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Warhammer 40,000: Dawn of War II (PC)

Warhammer 40,000: Dawn of War II PC

Warhammer 40,000: Dawn of War 2

Pełnoprawna kontynuacja popularnej strategii czasu rzeczywistego studia Relic Entertainment, osadzonej w kultowym uniwersum Warhammera 40,000, gdzie krwawą walkę toczą ze sobą przedstawiciele kilkunastu zwaśnionych frakcji.

Strategiczne | science fiction | RTS | Warhammer 40,000 | taktyczne | elementy RPG | multiplayer

PC Windows
Okładka Warhammer 40,000: Dawn of War II (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

19lutego2009

20lutego2009

pudełko PL

Dawn of War 2 jest grą strategiczną rozgrywaną w czasie rzeczywistym w jednym z najpopularniejszych uniwersów przyszłości – gotyckim świecie Warhammera 40000, w którym krwawą walkę toczą między sobą przedstawiciele kilkunastu armii. Ludzkość żyje pod protektoratem sztucznie podtrzymywanego przy życiu za pomocą maszyn nieśmiertelnego Imperatora, wysyłającego swoje legiony nieustraszonych żołnierzy do walki przeciw siłom zagrażającym jego świętemu panowaniu.

Tym razem w trybie single player gracz może poprowadzić do boju oddziały świetnie wyszkolonych Space Marines. W odróżnieniu od poprzedniej części mamy zdecydowanie większy wpływ na kolejność zajmowanych terytoriów. Nasze oddziały przed każdą bitwą znajdują się bowiem na statku kosmicznym orbitującym wokół planety, o którą toczy się walka. Każda misja zwieńczona jest potyczką z tzw. bossem, czyli przeciwnikiem, który jest bardziej odporny na obrażenia i dysponuje potężniejszymi atakami niż większość wrogów. Wraz z postępami w grze, wzrasta poziom doświadczenia Kosmicznych Marines, dzięki czemu z zadania na zadanie coraz lepiej radzą sobie w boju.

W Dawn of War 2 dowodzimy oddziałami najczęściej składającymi się tylko z kilku żołnierzy, wobec czego autorzy chcąc, aby gracz łatwiej się z nimi identyfikował postanowili je spersonalizować. Tak więc każdy z nich posiada własną nazwę oraz lidera wymienionego nie tylko z pełnionej funkcji, ale także z imienia i nazwiska.

Dawn of War 2 jest kontynuacją powstałej w 2004 roku serii, która do tej pory doczekała się już trzech dodatków. Korzysta ona z nowej inkarnacji silnika Essence zastosowanego w innym wielkim hicie firmy Relic Entertainment, Company of Heroes i pozwalającego m.in. nie tylko na zastosowanie znacznie lepszej grafiki wykorzystującej środowisko DirectX 10, ale także na niemal całkowicie dowolną deformację terenu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 2252 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.5 / 10 na podstawie 425 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 129,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Warhammer 40,000: Dawn of War II

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Warhammer 40,000: Dawn of War II

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.8 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7800 lub lepsza)
  • 5.5 GB HDD
  • Windows XP SP2/Vista SP1
Warhammer 40,000: Dawn of War II - recenzja gry
Warhammer 40,000: Dawn of War II - recenzja gry

Recenzja 23 lutego 2009, 12:26

Każdy kolejny poziom doświadczenia oznacza możliwość poprawy naszych umiejętności. Można zatem inwestować w żywotność, walkę na dystans, walkę w zwarciu lub energię (która potrzebna jest do korzystania ze specjalnych zdolności; coś w stylu hack’n’slashowej many). Każdy członek drużyny posiada unikatowe zdolności, dzięki którym może pełnić specjalne funkcje na polu bitwy – jeden „przygważdża” przeciwników karabinem maszynowym, drugi miażdży wrogów, skacząc na nich z wykorzystaniem jetpacka, trzeci jest snajperem, czwarty specjalizuje się w walce karabinami szturmowymi na średni dystans itd.