Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Pliki do gier 1 listopada 2022, 08:06

autor: Adrian Werner

Elite Mod do Warhammer 40K: Dawn of War 2 z nową wersją

Elite Mod, czyli czyli jedna z najważniejszych modyfikacji do Warhammer 40,000: Dawn of War II – Retribution, doczekała się nowej wersji.

Źrodło fot. Elite Mod Team
i

Ukazała się kolejna wersja projektu Elite Mod, czyli jednej z najpopularniejszych modyfikacji do Warhammer 40,000: Dawn of War II – Retribution.

Nowa edycja moda oznaczona została numerem 2.9.8.3. Aktualizacja koncentruje się głównie na usuwaniu błędów. Przede wszystkim zadbano o to, aby liczba klatek na sekundę nie osiągała niedorzecznie wysokich poziomów (o co nie było trudno na współczesnych pecetach, gdyż Warhammer 40,000: Dawn of War II - Retribution ma już jedenaście lat), co powodowało duże problemy z przerywaniem dźwięku.

  1. Elite Mod – pobierz modyfikację

Przypomnijmy, że Elite Mod to projekt, którego celem jest ulepszenie rozgrywek multiplayer. Początkowo autorzy koncentrowali się tylko na poprawianiu balansu i usuwaniu błędów, ale po tym, jak będąca wydawcą firma THQ przestała rozwijać Warhammer 40,000: Dawn of War II, moderzy zaczęli wprowadzać znacznie bardziej ambitne zmiany.

Dzisiaj Elite Mod gruntownie przeobraża tryb multiplayer. Wszystkie frakcje zyskały wiele dodatkowych jednostek, twórcy wprowadzili również jedną nową armię w postaci tzw. Szarych Rycerzy, czyli zakonu Kosmicznych Marines, który koncentruje się na wykorzystywaniu zdolności psionicznych.

Elite Mod to obecnie najważniejszy mod multiplayerowy do Warhammer 40,000: Dawn of War II - Retribution. Ma dużą i bardzo aktywną społeczność, która poza samymi rozgrywkami organizuje różnorodne turnieje oraz inne wydarzenia.

  1. Warhammer 40,000: Dawn of War II - Retribution - recenzja gry
Elite Mod do Warhammer 40K: Dawn of War 2 z nową wersją - ilustracja #1

Vengeance of the Blood Ravens

Elite Mod to nie jedyna godna uwagi duża modyfikacja do Warhammer 40,000: Dawn of War II – Retribution. Warto także zainteresować się projektem Vengeance of the Blood Ravens. Mod przerabia grę tak, aby lepiej oddawała fabularne realia uniwersum Warhammera 40,000, znane z osadzonych w nim książek i komiksów. W rezultacie Kosmiczni Marines stają się prawdziwymi maszynami do zabijania, a nie jedynie trochę mocniejszymi żołnierzami piechoty. Ponadto projekt zwiększa skalę starć i wprowadza sporo nowych zdolności oraz sprzętu.

  1. Vengeance of the Blood Ravens – pobierz mod