Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 października 2022, 20:29

Patch 1.6 do Cyberpunka 2077 ma ukrytą opcję grafiki; oto jak ją odblokować

Cyberpunk 2077 po patchu 1.6 wzbogacił się o dodatkowe ustawienie gęstości populacji na ulicach. Jest ona jednak ukryta i do jej odblokowania potrzebny jest mod.

Źródło fot. CDPR
i

Na początku września tego roku Cyberpunk 2077 otrzymał dużą aktualizację 1.6, która wprowadziła między innymi misje i przedmioty inspirowane anime Cyberpunk: Edgerunners. Jak się okazuje, patch ten zaimplementował również nowe ustawienie graficzne. Niestety domyślnie są one ukryte. Z pomocą przyszli jednak moderzy.

Tajemna opcja, która pojawiła się w łatce 1.6, dotyczy gęstości występowania przechodniów oraz samochodów na ulicach Night City. Można zwiększyć ją o jeden stopień ponad to, co jest domyślnie dostępne w grze – do poziomu opisanego w angielskiej wersji jako Astonishing.

Jeśli gracie w Cyberpunka 2077 na PC, mod odblokowujący tę funkcję możecie pobrać za pośrednictwem serwisu Nexus Mods. Jego instalacja może przebiegać na dwa sposoby. Pierwszym jest wykorzystanie programu Vortex, który samodzielnie przeprowadzi cały proces.

Drugi sposób opiera się na ręcznym przekopiowaniu pliku „options.json” zawartego w archiwum z modyfikacją do dwóch lokalizacji:

  1. miejsce instalacji gry\Cyberpunk 2077\r6\config\settings,
  2. miejsce instalacji gry\Cyberpunk 2077\r6\config\settings\platform\pc.

W obu przypadkach będzie to podmiana z istniejącymi już plikami. Dlatego też pamiętajcie, by stworzyć sobie kopie zapasowe oryginałów, zanim przystąpicie do aktywacji tej modyfikacji. Musicie mieć też na uwadze, że jeśli wgrywaliście mody na zwiększenie gęstości populacji przed patchem 1.6 i nadal macie je zainstalowane, to opisany powyżej projekt nie będzie Wam działać.

  1. Recenzja gry Cyberpunk 2077 - samuraju, masz świetne RPG do ogrania
  2. Cyberpunk 2077 - poradnik do gry
  3. Cyberpunk 2077 - strona oficjalna

Agnieszka Adamus

Agnieszka Adamus

Na papierze fizyk medyczny. W rzeczywistości jednak humanista, który od dzieciństwa uwielbia gry. Z tą pasją postanowiła spróbować swoich sił w pisaniu dla szerszej publiki. Z Gry-Online.pl związana od 2017 roku. Zaczynała od poradników, a teraz tworzy głównie dla newsroomu, encyklopedii i promocji. Samozwańczy specjalista od darmówek. Uwielbia strategie, symulatory, RPG-i i horrory. Ma też słabość do tytułów sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego lubi też oglądać filmy grozy (im gorsze, tym lepiej) i słuchać muzyki. Największą pasją darzy jednak pociągi.

więcej