Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 września 2022, 17:44

Cyberpunk 2077: patch 1.6 już dostępny, jest sporo nowej zawartości [Aktualizacja]

Na streamie Night City Wire studio CD Projekt RED zaprezentowało zawartość aktualizacji 1.6 do Cyberpunka 2077. Zdradzono też dalsze plany rozwoju gry.

Podczas dzisiejszego streamu poświęconego grze Cyberpunk 2077 zaprezentowano przede wszystkim anime Cyberpunk: Edgerunners. Co jednak ważniejsze, pokazana została zawartość wyczekiwanego patcha 1.6. Został on nazwany tak samo jak anime – Edgerunners Update. Aktualizacja jest już dostępna.

Co ważne, będzie to ostatnia duża łatka, która trafi na konsole poprzedniej generacji – PS4 i Xboxa One. Odtąd ich posiadacze otrzymają tylko pomniejsze patche.

Nowości z aktualizacji 1.6 do Cyberpunka 2077

Transmisja przyniosła nam informacje na temat nowości, jakie pojawiły się w Cyberpunku 2077 po aktualizacji 1.6.

 1. Trzy misje poboczne, jedenaście broni (sześć palnych oraz pięć do walki w zwarciu) i inne przedmioty, a także „easter eggi” inspirowane anime Cyberpunk: Edgerunners.
 2. Możliwość zapisywania kilku strojów bez zmieniana statystyk pancerza (tzw. transmogryfikacja), między którymi można przełączać się w szafie w mieszkaniach V.
 3. Opcja modyfikacji wyglądu postaci u ripperdoców.
 4. Postępy międzyplatformowe (ang. cross-progression), czyli możliwość przenoszenia zapisów między PC i konsola. Po uruchomieniu gry można będzie pobrać „sejwy” z chmury.
 5. Roach Race, czyli prosta minigra o Płotce ze świata Wiedźmina, w którą można zagrać na automatach rozsianych po Night City. Co ciekawe, została równocześnie wydana na urządzenia mobilne jako samodzielna aplikacja.
 6. Poprawki licznych błędów pojawiających się w grze.

Pełną – dość długą – listę zmian znajdziecie tutaj.

Plany na przyszłość

Oprócz tego deweloperzy podali również, jakie są dalsze plany na rozwój Cyberpunka 2077. Nie zdradzono konkretów, ale na liście nadchodzących zmian znajdziemy:

 1. całkowicie przerobiony system policji (np. będzie można mieć do czynienia z MaxTac),
 2. nowe umiejętności w drzewkach perków;
 3. bardziej immersyjne Night City;
 4. gruntowne poprawki systemu walki w pojazdach.
 1. Recenzja gry Cyberpunk 2077 - samuraju, masz świetne RPG do ogrania
 2. Cyberpunk 2077 - poradnik do gry
 3. Wszystko o Cyberpunk 2077
 4. Cyberpunk 2077 - strona oficjalna

Agnieszka Adamus

Agnieszka Adamus

Na papierze fizyk medyczny. W rzeczywistości jednak humanista, który od dzieciństwa uwielbia gry. Z tą pasją postanowiła spróbować swoich sił w pisaniu dla szerszej publiki. Z Gry-Online.pl związana od 2017 roku. Zaczynała od poradników, a teraz tworzy głównie dla newsroomu, encyklopedii i promocji. Samozwańczy specjalista od darmówek. Uwielbia strategie, symulatory, RPG-i i horrory. Ma też słabość do tytułów sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego lubi też oglądać filmy grozy (im gorsze, tym lepiej) i słuchać muzyki. Największą pasją darzy jednak pociągi.

więcej