Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Warhammer: Mark of Chaos (PC)

Warhammer: Mark of Chaos PC

Utrzymana w klimatach fantasy strategia czasu rzeczywistego studia Black Hole Games, osadzona w wykreowanym przez firmę Games Workshop świecie Warhammera.

Strategiczne | fantasy | RTS | Games Workshop

PC Windows
Okładka Warhammer: Mark of Chaos (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

14listopada2006

12grudnia2006

pudełko PL

Mimo, że od czasu Wielkiej Wojny - kiedy to brutalne armie Chaosu przetoczyły się przez ziemie całego Imperium - minął ponad rok, w różnych zakątkach Starego Świata wciąż słychać odgłosy stali i jęki konających. Część nieprzyjaciół wycofała się na pustkowia w północnej części krainy, natomiast pozostałe niedobitki podzieliły się na mniejsze grupy. Nowi Czempioni próbowali zjednoczyć plemiona, ale nikomu się to nie udało. Nikt bowiem nie mógł równać się z potęga upadłego lidera armii Chaosu – Asavara Kula.

Siły Imperium oraz Wysokich Elfów próbowały doszczętnie wyplenić zło zalegające w najdalszych zakątkach Starego Świata. To już nie rozbite armie wroga, ale małe grupy dobrze zorganizowanych wojowników atakowały siedliska ludzi, zlokalizowane w pobliżu granic państwa. Wojna wcale nie miała się ku końcowi, wręcz przeciwnie – machina siejąca zniszczenie miała dopiero teraz pokazać swoją prawdziwą siłę.

Mark of Chaos to strategia rozgrywana w czasie rzeczywistym, która w całości oparta jest na stworzonym przez firmę Games Workshop świecie Warhammer. W produkcie sygnowanym logiem Namco naprzeciw siebie stają armie Ludzi, Chaosu, Wysokich Elfów oraz Skavenów (szczurzoludzi), gotowe stoczyć bój o panowanie nad światem.

W Warhammer: Mark of Chaos skoncentrowano się na walce, eliminując całkowicie opcje ekonomiczne (rozwój bazy oraz wydobycie surowców). Możemy za to w pełni decydować o składzie naszych armii, wybierając ich żołnierzy spośród przedstawicieli różnych ras (m.in. orków, goblinów, wampirów i krasnoludów). Mało tego, gracz zadecyduje również jak będą one wyglądać i jaką broń nosić. W pełni konfigurowalne są także standardy zachowań podczas bitwy.

W grze uwzględniono kampanię dla jednego gracza, obrazującą epicką opowieść o inwazji sił Chaosu (widzianą z czterech różnych perspektyw), jak również kilka trybów do potyczek w sieci, zarówno dla mniej jak i bardziej wymagających użytkowników.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 1560 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.6 / 10 na podstawie 83 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Warhammer: Mark of Chaos

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Warhammer: Mark of Chaos

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 3.2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256MB (GeForce 7800 lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows 2000/XP
Warhammer: Mark of Chaos - recenzja gry
Warhammer: Mark of Chaos - recenzja gry

Recenzja 20 grudnia 2006, 14:07

W drugiej kampanii wcielamy się w rolę Krwawego Thorgara – czempiona wyznaczonego przez bogów Chaosu na następcę przywódcy poprzedniego najazdu. Naszym celem jest odbudowa przetrzebionych sił, uzyskanie ostatecznej aprobaty jednego z bóstw i, przy wydatnym wsparciu Skavenów, podbicie Imperium.