Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Games Workshop

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce Games Workshop ułożone według popularności.

PC
PC Windows28
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 51 Sony PlayStation 44 Sony PlayStation 31 Sony PlayStation 21 Sony PlayStation 12 PlayStation Portable1
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft Xbox Series X1 Microsoft XBOX ONE2 Microsoft Xbox 3601
Microsoft Xbox
Mobile
Android4 Apple iOS4
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch2
Nintendo Wii
Nintendo DS1
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ
Akcji4
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG3 Strategiczne21
Przygodowe
Sportowe2
Wyścigi
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
Warhammer 40,000: Dawn of War - Soulstorm
Warhammer 40,000: Dawn of War - Soulstorm

Strategiczne 4 marca 2008

Kolejne samodzielne rozszerzenie do wydanej w 2004 roku strategii czasu rzeczywistego Warhammer 40,000: Dawn of War. Dodatek zatytułowany Soulstorm oferuje graczom tylko jedną nową kampanię fabularną, jednak obejmuje ona zasięgiem cały system gwiezdny Kaurva, z czterema planetami i trzema księżycami. Na tym właśnie terenie dochodzi do konfliktu pomiędzy dziewięcioma frakcjami, pragnącymi zbadać występującą tu tytułową anomalię (w polskiej wersji gry zwaną Burzą Spaczni). Opisywane rozszerzenie wprowadza dwie niedostępne wcześniej grywalne frakcje. Pierwszą z nich są przesiąknięci złem piraci, zwani Mrocznymi Eldarami, zaś drugą stanowią bezgranicznie oddane Imperatorowi Siostry Wojny. Oprócz tego każda z dotychczasowych stron konfliktu otrzymała nowe jednostki (w tym, po raz pierwszy w serii, pojazdy latające). Usprawnienia nie ominęły także trybu multiplayer, wzbogaconego o kolejne mapy oraz system medali zdobywanych za osiągnięcia.

PC

Warhammer 40,000: Dawn of War
Warhammer 40,000: Dawn of War

Strategiczne 20 września 2004

Osadzona w świecie Warhammera 40,000 strategia czasu rzeczywistego, powstała we współpracy firmy THQ ze znanym z Homeworlda studiem Relic Entertainment. Fabuła Dawn of War skupia się na jednym z wielu konfliktów świata Warhammera, opisując losy niejakiego Gabriela Angelosa – dowódcy Kosmicznych Marines z zakonu Blood Ravens, który usiłuje zapobiec inwazji orków na jego planetę. Podobnie jak w większości RTS-ów, sedno rozgrywki stanowi dowodzenie naszymi oddziałami podczas walk, które prezentują się niezwykle brutalnie i efektownie dzięki specyfice uniwersum oraz gamie futurystycznych broni. W grze zrezygnowano z typowego dla gatunku pozyskiwania surowców celem stopniowej rozbudowy bazy, a system zasobów – kluczowych dla liczebności naszej armii – oparty został na zdobywaniu i kontrolowaniu strategicznych lokacji. Na szczególne wyróżnienie zasługuje także wygląd poszczególnych jednostek, będących odwzorowaniem autentycznych figurek firmy Games Workshop.

PC

Warhammer 40,000: Dawn of War – Dark Crusade
Warhammer 40,000: Dawn of War – Dark Crusade

Strategiczne 9 października 2006

Samodzielny dodatek do opracowanej przez studio Relic Entertainment strategii Warhammer 40,000: Dawn of War. Podstawową nowinką, jaką wprowadza rozszerzenie o nazwie Dark Crusade, są dwie frakcje. Pierwszą z nich stanowi rasa humanoidalnych robotów o nazwie Necroni, będących prawdziwymi maszynami do zabijania. Druga to posługujące się zaawansowaną technologią oraz rozwiniętą dyplomacją Dominium Tau. Akcja gry osadzona została na pustynnej planecie Kronus, na którą zęby ostrzą sobie także znane z wcześniejszych odsłon frakcje (łącznie jest ich siedem). W trybie kampanii celem zabawy jest podbicie 25 prowincji planety, przy czym twórcy zrezygnowali z typowo liniowej fabuły (nie licząc kilku kluczowych momentów), pozwalając graczom na pełną swobodę w podbijaniu całego terenu. Jedną z nowości dodatku jest także zmodyfikowany system rozwoju bohaterów, którzy mogą nabywać lepsze uzbrojenie i umiejętności za pomocą specjalnych punktów, gromadzonych w toku rozgrywki.

PC

Warhammer 40,000: Dawn of War II - Retribution
Warhammer 40,000: Dawn of War II - Retribution

Strategiczne 1 marca 2011

Drugie samodzielne rozszerzenie do wydanej w 2009 roku strategii czasu rzeczywistego Warhammer 40,000: Dawn of War II. Akcję dodatku zatytułowanego Retribution osadzono 10 lat po wydarzeniach znanych z Chaos Rising. Mimo pokonania Czarnego Legionu oraz demona Ulkaira, walki nie ustały, a planeta Aurelia jest w dalszym ciągu areną szeregu konfliktów między kierującymi się własnymi motywacjami frakcjami. Kiedy Imperium traci cierpliwość i rozpoczyna przygotowania do eksterminacji całego życia na Aurelii, jedyną szansą przekonania Inkwizycji jest powstrzymanie splugawionego Chaosem Wielkiego Mistrza Kyras. Nowe kampanie fabularne gry pozwalają na objęcie kontroli nad każdą z dotychczas dostępnych frakcji, włącznie z nową Gwardią Imperialną. Opisywany dodatek wprowadza też kilka zmian w mechanice rozgrywki, takich jak nowe zdolności bohaterów, potężne ataki obszarowe czy możliwość zbierania surowców i przeznaczania ich na szkolenie jednostek oraz konstruowanie pojazdów.

PC

Warhammer 40,000: Dawn of War II - Chaos Rising
Warhammer 40,000: Dawn of War II - Chaos Rising

Strategiczne 11 marca 2010

Samodzielny dodatek do osadzonej w uniwersum Warhammera 40,000 drugiej części RTS-a studia Relic Entertainment. Zgodnie z tytułem rozszerzenia, Dawn of War II: Chaos Rising koncentruje się wokół frakcji Kosmicznych Marines Chaosu. Akcja gry osadzona została na pokrytej lodem planecie Aurelia, która tysiąc lat wcześniej została "pożarta" przez burzę Osnowy, a teraz powróciła wraz z legionami Chaosu. Podczas rozgrywki stajemy na czele Kosmicznych Marines z zakonu Krwawych Kruków, którzy muszą stawić czoła nie tylko swoim dawnym braciom, ale także wytropić zdrajcę we własnych szeregach. Największą zmianą na gruncie mechaniki jest wyposażenie każdej postaci w indywidualny wskaźnik moralności, budowany przez punkty splugawienia i odkupienia, zdobywane wraz z kolejnymi podejmowanymi przez gracza wyborami. Chaos Rising dodaje też kilka elementów do rozgrywki sieciowej, takich jak nowe jednostki dla każdej z frakcji oraz niedostępne wcześniej mapy i tryby zabawy.

PC

Warhammer: Mark of Chaos
Warhammer: Mark of Chaos

Strategiczne 14 listopada 2006

Utrzymana w klimatach fantasy strategia czasu rzeczywistego studia Black Hole Games, osadzona w wykreowanym przez firmę Games Workshop świecie Warhammera. Osią gry jest rozbudowana kampania fabularna, będąca epicką opowieścią o walce z Siłami Chaosu, ukazaną z perspektywy czterech stron konfliktu tzn. Imperiun, Wysokich Elfów, Chaosu oraz szczuropodobnych Skavenów. Warhammer: Mark of Chaos koncentruje się wyłącznie na walce, rezygnując całkowicie z typowych dla gatunku aspektów ekonomicznych, takich jak wydobycie surowców czy rozbudowa bazy. W zamian za to możemy jednak w pełni kontrolować skład naszych armii, wybierając swych żołnierzy spośród przedstawicieli różnych ras (np. orków, goblinów, wampirów czy krasnoludów) i decydując także o tym, jak będą oni wyglądać oraz jaką broń nosić. W pełni konfigurowalne są również standardy ich zachowań podczas bitwy. Kampanię jednoosobową gry uzupełniają cztery zróżnicowane tryby rywalizacji multiplayer.

PC

Warhammer 40,000: Dawn of War - Winter Assault
Warhammer 40,000: Dawn of War - Winter Assault

Strategiczne 19 września 2005

Pierwsze oficjalne rozszerzenie do osadzonego w uniwersum Warhammera 40,000 RTS-a studia Relic Entertainment. W Dawn of War: Winter Assault twórcy znacząco rozbudowali tryb dla jednego gracza, wprowadzając cztery odrębne kampanie fabularne oraz sporo nowych funkcjonalności. Fabuła dodatku osadzona została na skutej lodem planecie Lorn V i obraca się wokół niszczycielskiej maszyny o nazwie Tytan Dominatus, stworzonej w wulkanicznych kuźniach Marsa i będącej obiektem pożądania niemal wszystkich ras, z których każda pragnie wykorzystać ją we właściwy sobie sposób. W trakcie kampanii Ładu możemy stanąć na czele grupy uderzeniowej Eldarów, bądź jednego z regimentów Gwardii Imperialnej. W służbie Chaosu przejmujemy zaś kontrolę nad orkami z klanu Wrednych Słońc, lub zdradzieckimi Kosmicznymi Marines Chaosu. Zarówno nowa frakcja Gwardii Imperialnej, jak i te znane już wcześniej otrzymały sporą liczbę nowych jednostek. Widocznej poprawie uległa też warstwa wizualna gry.

PC

Warhammer Online: Age of Reckoning
Warhammer Online: Age of Reckoning

RPG 18 września 2008

Warhammer Online: Age of Reckoning to pierwsza próba stworzenia gry MMO osadzonej w świecie wzorowanym na uniwersum fantasy Warhammer, rozwijanym już od 1983 roku przez firmę Games Workshop.

PC

Warhammer 40,000: Dakka Squadron
Warhammer 40,000: Dakka Squadron

Akcji grudzień 2020

Lotnicza strzelanka osadzona w uniwersum Warhammera 40,000, w której wcielamy się w orka pilota i bierzemy udział w powietrznych walkach na różnych planetach. Warhammer 40,000: Dakka Squadron zostało opracowane przez firmę Phosphor Games Studio.

PCPS4XONE

Warhammer: Odyssey
Warhammer: Odyssey

RPG 2021

Mobilna gra MMORPG, której akcja jest osadzona w uniwersum Warhammer Fantasy. Produkcja oferuje szereg odmiennych klas postaci, wzorowanych na ikonicznych herosach, znanych z gry bitewnej oraz kart powieści. Za stworzenie tego tytułu odpowiada firma Virtual Games, która współpracowała z Games Workshop.

ANDiOS

Warhammer: Mark of Chaos - Battle March
Warhammer: Mark of Chaos - Battle March

Strategiczne 16 marca 2008

Oficjalny dodatek do wydanej w 2006 roku bitewnej strategii czasu rzeczywistego Warhammer: Mark of Chaos studia Black Hole Games. Rozszerzenie zatytułowane Battle March oferuje całkiem nową kampanię fabularną, w której mamy okazję pokierować dwoma niedostępnymi w grze macierzystej sprzymierzeńcami Chaosu, czyli uzdolnionymi magicznie Mrocznymi Elfami oraz specjalizującymi się w bezpośredniej walce Zielonoskórymi. Obie rasy wyposażone zostały w pełen zestaw charakterystycznych dla siebie jednostek oraz nowych bohaterów, którzy obdarzeni są szeregiem innowacyjnych zdolności specjalnych, a z bitwy na bitwę zdobywają doświadczenie bojowe. Nie zapomniano też o rasach z podstawowej wersji gry, uzupełniając ich szeregi nowymi formacjami, zwiększającymi wszechstronność oraz możliwości strategiczne armii. Pojawiła się także paleta niedostępnych wcześniej magicznych przedmiotów oraz nowe tryby rozgrywki wieloosobowej.

PC

Warhammer Underworlds: Online
Warhammer Underworlds: Online

Strategiczne 21 kwietnia 2020

Turowa strategia taktyczna z elementami karcianki, która stanowi cyfrową wersję wydanej przez Games Workshop gry planszowej osadzonej w uniwersum Warhammer: Age of Sigmar. Za produkcję Warhammer Underworlds: Online odpowiada studio Steel Sky Productions.

PC

Warhammer: Chaos and Conquest
Warhammer: Chaos and Conquest

Strategiczne 30 maja 2019

Osadzona w uniwersum Warhammer Fantasy gra strategiczna typu MMO. W Warhammer: Chaos & Conquest przejmujemy kontrolę nad hordą, której zadaniem jest podbój całego Starego Świata.

PCANDiOS

Blood Bowl III
Blood Bowl III

Sportowe marzec 2021

Trzecia główna odsłona serii gier quasi-sportowych. W Blood Bowl 3 rasy znane z uniwersum Warhammera Fantasy Battle walczą między sobą w krwawej wersji futbolu amerykańskiego. Za powstanie gry odpowiada Cyanide Studio.

PCPS5XSXPS4XONESwitch

Warhammer 40,000: Fire Warrior
Warhammer 40,000: Fire Warrior

Akcji 26 września 2003

Trójwymiarowa gra akcji/FPS z fabułą osadzoną w realiach świata Warhammer 40,000. Gracz może przeżyć 24 godziny z życia 23-letniego wojownika Tau o imieniu Kais.

PCPS2

Warhammer 40,000: Chaos Gate
Warhammer 40,000: Chaos Gate

Strategiczne 10 grudnia 1998

Przenieś się w mroczy świat Warhammera 40 000, gdzie na rozległych równinach trwa wielka wojna pomiędzy siłami dobra i porządku, reprezentowanymi przez siły Imperatora a siłami zła i chaosu.

PC

Blood Bowl: Death Zone
Blood Bowl: Death Zone

Sportowe 10 lipca 2019

Nastawiona na rozgrywkę wieloosobową gra "sportowa", w której rozgrywamy mecze futbolowe, kontrolując drużynę złożoną z fantastycznych stworzeń ze świata Warhammera, takich jak orkowie czy krasnoludy. Jest to spin-off serii Blood Bowl studia Cyanide.

PC

Warhammer 40,000: Space Wolf
Warhammer 40,000: Space Wolf

Strategiczne 28 października 2014

Turowa gra taktyczna, wzbogacona o elementy RPG i karcianki. Dzieło studia HeroCraft koncentruje się na losach tytułowego oddziału Kosmicznych Marines, których statek wpadł w pułapkę zastawioną przez Kosmicznych Marines Chaosu z legionu Word Bearers. Protagoniści wylądowali na powierzchni planety Kanak – w obliczu zagrożenia nie pozostało im nic innego, jak ruszyć do walki ku chwale Imperatora i stawić czoła niebezpieczeństwu. Rozgrywka w Warhammer 40,000: Space Wolf opiera się na walce z przeciwnikami – podczas starć rozgrywanych w trybie turowym robimy użytek z gromadzonej w toku przygody talii kart odpowiadających wykonaniu określonego ruchu lub wyprowadzeniu ataku z użyciem konkretnej broni. Oczywiście im obszerniejsza i bardziej zróżnicowana jest nasza kolekcja, tym szerszą gamę taktyk możemy zastosować; dodatkowo posiadane karty możemy udoskonalać w kuźni. Przed rozpoczęciem kolejnej misji wybieramy swojego bohatera, co wpływa na wachlarz dostępnych możliwości – prowadzeni przez nas żołnierze z czasem awansują na kolejne poziomy doświadczenia i zdobywają specjalne perki Oprócz kampanii fabularnej Warhammer 40,000: Space Wolf oferuje również skoncentrowany na rywalizacji multiplayer oraz specjalny tryb Survival Mode, gdzie eliminujemy następujące po sobie fale kultystów chaosu.

PCPS4SwitchANDiOS

Warhammer 40,000: Rites of War
Warhammer 40,000: Rites of War

Strategiczne 28 lipca 1999

Warhammer 40,000: Rites of War jest strategią turową osadzoną w popularnym uniwersum Warhammera 40K. Fabuła gry przedstawia konflikt pomiędzy mistycznym Eldarem, reprezentującym siły Imperium, a zmodyfikowanymi biotechnologicznie Tyranidami. Gracz wybiera stronę, której poczynaniami będzie kierował i stara się przechylić szalę zwycięstwa. Gra wyprodukowana została przez studio Strategic Simulations.

PC

Warhammer 40,000: Squad Command
Warhammer 40,000: Squad Command

Strategiczne 12 listopada 2007

Warhammer 40,000: Squad Command jest grą powstałą na kanwie słynnej figurowej gry bitewnej ze stajni Games Workshop. Mamy w niej do czynienia z dynamiczną i wyjątkowo widowiskową strategią, zorganizowaną w klasycznym systemie turowym i przedstawiającą futurystyczny konflikt zbrojny pomiędzy Imperium a Choasem.

PSPNDS

Warhammer: Dark Omen
Warhammer: Dark Omen

Strategiczne 7 kwietnia 1998

Strategia czasu rzeczywistego, której akcję osadzono w uniwersum popularnej gry bitewnej Warhammer Fantasy Battle. Produkcja stanowi kontynuację wydanej w 1996 roku Warhammer: Shadow of the Horned Rat i przynosi szereg usprawnień w oprawie i mechanice zabawy.

PCPS1

Warhammer Epic 40,000: Final Liberation
Warhammer Epic 40,000: Final Liberation

Strategiczne 15 grudnia 1997

Warhammer Epic 40,000: Final Liberation to osadzona w realiach popularnego uniwersum science-fiction strategia turowa, wyprodukowana przez studio deweloperskie Holistic Design. Fabuła gry przedstawia konflikt pomiędzy ludźmi i orkami, walczącymi o panowanie nad planetą Volistad. Gracz przejmuje kontrolę nad jedną ze stron i stara się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

PC

Adeptus Titanicus: Dominus
Adeptus Titanicus: Dominus

Strategiczne 2021 (wczesny dostęp od 31 maja 2018)

Adeptus Titanicus: Dominus to taktyczna gra bitewna z turowym systemem walki, pozwalająca na rozgrywanie bitew wielkich mechów w mrocznym uniwersum Warhammera 40,000. Produkcja oferuje bogaty wybór maszyn i uzbrojenia, a wszystkim tym możemy bawić się w kampanii, samodzielnych bitwach przeciwko sztucznej inteligencji oraz w trybie multiplayer.

PCPS4

Warhammer: Shadow of the Horned Rat
Warhammer: Shadow of the Horned Rat

Strategiczne 15 czerwca 1995

Opracowana przez studio Mindscape strategia czasu rzeczywistego bazująca na uniwersum gry bitewnej Warhammer Fantasy Battle. Warhammer: Shadow of the Horned Rat opowiada o losach najemnika, który zostaje wplątany w walkę o przyszłość Starego Świata.

PCPS1