Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Warhammer: Mark of Chaos - Battle March (PC)
OkładkaWarhammer: Mark of Chaos - Battle March (PC)

Warhammer: Mark of Chaos - Battle March PC

Oficjalny dodatek do wydanej w 2006 roku bitewnej strategii czasu rzeczywistego Warhammer: Mark of Chaos studia Black Hole Games.

To jest dodatek do gry Warhammer: Mark of Chaos.

Strategiczne | fantasy | RTS | Games Workshop

Warhammer: Mark of Chaos - Battle March Premiera PC

16marca2008

pudełko PL

23lipca2008

producent: Black Hole Games wydawca: Bandai Namco Entertainment wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Gry podobne do Warhammer: Mark of Chaos - Battle March

Medieval II: Total War

Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie II

The Golden Horde

Warhammer: Mark of Chaos - Battle March to pierwsze oficjalne rozszerzenie do bitewnej strategii czasu rzeczywistego, opartej na realiach niezwykle popularnego świata fantasy – Warhammer. Tytuł wydany pierwotnie na konsolę Xbox 360 wraz z podstawową wersją gry, teraz trafia także pod strzechy posiadaczy komputerów w formie klasycznego dodatku.

Bodaj najważniejszą nowością omawianej pozycji jest zupełnie nowa, kompletna kampania, w której kierujemy siłami dwóch niedostępnych w podstawce nacji Chaosu – uzdolnionymi magicznie Mrocznymi Elfami (Dark Elves) i potężnymi w bezpośrednim starciu Zielonoskórymi (Greenskins, których armie składają się w znakomitej większości z różnego rodzaju orków i goblinów). Obie strony zostały wyposażone w pełen zestaw charakterystycznych dla siebie oddziałów (m. in. wojenne hydry, zabójcy, czarni strażnicy, jaszczurzy jeźdźcy itp.), których umiejętne wykorzystanie jest niezbędne do pomyślnego zakończenia wszystkich rozdziałów kampanii. Fabuła Battle March zakłada wspólny sojusz wspomnianych wyżej frakcji, dlatego też w zależności od scenariusza do boju wysyłamy zastępy jednej z ras. O ile armie Zielonoskórych składają się w większości z typowych, twardych zabijaków i nie wymagają daleko idącego planowania taktycznego, o tyle w późniejszych misjach dość często dowodzimy oddziałami Mrocznych Elfów, które znacznie lepiej sprawdzają się w walce szarpanej, organizowaniu zasadzek i bardziej wyrafinowanych działaniach operacyjnych. Ponadto, czasami jesteśmy zmuszeni współpracować z siłami sprzymierzonymi, sterowanymi przez sztuczną inteligencję – wtedy kluczową kwestią jest umiejętność przeprowadzania skoordynowanych działań bojowych.

Nowe rasy zostały oczywiście obdarzone właściwym dla siebie kompletem bohaterów, odznaczających się wieloma pomysłowymi i innowacyjnymi zdolnościami. Z misji na misję zwiększają oni swoje doświadczenie i w coraz większym stopniu wspierają nasze regimenty w walce. Nie zapomniano też o rasach pochodzących z podstawowej wersji gry – autorzy uzupełnili ich szeregi nowymi formacjami, które wydatnie zwiększają wszechstronność i możliwości strategiczne armii. Zwiększono także oryginalną paletę magicznych przedmiotów.

Pod względem technicznym Battle March dorównuje jakością podstawce, oferując dobrej jakości szatę graficzną i ubogacając oprawę fabularną szerokim zestawem interesujących, fachowo wykonanych przerywników filmowych. Warto zwrócić uwagę także na nowe tryby rozgrywki online, które powinny szczególnie ucieszyć fanów oryginału.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 246 głosów czytelników.

Warhammer: Mark of Chaos - Battle March cena w dniu premiery: 59,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Warhammer: Mark of Chaos - Battle March

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Warhammer: Mark of Chaos - Battle March Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 3.2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256MB (GeForce 7800 lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows 2000/XP