Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360PS3
Okładka Warhammer 40,000: Space Marine (PC)
OkładkaWarhammer 40,000: Space Marine (PC)

Warhammer 40,000: Space Marine

Warhammer 40,000: Space Marine jest grą akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP), osadzoną w popularnym uniwersum space fantasy.

Akcji | TPP | science fiction | Warhammer 40,000 | TPS | kooperacja

Warhammer 40,000: Space Marine Premiera

6wrz2011

PC X360 PS3

Gry podobne do Warhammer 40,000: Space Marine

Darksiders II

Warhammer 40,000: Fire Warrior

Viking: Battle for Asgard

Krwawa gra akcji/TPP osadzona w świecie Warhammera 40.000, stworzona przez studio Relic Entertainment słynące do tej pory głównie z gier strategicznych (m.in. Homeworld, Kompania Braci i Dawn of War).

W Space Marine wcielamy się w postać Kapitana Titusa należącego do jednego z legionów imperialnych marines. Ci wielcy, zakuci w potężne zbroje żołnierze słyną ze świetnego wyszkolenia wojennego oraz brutalności w starciach z przeciwnikami. Tym razem będą musieli stawić czoła inwazji Orków na jednej z planet Imperium, gdzie opracowywane są najnowsze technologie bojowe.

Cechą charakterystyczną Space Marine jest położenie równego nacisku na strzelaniny oraz walkę wręcz. Podczas pojedynków na odległość możemy skorzystać z całej gamy charakterystycznych dla Warhammera 40,000 broni. Wśród nich znajdują się między innymi pistolety boltowe, ciężkie boltery, granatniki oraz działka stacjonarne. W starciach bezpośrednich nieoceniony jest z kolei chainsword, czyli połączenie miecza z piłą mechaniczną. Model walki wręcz został wyważony w taki sposób, aby zapewnić zabawę każdemu kto sięgnie po grę. Nie ma tutaj skomplikowanych sekwencji, ale pojedynki nie ograniczają się jedynie do bezmyślnego wciskania jednego klawisza.

Ze względu na taktykę stosowaną przez oddziały Kosmicznych Marines, czyli ciągłe parcie do przodu, w grze nie ma systemu przylegania do osłon. Można wprawdzie chować się za elementami otoczenia, ale trzeba mieć na uwadze, że część z nich może zostać zniszczona, co wymusza na nas ciągłe pozostawanie w ruchu. Podczas misji jesteśmy wspierani przez innych Marines, którym nie możemy jednak wydawać żadnych rozkazów.

Gra zawiera rozbudowany tryb multiplayer, którego znakiem rozpoznawczym jest edytor postaci. Już na samym początku kariery w meczach wieloosobowych możemy stworzyć własnego marine dobierając szereg podstawowych cech, pancerzy itp. Osiągając kolejne poziomy zaawansowania otrzymujemy coraz lepsze uzbrojenie i ekwipunek, a po dojściu do maksymalnego 41 poziomu liczba kombinacji różnych elementów wyglądu i wyposażenia marine sięga prawie dwóch miliardów. Dostępne są dwa typy rozgrywki wieloosobowej: walka o utrzymanie terenu i zespołowy deathmatch.

Space Marine prezentuje się bardzo dobrze od strony oprawy audiowizualnej. Wiernie odtworzone modele marines i przeciwników, utrzymane w konwencji projekty poziomów uzupełnia klimatyczna i doskonale dobrana muzyka. Odgłosy wystrzałów, przecinania ciała chainswordem i tym podobne tylko uzupełniają całość.

Ostatnia modyfikacja 29 czerwca 2011

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-16  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 1393 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,1 / 10 na podstawie 998 głosów czytelników.

Warhammer 40,000: Space Marine cena w dniu premiery: 119,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Warhammer 40,000: Space Marine

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Warhammer 40,000: Space Marine Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Quad Core i5 2.6 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce GTX 260 lub lepszy)
  • 20 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
  • łącze internetowe
X360
PS3
PC