Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 listopada 2011, 10:40

autor: Marcin "Sarge" Skierski

1,2 mln kopii gry Warhammer 40,000: Space Marine w sklepach i nowe dodatki DLC

Gra akcji Warhammer 40,000: Space Marine do końca września została rozesłana do sklepów w liczbie 1,2 miliona egzemplarzy i w grudniu doczeka się kolejnych dodatków DLC. Takie informacje firma THQ ujawniła w swoim raporcie finansowym za drugi kwartał bieżącego roku fiskalnego (1 lipca - 30 września 2011 roku).

Firma THQ ujawniła raport finansowy za drugi kwartał bieżącego roku fiskalnego, obejmujący okres od 1 lipca do 30 września. Dzięki temu poznaliśmy m.in. przybliżoną liczbę sprzedanych egzemplarzy gry Warhammer 40,000: Space Marine. Zapowiedziano także nowe dodatki DLC do dzieła studia Relic Entertainment.

1,2 mln kopii gry Warhammer 40,000: Space Marine w sklepach i nowe dodatki DLC - ilustracja #1

Amerykański wydawca ogłosił, że najnowsza produkcja rozgrywana w świecie Warhammera 40,000 do końca września została rozesłana do sklepów w liczbie 1,2 miliona kopii. Oczywiście nie oznacza to, że tyle samo egzemplarzy zostało zakupionych przez graczy. Z drugiej strony, do dziś rezultat mógł równie dobrze zostać poprawiony.

Niezły wynik najnowszego dzieła studia Relic Entertainment przyczynił się do uzyskania przez firmę THQ 146 milionów dolarów przychodu, co stanowi wzrost aż o 89% w stosunku do tego samego okresu ubiegłego roku (77,1 milionów dolarów). Mimo to, nie udało się uniknąć straty netto w wysokości 92,4 milionów dolarów. To niemal dwa razy więcej niż w drugim kwartale ubiegłego roku fiskalnego (47 milionów dolarów).

Spore oczekiwania pokłada się w bieżącym kwartale – odpowiednie zyski mają zapewnić takie produkcje jak Saints Row: The Third czy WWE ’12. Popularność zamówień przedpremierowych tych pozycji znacznie przekracza analogiczne rezultaty poprzednich odsłon serii. Sporym wzięciem powinno cieszyć się także akcesorium uDraw Game Tablet w wersji na PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Niestety, przesunięta została premiera tytułu dedykowanego temu urządzeniu. Mowa o Disney Animator, który według najnowszych informacji ukaże się między kwietniem 2012 roku a marcem 2013 roku.

1,2 mln kopii gry Warhammer 40,000: Space Marine w sklepach i nowe dodatki DLC - ilustracja #2

Brian Farrell (prezes THQ) zdradza, że to nie wszystko, co firma ma do zaoferowania. W następnym miesiącu mamy doczekać się zapowiedzi „jeszcze jednego ekscytującego i ważnego tytułu”. Nie przedstawiono żadnych wskazówek na jego temat, więc wszystkiego dowiemy się dopiero za kilka tygodni.

Zapowiedziano kolejne dodatki DLC do gry Warhammer 40,000: Space Marine

W grudniu ukażą się także nowe dodatki DLC do gry Warhammer 40,000: Space Marine. Jeden z nich wprowadzi tryb Chaos Unleashed do kooperacyjnego Exterminatusa. Wcielimy się w nim w członka oddziałów Chaosu i staniemy do walki z hordami Orków oraz żołnierzami Imperium.

Otrzymamy kolejne areny kooperacyjne, nowe rodzaje przeciwników oraz specjalne rundy z bossami w roli głównej. Poza tym wprowadzone zostaną trzy dodatkowe mapy do rozgrywki wieloosobowej: Habz Ablaze, Station Tertius oraz Aquila Canyon. Całość będzie kosztować 800 punktów Microsoftu lub 7,99 funtów (ok. 40 złotych).

1,2 mln kopii gry Warhammer 40,000: Space Marine w sklepach i nowe dodatki DLC - ilustracja #3

Autorzy opublikują także pakiet DLC wprowadzający standardowy tryb Capture the Flag, w którym wraz ze swoją drużyną bronimy własnej flagi, jednocześnie próbując zdobyć chorągiew przeciwników. Ta zawartość będzie darmowa.

Gracze będą mogli zakupić także dodatkowe skórki dla postaci: Salamanders, Alpha Legion, Legion of the Damned oraz Blood Angel. Cena takich paczek została ustalona na poziomie 240 punktów Microsoftu lub 2,39 funtów (ok. 12 złotych). Wszystkie dodatki DLC będą udostępniane za pośrednictwem usługi Steam, PlayStation Network oraz Xbox Live, a dokładne daty wydania zostaną ujawnione wkrótce.