Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweX360PS3Wii
Okładka WWE '12 (X360)

WWE '12

WWE '12 to czternasta odsłona cyklu symulacji wrestlingu, za której przygotowanie odpowiada ekipa deweloperska studia Yuke's. Gracze mogą wcielić się w swoich ulubionych zapaśników i stanąć do widowiskowych pojedynków wolnej amerykanki.

Sportowe | wrestling | multiplayer | podzielony/wspólny ekran

Okładka WWE '12 (X360)

producent: Yuke's

wydawca: THQ Inc.

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

22lis2011

X360 PS3 Wii

Seria z tradycjami, od 2006 roku wydawana pod tytułem SmackDown! vs. Raw, przeszła spore zmiany. W oczy od razu rzuca się zmiana tytułu, który został skrócony do prostego WWE '12. Studio Yuke's, wprowadziło do serii także kilka nowych technologii, które pomagają jeszcze lepiej odwzorować pojedynki zapaśników.

Najważniejsza z nich to „Predator Technology", czyli nowy system animacji. Wszystkie ruchy zawodników zostały stworzone od nowa. W dowolnym momencie możemy przerwać wykonywany ruch i przejść do innego wariantu, co daje większą kontrolę nad zawodnikiem i utrudnia przewidzenie ataków przeciwnika. Zmieniono także system chwytów. Zrezygnowano z dzielenia je na „słabe" i „silne". Ich siła zależy teraz od tego, w jakiej kondycji znajduje się oponent.

Wprowadzono możliwość atakowania poszczególnych części ciała przeciwnika. Szybkiego przeciwnika możemy pozbawić przewagi atakując jego nogi. Jednak jeśli zawodnikowi uda się założyć dźwignię czy sprowadzić nas do parteru, to ostatnią deską ratunku jest mini-gra. Zwycięży ten, kto szybciej wciśnie odpowiednie klawisze.

Szereg mniejszych zmian przygotowano w oprawie audiowizualnej. Ulepszono HUD, modele zawodników i ich sztuczną inteligencję. Ciekawostką jest WWE Universe 2.0, czyli serwis społecznościowy zintegrowany z WWE '12, w którym możemy obserwować własne postępy jak i wyzwać na pojedynek znajomych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 748 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,2 / 10 na podstawie 455 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 219,90 PLN

Klasyfikacja PEGI WWE '12

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
WWE '12 - już graliśmy!
WWE '12 - już graliśmy!

Przed premierą 20 lipca 2011, 11:39

Mamy więc grę oferującą każdemu wybranemu wrestlerowi szeroki wachlarz ciosów – często kontekstowych, uzależnionych od aktualnej pozycji naszej i przeciwnika – oraz opatrzoną świetnymi animacjami biorących udział w spektaklu. Szczególnie podczas prób chwytów – to, jaką akcję wykona zawodnik, zależy od okoliczności. Dużo też zależy od odpowiedniego wyczucia czasu. Bloki, przechwyty ciosów i płynne przejścia z bycia bitym w bijącego wymagają dobrego wyczucia rytmu we wciskaniu przycisków. System dopracowano na tyle, że przy odpowiednim skupieniu można osiągnąć kapitalne rezultaty.

X360
PS3
Wii