Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS3X360
Okładka WWE Legends of WrestleMania (PS3)
OkładkaWWE Legends of WrestleMania (PS3)

WWE Legends of WrestleMania

WWE Legends of WrestleMania to wyprodukowana przez studio Yuke's gra sportowa, adresowana głównie do fanów wrestlingu.

Sportowe | wrestling

Kolekcja gier
Obserwuj grę

WWE Legends of WrestleMania Premiera

20mar2009

X360 PS3

producent: Yuke's wydawca: THQ Inc. wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Gry podobne do WWE Legends of WrestleMania

WWE 2K14

WWE 2K15

WWE SmackDown vs. Raw 2011

WWE Legends of WrestleMania to gra o tematyce sportowej, podejmująca tematykę wrestlingu. Produkt ten pod wieloma względami nawiązuje do gier z serii WWE SmackDown vs. RAW. Za przygotowanie Legends of Wrestlemania odpowiedzialne jest studio developerskie Yuke’s.

W omawianym produkcie zawarto około czterdziestu legendarnych postaci tego sportu. Mowa tu o wrestlerach, którzy największą popularnością cieszyli się w latach osiemdziesiątych oraz dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Są to takie nazwiska jak Hulk Hogan czy Andre the Giant. Producent zadbał naturalnie o to żeby każdy z wrestlerów dysponował specyficznymi dla siebie ruchami. Gracz może ponadto liczyć na dodatkowe atrakcje, między innymi w postaci efektownych wejść tych zawodników na ring. W Legends of WrestleMania na znaczeniu przybrały także postaci menadżerów niektórych sportowców. Osoby te są w stanie zwiększać szanse odniesienia zwycięstwa swojego podopiecznego, między innymi poprzez odwracanie uwagi sędziego.

Sterowanie zostało nieznacznie przemodelowane w stosunku do gier z serii SmackDown vs. RAW. Jedną z głównych nowości jest dodanie rozbudowanego systemu łączenia kolejnych ataków w bardziej złożone combosy. Pewnych zmian doczekał się również system chwytów.

Do dyspozycji gracza oddano wiele różnych trybów zabawy. Mowa tu między innymi o trybie WrestleMania Tour Mode, w którym uczestniczy się w najważniejszych pojedynkach tytułowego widowiska. Legends of Wrestlemania zawiera także tryb Create-A-Legend, umożliwiający stworzenie własnego zawodnika od podstaw. Nie brakuje multiplayera. Zabawa może odbywać się przy jednej konsoli lub w Internecie.

Oprawa wizualna Legends of WrestleMania prezentuje stosunkowo wysoki poziom wykonania. Szczególnie duży nacisk położono na odwzorowanie ogólnego klimatu walk z tamtego okresu. Stało się to możliwe między innymi dzięki zastosowaniu charakterystycznych ujęć kamery. Na uwagę zasługują też dokładnie wykonane animacje ruchów widocznych na ringu zawodników.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran  

Nośnik: 1 BD

Ocena użytkowników: 5,6 / 10 na podstawie 456 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,6 / 10 na podstawie 34 głosów czytelników.

WWE Legends of WrestleMania cena w dniu premiery: 279,90 PLN

Klasyfikacja PEGI WWE Legends of WrestleMania

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

WWE Legends of WrestleMania Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
X360
PS3