Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS3WiiPSPNDSPS2X360
Okładka WWE SmackDown vs. Raw 2009 (PS3)
OkładkaWWE SmackDown vs. Raw 2009 (PS3)

WWE SmackDown vs. Raw 2009

WWE SmackDown vs. Raw 2009 to zaawansowana symulacja wrestlingu, wyprodukowana przez specjalizujące się w tego rodzaju grach studio deweloperskie Yuke's. Gracze mogą wcielić się w ulubionych zapaśników federacji WWE (m.in. The Undertaker, Mr.

Sportowe | wrestling | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

WWE SmackDown vs. Raw 2009 Premiera

7lis2008

X360 PS3 PS2 Wii PSP NDS

producent: Yuke's wydawca: THQ Inc. wydawca PL: CD Projekt S.A.

Gry podobne do WWE SmackDown vs. Raw 2009

Def Jam: Icon

WWE Legends of WrestleMania

TNA iMPACT!

WWE SmackDown vs. Raw 2009 to kolejna odsłona wydawanej od wielu lat serii gier sportowych. Produkt ten podejmuje tematykę wrestlingu, czyli cieszącego się największym zainteresowaniem w Stanach Zjednoczonych oraz Japonii „sportu walki”, w którym najbardziej liczy się efektowne show z udziałem profesjonalnych aktorów. Edycja 2009 nie wprowadza żadnych rewolucyjnych zmian do rozgrywki, oferując jednak kilka zupełnie nowych elementów. Gra przygotowana została z myślą o posiadaczach sześciu różnych platform sprzętowych.

Jedną z głównych atrakcji opisywanej produkcji z oczywistych względów są sami wrestlerzy. SmackDown vs. Raw 2009 do zaoferowania ma zawodników znanych ze wszystkich trzech programów telewizyjnych, wyświetlanych pod wspólnym logiem organizacji WWE. Mowa tu o WWE RAW, WWE SmackDown oraz ECW. Gracz może przejąć kontrolę nad takimi sławami tego sportu jak The Undertaker, Mr. Kennedy, John Cena, Matt Hardy czy Randy Orton. Ponadto w grze znajduje się wiele ukrytych postaci, wśród których nie zabrakło dawnych sław wrestlingu. Bardzo duży nacisk położono na odwzorowanie wyglądu zawodników oraz charakterystycznych dla nich ruchów, najczęściej stanowiących wykonywane przez nich akcje końcowe.

Kluczowy punkt programu w dalszym ciągu stanowi rozbudowany tryb kariery, w którym gracz wciela się w postać niedoświadczonego wrestlera, stopniowo awansując w rankingu najlepszych zawodników. Tryb ten cechuje się nieliniowym przebiegiem rozgrywki, umożliwiając dostosowanie przebiegu kariery do własnych upodobań. Gracz może zawalczyć o wiele różnych tytułów mistrzowskich. Zmianom mogą też podlegać zasady. Oprócz klasycznych pojedynków jeden na jednego są to między innymi starcia z użyciem znalezionych przedmiotów czy walki rozgrywane wewnątrz wielkich metalowych klatek.

Jedna z głównych nowości zawartych w opisywanej wersji 2009 dotyczy dodania edytora o nazwie Create-A-Finisher. Narzędzie to pozwala na stworzenie własnego ruchu specjalnego, którego użycie równoznaczne jest z pokonaniem przeciwnika. W grze pojawia się także nowy tryb, a mianowicie Road to WrestleMania Mode. Głównym celem gracza staje się tu zakwalifikowanie do najbardziej rozpoznawalnej imprezy typu PPV, czyli tytułowej WrestleManii.

Opisywana wersja na konsolę Xbox 360 charakteryzuje się przede wszystkim bardzo szczegółową oprawą wizualną. Ważną nowością jest dodanie kooperacji, dzięki czemu możliwe staje się wykonywanie ruchów łączonych, aktywnie współpracując ze swoim kolegą z zespołu. Omawiana edycja umożliwia ponadto pobieranie dodatkowych materiałów z Internetu, wzbogacając tym samym właściwą grę.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran  

Ocena użytkowników: 6,4 / 10 na podstawie 2163 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,1 / 10 na podstawie 127 głosów czytelników.

WWE SmackDown vs. Raw 2009 cena w dniu premiery: 229,90 PLN

Klasyfikacja PEGI WWE SmackDown vs. Raw 2009

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

WWE SmackDown vs. Raw 2009 Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8MB
X360
PS3
PS2
Wii
PSP
NDS