Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweX360PS2
Okładka Wrestle Kingdom (X360)

Wrestle Kingdom

Yuke's Media Creations, firma znana z bogatej serii gier “zapaśniczych” (m.in. WWE SmackDown na Playstation oraz WWE WrestleMania na GameCube), wkracza na rynek Xboxa 360.

Sportowe

Okładka Wrestle Kingdom (X360)

producent: Yuke's

data premiery gry:

22gru2005

X360

20lip2006

PS2

Yuke's Media Creations, firma znana z bogatej serii gier “zapaśniczych” (m.in. WWE SmackDown na Playstation oraz WWE WrestleMania na GameCube), wkracza na rynek Xboxa 360. W grze Wrestle Kingdom zakupiono licencję na użycie wizerunku prawdziwych zawodowych zapaśników z Japonii, dzięki czemu możesz wziąć udział w zawodach wcielając się w znanych sportowców kraju kwitnącej wiśni. System rozgrywki przypomina znane produkcje firmy AKI. Ciosy wyprowadzasz przyciskiem X, natomiast A używasz do mocowania się. Gdy już znajdziesz się z przeciwnikiem w zwarciu, możesz próbować różnych kombinacji klawiszy oraz kierunków by wykonywać rozmaite uderzenia, przytrzymania i rzuty. Przycisk Y pozwala Ci biegać i odbijać się od lin wprost na oponenta. Prawy joystick analogowy jest używany do prowokowania przeciwnika, a także, kiedy dzięki udanym ciosom uda Ci się zgromadzić odpowiednią ilość energii, w połączeniu z innymi przyciskami, będzie służył do wykonania ciosu kończącego, specyficznego dla danego zapaśnika.

W trakcie walki możesz koncentrować się na konkretnych częściach ciała twojego przeciwnika, aby zmęczyć go i zmniejszyć jego możliwość obrony przed atakami. Pod względem animacji, ciosy i chwyty w Wrestle Kingdom nie różnią się od poziomu innych produkcji konsolowych. Natomiast modele oraz tekstury są bardzo dobrej jakości – wyraźne oraz bogate w szczegóły. Postacie zapaśników oraz animacje ich twarzy wykonane są realistycznie. Dużo pracy włożono w odwzorowanie areny walk oraz przypatrującej się widowisku publiczności.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 4,1 / 10 na podstawie 76 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 4,3 / 10 na podstawie 16 głosów czytelników.

Gry podobne do Wrestle Kingdom

Wymagania wiekowe Wrestle Kingdom

12+

Wymagania sprzętowe Wrestle Kingdom

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
X360
PS2