Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiX360
Okładka Rumble Roses XX (X360)

Rumble Roses XX X360

Rumble Roses XX jest sequelem symulatora wrestlingu w 2004 roku. Tym razem ludzie z japońskiej korporacji Konami postanowili wykorzystać znacznie większy potencjał (głównie w dziedzinie generowania dopracowanej trójwymiarowej grafiki) platformy Microsoft Xbox 360.

Bijatyki | wrestling | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Rumble Roses XX (X360)

producent: Konami

wydawca: Konami

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

28marca2006

Rumble Roses XX jest sequelem wirtualnych zapasów, wydanych w 2004 roku i zadedykowanych wyłącznie konsoli Sony PlayStation 2. Tym razem ludzie z japońskiej korporacji Konami postanowili wykorzystać ogromny potencjał (głównie w dziedzinie generowania dopracowanej trójwymiarowej grafiki) platformy Microsoft Xbox 360, gdyż właśnie w powiązaniu z owym systemem elektroniczno-rozrywkowym zaprezentowali omawianą kontynuację podczas prestiżowych targów Tokyo Game Show 2005.

Dzieło dalekowschodnich developerów wyróżnia się na tle konkurencyjnych pozycji przede wszystkim zbiorem postaci, którymi można toczyć boje w ringu. Bowiem w rolach głównych występują tu rozmaite kobiety, więc podziwiamy nie tylko efektowne chwyty, rzuty i inne ciosy, lecz także szczególnie miłe męskiemu oku niewieście krągłości i pozostałe urokliwe aspekty zawodniczek. Na ekranie oglądamy zarówno sportsmenki z poprzedniej części serii Rumble Roses (m.in. Reiko i Dixie), jak i nigdzie nie pokazywane wcześniej persony.

Oczywiście bohaterki (jest ich ponad dwadzieścia) dysponują dość szerokimi wachlarzami zagrań ofensywnych i defensywnych, a dodatkowo każda posiada określone sympatie i antypatie wśród reszty zapaśniczek. Stanowi to bardzo istotną sprawę w momencie kompletowania dwuosobowej drużyny, ponieważ wyłącznie dobre wzajemne nastawienie partnerek gwarantuje skuteczność zespołowego działania. Autorzy przygotowali sporo odmiennych wariantów zabawy, dostępnych w trybie single-player oraz w ramach opcji multiplayer. Ta ostatnia pozwala przede wszystkim na połączenie się maksymalnie czterech użytkowników za pośrednictwem internetowej usługi Xbox Live. Twórcy zadbali też o wprowadzenie specjalnego sieciowego rankingu i pozwolili klientom na pobieranie różnych bonusów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 6,6 / 10 na podstawie 82 głosów czytelników.

Gry podobne do Rumble Roses XX

Klasyfikacja PEGI Rumble Roses XX

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Rumble Roses XX

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Rumble Roses XX coraz bliżej premiery, nowe informacje
Rumble Roses XX coraz bliżej premiery, nowe informacje

wiadomość23 stycznia 2006

Firma Konami ujawniła kilka nowych szczegółów dotyczących Rumble Roses XX - sequela wirtualnych zapasów, w którym gracze kierują poczynaniami wojowniczych kobiet (nierzadko koncentrując się nie tyle na efektownych chwytach, rzutach czy wyprowadzaniu innych ciosów, co na podziwianiu krągłości oraz ogólnego „uroku” wizualnego zawodniczek z różnych ujęć).