Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiX360
Okładka Dead or Alive 4 (X360)

Dead or Alive 4 X360

Kolejna odsłona słynnej serii zręcznościowych bijatyk od studia Team Ninja.

Bijatyki | multiplayer | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Dead or Alive 4 (X360)

producent: Team Ninja

wydawca: Koei Tecmo

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

29grudnia2005

3listopada2006

pudełko PL

Kolejna odsłona sławnej bijatyki, tym razem oznaczona numerem cztery. Dead or Alive 4 łączy w sobie wszystkie zalety części trzeciej oraz DoA Ultimate. Możemy więc grać przez sieć korzystając z zaawansowanej technologii Xbox Live i ogromnych możliwości Xboxa 360.

W DoA 4 znajdujemy trzy nowe postaci, są to: Eliot, mężczyzna walczący stylem Keii Ken opartym na szybkich ciosach otwartą dłonią; Kokoro, czarnowłosa piękność używająca stylu Akiry z Virtua Fighter oraz zapaśniczka z twarzą zasłoniętą maską. Oprócz ww., możemy także zagrać doskonale znanymi już postaciami, takimi jak np. Ryu Hayabusą czy Kasumi.

Technika gry nie zmieniła się zanadto - wygląda tak jak we wcześniejszych częściach, czyli jest to bijatyka w starym stylu. Dopracowano zasady wykonywania kontrataków, by defensywa stała się równie istotna jak atak. Ulepszono też system rozgrywki sieciowej, wprowadzając podział na klany, z których każdy może mieć własny wizerunek, kolorystykę i herb. Tak jak to miało miejsce w przypadku DoA: Ultimate, gracze mają możliwość uczestniczenia w międzynarodowych turniejach.

Zdecydowanej poprawie uległa też oprawa audiowizualna. Dzięki możliwościom Xboxa 360, czwarta część DoA może pochwalić się wysoką rozdzielczością dla telewizorów HDTV oraz obsługą wielokanałowego dźwięku przestrzennego. Postacie składają się z większej ilości poligonów, a silnik gry dba o to, by zachowane zostały wszystkie prawa fizyki. Tradycyjnie wielopoziomowe areny są znacznie bardziej rozbudowane, pełne przeróżnych niespodzianek, takich jak np. przejeżdżające samochody, pod które można wepchnąć przeciwnika. Nie brakuje też dużej ilości rozmaitych sprzętów, które oczywiście można zniszczyć.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 344 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 199,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Dead or Alive 4

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Dead or Alive 4

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Dead or Alive 4 - recenzja gry
Dead or Alive 4 - recenzja gry

Recenzja 24 lutego 2006, 10:31

Esencją walki w Dead or Alive 4 są przechwyty. Oczywiście na samym początku, o ile gracz nie wprawił się odpowiednio w poprzednich częściach, czeka go raczej bezmyślne młócenie na oślep. Dopiero z czasem okaże się, że pójście na wymianę pacnięć, to najprostsza droga do częstych porażek i rzadkich wygranych. Obeznany przeciwnik szybko wyczuje, że stosujemy tylko najprostsze kombinacje na jeden przycisk i natychmiast brutalnie przechwyci i skontruje taki atak. Oczywiście walka z komputerem nie jest tak trudna, jak ta z żywym graczem, ale przyzwoitą rozgrzewkę oferuje poziom trudności Very Hard. Maszyna będzie próbowała przechwytywać nasze ciosy właściwie na każdym poziomie, ale duża ilość kontynuacji spowoduje, że w końcu zaczniemy myśleć i świadomie kontrolować nasze odruchy – a to już coś. Oczywiście możemy przejść grę na poziomie normal stosując bezładne, nieskomplikowane techniki, ale wyrobi to w nas tylko złe nawyki i przywiązanie do chaotycznej walki na wymianę ciosów.