Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiX360
Okładka Dead or Alive 4 (X360)
OkładkaDead or Alive 4 (X360)

Dead or Alive 4 X360

Kolejna odsłona słynnej serii zręcznościowych bijatyk od studia Team Ninja.

Bijatyki | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dead or Alive 4 Premiera X360

29grudnia2005

pudełko PL

3listopada2006

producent: Team Ninja wydawca: Koei Tecmo wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Dead or Alive 4

Tekken 7

Tekken 6

Mortal Kombat vs DC Universe

Kolejna odsłona sławnej bijatyki, tym razem oznaczona numerem cztery. Dead or Alive 4 łączy w sobie wszystkie zalety części trzeciej oraz DoA Ultimate. Możemy więc grać przez sieć korzystając z zaawansowanej technologii Xbox Live i ogromnych możliwości Xboxa 360.

W DoA 4 znajdujemy trzy nowe postaci, są to: Eliot, mężczyzna walczący stylem Keii Ken opartym na szybkich ciosach otwartą dłonią; Kokoro, czarnowłosa piękność używająca stylu Akiry z Virtua Fighter oraz zapaśniczka z twarzą zasłoniętą maską. Oprócz ww., możemy także zagrać doskonale znanymi już postaciami, takimi jak np. Ryu Hayabusą czy Kasumi.

Technika gry nie zmieniła się zanadto - wygląda tak jak we wcześniejszych częściach, czyli jest to bijatyka w starym stylu. Dopracowano zasady wykonywania kontrataków, by defensywa stała się równie istotna jak atak. Ulepszono też system rozgrywki sieciowej, wprowadzając podział na klany, z których każdy może mieć własny wizerunek, kolorystykę i herb. Tak jak to miało miejsce w przypadku DoA: Ultimate, gracze mają możliwość uczestniczenia w międzynarodowych turniejach.

Zdecydowanej poprawie uległa też oprawa audiowizualna. Dzięki możliwościom Xboxa 360, czwarta część DoA może pochwalić się wysoką rozdzielczością dla telewizorów HDTV oraz obsługą wielokanałowego dźwięku przestrzennego. Postacie składają się z większej ilości poligonów, a silnik gry dba o to, by zachowane zostały wszystkie prawa fizyki. Tradycyjnie wielopoziomowe areny są znacznie bardziej rozbudowane, pełne przeróżnych niespodzianek, takich jak np. przejeżdżające samochody, pod które można wepchnąć przeciwnika. Nie brakuje też dużej ilości rozmaitych sprzętów, które oczywiście można zniszczyć.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,1 / 10 na podstawie 346 głosów czytelników.

Dead or Alive 4 cena w dniu premiery: 199,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Dead or Alive 4

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.

Dead or Alive 4 Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live