Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 września 2008, 09:00

autor: Ramsik

Twórcy serii Ninja Gaiden i Dead or Alive pracują nad trzema projektami

Pomimo poważnych kłopotów kadrowych, z jakimi z pewnością boryka się Team Ninja po odejściu Tomonobu Itagakiego i wielu przychylnych mu developerów, studio nie zamierza się poddawać. Obecnie pracuje bowiem nad trzema grami.

Pomimo poważnych kłopotów kadrowych, z jakimi z pewnością boryka się Team Ninja po odejściu Tomonobu Itagakiego i wielu przychylnych mu developerów, studionie zamierza się poddawać. Obecnie pracuje bowiem nad trzema grami.

Nie jest to bynajmniej plotka, gdyż informacja została podana na konferencji prasowej firmy Tecmo przez jej prezesa, pana Yasuharu Kakiharę. W biurach Team Ninja powstają obecnie aż trzy produkcje na raz – na razie wiemy o nich tylko tyle, że podobnie jak Ninja Gaiden 2 należeć będą do gatunku gier akcji i są szykowane do wydania na całym świecie. Taka koncepcja nieco różni się od tego, co niewiele ponad miesiąc temu w jednym z wywiadów wyznał Yoshimi Yasuda, były prezes Tecmo. Przypomnę, że wówczas powiedział on, iż podległy jego firmie Team Ninja pracuje nad grą reprezentującą zupełnie inny gatunek niż te, z którymi twórcy serii Ninja Gaiden i Dead or Alive dotychczas mieli do czynienia. Tak czy owak, pierwsze konkrety na temat nadchodzących gier od Team Ninja poznamy podczas najbliższego Tokyo Game Show, które odbędzie się w stolicy Japonii w dniach 9-12 października.

gry