Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 23 września 2008

Kiedy zagramy w Quantum of Solace?
Kiedy zagramy w Quantum of Solace?

Jiker, 23 września 2008, 16:27

Koncern Activision Blizzard zdecydował się na ujawnienie oficjalnej daty debiutu produkcji o tytule Quantum of Solace. Pozycja, będąca hybrydą FPS-a i gry TPP, zostanie oparta na dwóch filmach o przygodach Jamesa Bonda. Obejmie ona wydarzenia zarówno z Quantum of Solace, jak i z wcześniejszego Casino Royale.

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (14 - 20 wrześńia)
Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (14 - 20 wrześńia)

Przemysław Zamęcki, 23 września 2008, 14:36

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym notowaniem najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii według organizacji Charttrack. Obejmuje ono okres między 14 a 20 września.

Fallout 3 ukończony w mniej niż 80 minut
Fallout 3 ukończony w mniej niż 80 minut

Hed, 23 września 2008, 13:58

Twórcy Fallouta 3, firma Bethesda, zorganizowali mały zamknięty turniej dla członków własnego zespołu na jak najszybsze ukończenie fabuły głównej. Wygrał jeden z testerów - Sam Bernstein, który ukończył grę w czasie 75 minut. Oczywiście nie oznacza to, że odkrycie całości zaprezentowanego przez twórców świata zajmie zaledwie ponad godzinę.

W nową grę twórcy Sonika zagrają nawet pingwiny
W nową grę twórcy Sonika zagrają nawet pingwiny

Jiker, 23 września 2008, 13:49

Już tylko szesnaście dni pozostało do ujawnienia nowej produkcji Yuji Naka, japońskiego producenta słynącego z tego, że jest głównym twórcą postaci Sonika – Naddźwiękowego Jeża, który od kilkunastu lat wspólnie ze swoimi przyjaciółmi zabawia nas w poświęconych sobie grach. Jaka będzie kolejna produkcja jego kreatora?

Amerykańska premiera LEGO Batman: The Videogame
Amerykańska premiera LEGO Batman: The Videogame

vampire, 23 września 2008, 13:45

Dziś odbyła się amerykańska premiera LEGO: Batman, kolejnej zręcznościówki przenoszącej znanych filmowych bohaterów do świata duńskich klocków. Tytuł ukazał się jednocześnie na wszystkich dostępnych platformach, czyli komputerach i konsolach Xbox 360, PS3, PS2, Wii, Nintendo DS i PSP. Na Starym kontynencie gra zawita nieco później, 10 października.

Premiery gier w Polsce (15-21 września)
Premiery gier w Polsce (15-21 września)

Vercetti, 23 września 2008, 12:50

Ubiegły tydzień upłynął nam pod znakiem premier kilku głośnych tytułów. Na polskim rynku zadebiutowała wreszcie strzelanina Crysis: Warhead, CD Projekt wypuścił rozszerzoną edycję Wiedźmina, a Electronic Arts po przebojach z betą oficjalnie uruchomiło finalną wersję Warhammera Online.

FIFA 09 i Legia Warszawa
FIFA 09 i Legia Warszawa

fsm, 23 września 2008, 12:09

W finale Ligi Mistrzów Legia Warszawa rozgromiła Arsenal Londyn! – tak zaczyna się prasowa informacja rozesłana do mediów, z której dowiadujemy się, że 19 września Legia Warszawa podpisała umowę z Electronic Arts Polska, na mocy której EA stał się oficjalnym partnerem klubu, a legionistów ujrzymy w nowej FIFIE.

Tajemniczy projekt twórców Penumbry
Tajemniczy projekt twórców Penumbry

Hed, 23 września 2008, 11:54

Firma Frictional Games, twórcy dobrze znanej serii horrorów Penumbra, zapowiedzieli nowy projekt. Jak można było się spodziewać nowe dzieło to kolejny mroczny horror. Niestety nie poznaliśmy jeszcze jego tytułu. Znamy za to kilka ogólnych wytycznych co do charakteru gry oraz pierwsze grafiki przedstawiające stylistykę projektu.

EMPiK - Top Lista - tydzień 38 (23/09/08)

Przemysław Zamęcki, 23 września 2008, 11:50

Zapraszamy do kolejnego notowania najlepiej sprzedających się gier w salonach EMPiK. Na liście znajdują się tytuły wydane na komputery osobiste oraz konsole PS2, PS3 i Xbox 360. Dane pochodzą z okresu pomiędzy 15 a 21 września i zostały zebrane w 123 salonach sieci.

Windows 7 automatycznie wyszuka aktualizacje do gier
Windows 7 automatycznie wyszuka aktualizacje do gier

vampire, 23 września 2008, 11:45

Wygląda na to, że wraz z premierą Windows 7 (znanego wcześniej pod kodową nazwą Blackbomb i Vienna) Microsoft planuje wprowadzić dodatkowe funkcje specjalnie dla graczy. Przy starcie systemu pojawiałoby się okno pozwalające określić, z których opcji chcemy skorzystać.

Multiplayer w GTA IV tylko przez Windows Live
Multiplayer w GTA IV tylko przez Windows Live

vampire, 23 września 2008, 10:57

O tym, że pecetowa wersja GTA IV otrzyma wsparcie Games for Windows Live pisaliśmy już w sierpniu. Wczoraj natomiast Microsoft oficjalnie poinformował, że najnowsze dzieło Rockstar, podobnie jak Fallout 3, Warhammer 40,000: Dawn of War II i Quantum of Solace: The Game opatrzone zostanie znanym logiem tej usługi. Tak więc wykorzysta oferowane przez nią możliwości sieciowe oraz tutejszy odpowiednik xboxowego Marketplace'u. Niestety oznacza to również, że sieciowe potyczki będą mogli toczyć jedynie użytkownicy Live.

Final Fantasy XIII ma już sfinalizowaną, spójną fabułę
Final Fantasy XIII ma już sfinalizowaną, spójną fabułę

Jiker, 23 września 2008, 10:56

Final Fantasy XIII rozpala umysły wielu graczy. W tym także po raz pierwszy miłośników konsol koncernu Microsoft (nie licząc części jedenastej, która była produkcją MMO oderwaną od głównego nurtu serii). Ucieszy ich zapewne informacja, że produkcja najnowszej propozycji Square Enix z gatunku jRPG przebiega sprawnie.

Fable 2 gotowy!
Fable 2 gotowy!

Hed, 23 września 2008, 10:45

Chociaż już jakiś czas temu wiele sygnałów wskazywało, że gra jest już na ukończeniu jednak dopiero dziś dowiedzieliśmy się z ust samego twórcy, że tytuł wszedł w fazę Gold, co oznacza, że proces produkcji został zamknięty. Teraz wszystko zależy od tłoczni, wydawcy oraz lokalnych dystrybutorów. Czy druga odsłona okaże się lepsza od pierwowzoru?

Nowe Halo od Bungie? Nowe Halo od kogoś innego?
Nowe Halo od Bungie? Nowe Halo od kogoś innego?

fsm, 23 września 2008, 10:31

Obrazkowa kampania mająca na celu podkręcenie atmosfery przed głoszeniem kolejnej gry od Bungie Studios trwa od jakiegoś czasu. Tymczasem sprawa jest ciekawsza, niż się wydaje...

Nowy Golden Axe z europejską datą premiery
Nowy Golden Axe z europejską datą premiery

Jiker, 23 września 2008, 09:56

Cykl Golden Axe obrósł kultem jeszcze w 1989 roku, kiedy to doszło do premiery pierwszej jego odsłony. Zapoczątkował przy tym tak naprawdę gatunek chodzonych bijatyk. Czy Golden Axe nowej generacji podtrzyma tradycję i nie zepsuje dobrego imienia serii?

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (23 września 2008)

Jiker, 23 września 2008, 09:37

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: ścigamy się po bezdrożach, malujemy świat de Blob, łatamy najemników, przeglądamy Osiągnięcia Banjo, testujemy demonstrację STCC The Game. Zapraszamy do lektury.