Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 30 września 2008

Francuski PlayStation 3 Magazine donosi - Uncharted 2 nadciąga
Francuski PlayStation 3 Magazine donosi - Uncharted 2 nadciąga

Jiker, 30 września 2008, 16:31

Nasze domysły z grudnia zeszłego roku, dotyczące kontynuacji Uncharted: Drake’s Fortune, znalazły najprawdopodobniej potwierdzenie w rzeczywistości. Jeśli wierzyć informacjom przedstawionym przez czytelników francuskiego wydania PlayStation 3 Magazine, nowe przygody Nathana Drake’a znajdują się już w produkcji.

Królewska 57 - odc. 18 - Łączy nas pasja
Królewska 57 - odc. 18 - Łączy nas pasja

Antoni Łuchniak, 30 września 2008, 16:10

Żadna gra na świecie nie wygra z darmową kiełbasą, szaszłykiem, grochówką, czy piwkiem. Ale nie ma to jak dobra okazja do wspólnej imprezy.

Shellshock 2: Blood Trails już na święta
Shellshock 2: Blood Trails już na święta

Hed, 30 września 2008, 15:13

Według najnowszych informacji jakie udostępnił Eidos, kontynuacja pochodzącej z 2004 roku gry ShellShock: Nam '67 zostanie wydana w najbliższe święta. Oczywiście już jakiś czas temu wiadomo było, że prace nad Shellshock 2: Blood Trails trwają, jednak nie spodziewaliśmy się tego brutalnego tytułu jeszcze w bieżącym roku. Dobra nowina dla miłośników bezkompromisowych i ostrych gier akcji.

Kryzys na Wall-Street a branża gier

vampire, 30 września 2008, 13:53

Również przedstawicieli branży elektronicznej rozrywki dotknął poniedziałkowy krach na Wall Street - Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, który nastąpił po tym, jak Izba Reprezentantów odrzuciła plan ratowania sektora finansowego USA poprzez wyłożenie na niego 700 miliardów dolarów pochodzących z pieniędzy podatników. Na skutek tego wczoraj indeks Dow Jones zaliczył spadek aż o 777 pkt.

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (21 - 27 września)
Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (21 - 27 września)

Przemysław Zamęcki, 30 września 2008, 13:26

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym notowaniem najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii według organizacji Charttrack. Obejmuje ono okres między 21 a 27 września.

Google Lively platformą do gier sieciowych
Google Lively platformą do gier sieciowych

Jiker, 30 września 2008, 13:20

Lively – uruchomiona na początku sierpnia darmowa platforma komunikacyjna firmy Google – miała być rzeczywistą alternatywą dla produktów pokroju Second Life. Tak się jednak nie stało, głównie z uwagi na małą różnorodność i oryginalność proponowanych rozwiązań. Sytuacja ma jednak szansę ulec zmianie, o czym starał się nas przekonać Kevin Hanna, dyrektor kreatywny Google Lively.

Rozpoczęto juz prace nad Saints Row 3
Rozpoczęto juz prace nad Saints Row 3

vampire, 30 września 2008, 12:53

W serwisie Play możemy znaleźć wywiad z Danem Suttonem, jednym z producentów studia Volition, twórców serii Saints Row. Okazuje się, że chociaż wciąż jeszcze nie doczekaliśmy się wydania drugiej odsłony cyklu, ekipa rozpoczęła już pracę nad trójką. Niestety Dan nie chciał wyjawić żadnych szczegółów na jej temat.

EMPiK - Top Lista - tydzień 39 (30/09/08)

Przemysław Zamęcki, 30 września 2008, 12:47

Zapraszamy do kolejnego notowania najlepiej sprzedających się gier w salonach EMPiK. Na liście znajdują się tytuły wydane na komputery osobiste oraz konsole PS2, PS3 i Xbox 360. Dane pochodzą z okresu pomiędzy 22 a 28 września i zostały zebrane w 123 salonach sieci.

Demo Mirror’s Edge 6 listopada - czy dla każdego?
Demo Mirror’s Edge 6 listopada - czy dla każdego?

Hed, 30 września 2008, 11:50

Na łamach sklepu internetowego Gamestop znajduje się informacja o demie tej oczekiwanej gry. Według niej wersja demonstracyjna ma pokazać się 6 listopada i być dostępna ekskluzywnie dla osób, które zamówią w tym sklepie przedpremierowy egzemplarz (za sprawą specjalnego kodu wysyłanego kilka dni przed powyższą datą).

Specjalna edycja Rock Banda poświęcona AC/DC
Specjalna edycja Rock Banda poświęcona AC/DC

Jiker, 30 września 2008, 11:42

Jeszcze dziś dojdzie do oficjalnej zapowiedzi pierwszego rozszerzenia do gier z cyklu Rock Band, donosi internetowe wydanie gazety New York Times. Oficjalny spin-off zostanie poświęcony w całości australijskiemu zespołowi hardrockowemu AC/DC. Dowiedzieliśmy się ponadto, że Rock Band 2 w wersji na Wii doczeka się dodatków publikowanych w ramach usługi WiiConnect24.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (30 września 2008)

Jiker, 30 września 2008, 11:01

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: bawimy się marakasami, wcielamy się w Napoleona, oglądamy dzikie zwierzęta, zdobywamy Trofea w Quantum of Solace i Mirror’s Edge, gramy za darmo w Pirates of the Burning Sea. Zapraszamy do lektury.

Gry MMO na PSP?
Gry MMO na PSP?

Hed, 30 września 2008, 10:51

Prezes Sony Online Entertainment, John Smedley, zapowiedział w jednym z wywiadów, że firma rozważa prace nad sieciowymi grami dla wielu użytkowników w wersji na przenośną konsolę PSP. Informacja niezwykle ciekawa i dająca do myślenia – czy już wkrótce będziemy mogli nabijać poziomy naszej postaci podczas jednej z niezwykle ekscytujących podróży polskimi kolejami?

Motorstorm: Pacific Rift prawie ukończony
Motorstorm: Pacific Rift prawie ukończony

vampire, 30 września 2008, 10:47

Dowiedzieliśmy się, że Motorstorm: Pacific Rift, czyli druga odsłona całkiem dobrze ocenianej (średnio 83% według serwisu GameRankings) gry wyścigowej przeznaczonej jedynie na konsolę PS3 jest niemal ukończona. Jej twórcy, Evolution Studios, oddali już w ręce testerów kandydata do finalnej wersji programu.

Bioshock PS3 powędrował do tłoczni
Bioshock PS3 powędrował do tłoczni

Jiker, 30 września 2008, 09:58

Wyprodukowany przez firmy 2K Marin, 2K Boston, 2K Australia i Digital Extremes Bioshock w wersji na konsolę PlayStation 3 został ukończony, w związku z czym powędrował do tłoczni. Do jego światowej premiery dojdzie już 21 października. Nieco wcześniej w ramach serwisu PlayStation Network opublikowana zostanie wersja demonstracyjna.

Gears of War 2 - na pewno nie na PC
Gears of War 2 - na pewno nie na PC

Hed, 30 września 2008, 09:34

W związku z nadchodzącą premierą drugiej części jednej z najbardziej cenionych i wpływowych gier ostatnich lat, jej twórca, Cliff Bleszinski udziela mnóstwa wywiadów (także nam), w których podaje nowe informacje. Dziś ponownie zaprzeczył możliwości wydania swojego dzieła w wersji na pecety. Powód? No cóż, wskutek pewnych aspektów, czyli mówiąc krótko piractwa, taka inwestycja się niezbyt opłaca.

Age of Conan traci graczy, rozpoczęto łączenie serwerów
Age of Conan traci graczy, rozpoczęto łączenie serwerów

Jiker, 30 września 2008, 08:07

Craig Morrison, człowiek, który objął dowodzenie nad MMORPG o tytule Age of Conan: Hyborian Adventures po odejściu Gaute Godagera, przedstawił program ratowania najnowszej sieciowej produkcji firmy FunCom, nie radzącej sobie najlepiej z konkurencją pokroju World of Warcraft, czy Warhammer Online. Jednym z jego głównych założeń ma być zmniejszenie liczby serwerów poprzez ich połączenie.